قیمت چیلر | مشخصات و خرید چیلر

چیلر

در نوشتار زیر می توانید با مدل های مختلف چیلر آشنا شوید و قیمت و مشخصات هر یک را مورد بررسی قرار داده تا انتخاب و خرید آگاهانه ای را داشته باشید و مدلی به همراه گارانتی و خدمات را انتخاب کنید.

آنچه باید درباره انتخاب و خرید چیلر با گارانتی معتبر بدانیم

چیلر از تجهیزات مهم در سرمایش می باشد .همه چیلرها نوعی پمپ گرمایی هستند ،گرما را از فضای داخلی جذب و توسط برج خنک کننده به فضای خارجی منتقل می کند. چیلر در فضای بیرون ساختمان نصب می شود و با کانال کشی به قسمت های داخلی یک ساختمان متصل می شود. چیلرها مورد استفاده در مکان های بزرگ مانند مسکونی یا صنعتی استفاده می باشد . چیلرها به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می شود. چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی و چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی برق ، سبب ایجاد سرمایش می شود. در چیلر جذبی به جای کمپرسور از مولد حرارتی و جذب کننده استفاده می شود ، (برمید لیتیم ) خنک کننده در چیلر جذبی است .

در بخش جذب کننده توسط برمید لیتیم بخار آب غلیظ جذب شده ودر کندانسور ، آب توسط حرارت به بخار تبدیل می شود سپس بخار آب در کندانسور به حالت مایع در می آید وبعد در خنک کننده دوباره به بخار تبدیل می شود . آب برای تبخیر شدن گرمای مورد نیاز خود را از محیط خنک کننده می گیرد باعث برودت می گردد سپس بخار آب تولید شده ، در خنک کننده به بخش جذب کننده منتقل می شود .چیلر تک اثره و دو اثره از انواع چیلر جذبی می باشد.اجزای تشکیل دهنده چیلر جذبی شامل اوپراتور ، ابزوربر ، مبدل حرارتی ، ژنراتور و کندانسور می باشد. درچیلرهای تراکمی ، گاز به وسیله کمپرسور متراکم شده سپس این گاز داخل داخل کندانسور شده توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به مایع تبدیل می شود. این مایع با عبور از شیر انبساط ، وارد اوپراتور که در فشارکمتری قرار دارد می شود سپس این کاهش فشار سبب تبخیر مایع شده در نتیجه این مایع مبرد با گرفتن گرما از محیط آن را خنک می کند سپس این گاز ناشی از تبخیر به کمپرسور هدایت می شود که شامل برند چیلر هواساز می باشد.

اجزای چیلر تراکمی شامل موارد زیر می باشد:

کمپرسور : مبرد در حالت گازی وارد کمپرسور می شود سپس کمپرسور مبرد گاز فشرده می کند تا دمای آن افزایش یابد ، توسط لوله به کندانسور ارسال می کند.
کندانسور : کندانسورها شامل دو لوله می باشد که از داخل لوله ها مبرد و از طرف لوله ها آب عبور می کند . آب که حرارت می گیرد ونیاز به خنک شدن دارد سپس آب توسط پمپ وارد برج خنک کننده ارسال می شود ، بعد از خنک شدن وارد کندانسور می شود به این چیلر کندانسور آب خنک گفته می شود .
شیر انبساط : شیر انبساط بعد از کندانسور قرار می گیرد ، زیرا فشار را از مبرد با منبسط کردن بردارد تا از حالت مایع به گاز تبدیل کند سپس این مبرد مایع وگازی وارد اوپراتور شود.
اوپراتور : اوپراتور از نوع پوسته و لوله آب خنک است که از داخل لوله های آن مبرد واز اطراف لوله ها آب عبور داده می شود .این مخلوط مایع و گازی تمایل زیادی برای تبخیر پیدا کرده این بار با گرفتن حرارت از آب ، سرد می شود .

اجزای چیلر تراکمی

انواع چیلرها با توجه به نوع کارایی و موارد استفاده در انواع مختلف نظیر موارد زیر تولید می شود .

چیلر جذبی شعله مستقيم

چیلر جذبی شعله مستقیم بوسیله سوخت مایع باعث گرم شدن محلول می شود و در پروژه های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی بيمارستانی، دانشگاهی کاربرد دارند که شامل برند چیلر تراست می باشد.

چیلر جذبی شعله مستقیم

چيلر جذبی بخار

چیلر جذبی بخار بسیار کم صدا و بدون لرزش هستند وقابل استفاده درمحيط هاي تجاری ، اداری ، صنعتی ، بيمارستانی ، دانشگاهی و ... مي باشد . چيلر جذبی بخار دارای مولد حرارتی مي باشد که با بخار داغ تغذيه می شود.چيلرهای جذبی بخار بجای انرژي برق از انرژی حرارتی براي توليد استفاده می کند.

چیلر جذبی بخار

چيلر جذبی آبگرم

چیلر جذبی آبگرم دارای مولدی می باشد که از ابگرم تغذیه می کند .در چیلر جذبی آبگرم آب به عنوان مبرد و ليتيم برومايد به عنوان جاذب عمل می نمايد و درساختمانهای اداری و مسکونی با زيربنای متوسط کاربرد دارند.

چیلر جذبی ابگرم

چيلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک مجهز به سيستم هاي حفاظتی از جمله دراير، ترموستات آنتی فريز، کنترل فشار بالا و پايين است . چيلر تراکمی آب خنک دستگاهی است که حرارت را از مايع بر اساس سيکل تبريد تراکم بخار و يا جذبی می ‌زدايد و همچنين استفاده از نيروی برق باعث عدم آلودگي هاي زيست محيطی در چيلر های تراکمی مي شود و برای مجتمع های بزرگ تجاری و اداری، مسکونی، بيمارستان ها کاربرد دارد.

چیلر تراکمی اب خنک

چيلر تراکمی هوا خنک

چیلر تراکمی هوا خنک مجهز به سيستم هاي حفاظتی از جمله دراير، ترموستات آنتی فريز، کنترل فشار بالا و پايين ،… مي باشد. چيلر تراکمی هوا خنک دستگاهی است که آب سرد مورد نياز کويل سرد را تامين مي کند و باعث برودت مي شود و وسيله خنک کننده آن از طريق فن مي باشد .از چیلر تراکمی هوا خنک براي مجتمع های بزرگ تجاری و اداری، مسکونی، بيمارستان ها استفاده می شود.

چیلر تراکمی هواخنک

هیچ محصولی در دسترس نیست

به گوش باشید! محصولات بیشتری در این قسمت به نمایش درخواهد آمد چرا که در حال اضافه شدن به سایت هستند.