قیمت و خرید مخزن آب | انواع منبع آب دوجداره و کویلی

مخزن آب

امروزه مشکلات فشار آب بخصوص در ساختمان های بلند و مجتمع ها تبدیل به یک چالش دائمی شده است. به همین دلیل در این مقاله به منبع آب گرم چیست و کارکرد آن چگونه است پرداخته ایم. زیرا با آگاهی از انواع مدل مخزن آب گرم، مشخصات فنی، برند باکیفیت بهمراه گارانتی اصلی و قیمت می توان اقدام به انتخاب و خرید مناسب تر کرد. در صورتیکه قصد خرید دارید تا انتهای مقاله با دماپویا همراه باشید.

آنچه باید درباره انتخاب و خرید منبع آب گرم و منبع ذخیره با گارانتی معتبر بدانیم

منبع آب گرم یکی از پرکاربردترین وسایل در تاسسیسات ساختمان بشمار می رود و بخصوص در کنار موتورخانه ها بسیار کاربرد دارد. این مخزن ذخیره در مصارف خانگی، اداری، صنعتی، دامپروری، مجتمع های بزرگ تفریحی و تجاری و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات ذخیره آبگرم در انواع مختلف دوجداره، کویل دار و مخزن انبساط باز تولید می شوند که هر کدام نحوه کارکرد متفاوتی نسبت به بقیه دارد. در نتیجه نیاز است برای انتخاب و خرید منبع آب گرم مناسب نیازتان، با مشخصات فنی و کارکرد هر کدام آشنا شوید. بدیهی است که این مخزن ها در حجم ذخیره متفاوت و توسط برندهای متعددی تولید می شوند و از آنجایی که ذخیره آب باید بهداشتی باشد، کیفیت جنس بدنه حائز اهمیت است.

از لحاظ شکل ظاهری این منبع ها در مدل های افقی و عمودی و در اندازه های متنوع برای مصارف خانگی تا پالایشگاه ها طراحی و تولید می شود. آنها همچنین با آلیاژهای پلمیری، استیل و فولاد ساخته شده و ضخامت ورق بکار رفته در بدنه آنها بر اساس دمای آب ذخیره، فشار و نوع کاربری تعیین می گردد. بدیهی است که ظرفیت حجم مخزن آب نیز بر حسب لیتر محاسبه شده که هنگام خرید باید به حجم مورد نیازتان توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که برای مطالعه مشخصات انواع مدل ها بهمراه قیمت منبع آبگرم از برندهای معتبر با گارانتی اصلی می توانید به وبسایت دماپویا مراجعه نمایید.

چگونه برند مناسب منبع آب گرم را انتخاب نماییم

منبع آب گرم کاربرد گسترده ای داشته و در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل برندهای متعددی این تجهیزات را در مدل ها و حجم های مختلف تولید کرده و روانه بازار می کنند. در نظر گرفتن حجم، جنس آلیاژ بدنه و کارکرد این تجهیزات ذخیره آب گرم فاکتورهای مهمی هستند که در قیمت منبع آب گرم نیز تاثیر بسزایی دارند. در هنگام انتخاب و خریداری علاوه بر جنس آلیاژ، مدل و حجم مخزن همچنین لازم است به اعتبار برند، گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کرد.

از لحاظ بهداشتی جنس ورق بدنه باید گالوانیز باشد و در صورت جوشکاری، باید روی نقطه های جوش با رنگ اپوکسی با زینکای سرد با ضخامت 140 میکرون پوشانده شود. به همین دلیل خریداری منبع از برندهای معتبر خیال مصرف کنندگان را از داشتن یک مخزن با جنس ورقه و کارکرد مناسب و همچنین پوشش داخل بهداشتی و ایمن راحت می کند. از شرکت های تولید کننده ی فعال در این زمینه می توان به گروه تولیدی دماپویا، طبرستان و مهرافروز اشاره کرد. گروه صنعتی دماپویا با اتکا به علم و دانش مدیران با تجربه و بکارگیری نیروهای متخصص مفتخر است منبع ذخیره، دوجداره و کویل دار را با بالاترین سطح کیفیت و بهترین متریال به شیوه ای مدرن در ظرفیت های مختلف تولید و به بازار ارائه نماید.

انواع منبع آب گرم و منبع ذخیره

همانطور که اشاره شد انواع منبع آب گرم در مدل های متفاوتی از جمله دو جداره، کویل دار و مخزن انبساط باز توسط شرکت های مختلف طراحی و تولید می شود که هریک از نظر ساختاری دارای ویژگی های مختص به خود هستند و نحوه ی عملکرد آنها کمی بایکدیگر متفاوت است. اما در نهایت همه آنها به منظور تامین و نگهداری آب گرم مورد نیاز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی هریک از مدل های ارائه شده از منبع ذخیره بهمراه تصاویر مربوطه پرداخته ایم.

منبع دوجداره

منبع دوجداره از دو جداره داخلی و خارجی از ورق های گالوانیزه گرم تولید شده که بیشتر در مصارف خانگی کاربرد دارد. آب شهری از لوله ورودی آب در جداره داخلی و آب گرم دیگ موتورخانه در جداره بیرونی قرار می گیرد. سیال آبگرم در جداره خارجی باعث گرم شدن آب شهری در جداره داخلی می شود. از آنجاییکه فشار آب شهری بیشتر است، باید ضخامت ورق گالوانیزه جداره داخلی از جداره بیرونی بیشتر باشد. ضخامت ورق جداره های مخزن آب را با دو عدد نشان می دهند، برای مثال منبع دوجداره 5-3 نشان می دهد که ضخامت جداره داخلی 5 و ضخامت جداره خارجی 3 میلیمتر می باشد.

شکل ظاهری آنها بطور معمول استوانه ای شکل بوده و بصورت افقی در موتورخانه ها نصب می گردند. حجم آنها با توجه به برند سازنده متفاوت بوده و در حجم های 300 تا 2000 لیتر ساخته می شوند. برای انتخاب حجم مناسب باید تعداد ساکنین و میزان آب مصرفی ساختمان را مدنظر قرار داد. از مزایای مخزن دوجداره می توان به این نکته اشاره کرد که به منظور به گردش در آوردن و هدایت آب از دیگ به جداره بیرونی و از مخزن به سمت لوله های خروجی نیازی به پمپ سیرکولاتور ندارند و همچنین قیمت منبع دوجداره ارزان و مقرون به صرفه است و به همین دلیل بعنوان یکی از پرکاربردترین مخزن ها در بازار شناخته می شود.

منبع دوجداره

منبع کویل دار

در منبع کویل دار بدنه مخزن تک جداره بوده و روی بدنه یک سوراخ قرار دارد. لوله های مسی بعنوان مبدل کویل در قسمت سوراخ بدنه قرار می گیرند. آب سرد داخل مخزن در تماس با کویل (لوله های مسی) تا دمای 40 تا 50 درجه سانتی گراد گرم می شود. در واقع آبگرم از موتورخانه در لوله های مسی جریان یافته و آب داخل مخزن بواسطه کویل ها گرم شده و آب داخل لوله های مسی بعد از سرد شدن به موتورخانه برمی گردد تا دوباره گرم شده و در لوله های مسی به گردش درآید. این مخزن ها در دو مدل عمودی و افقی تولید می شوند.

از مزایای این تجهیزات ذخیره آبگرم، سرعت بالای آنها در گرم کردن آب است. تعمیر و نگهداری آنها نسبت به مدل های دیگه راحت تر است و در صورت رسوب گیری و احیای منبع، راندمان آن دوباره در بالاترین حد قرار می گیرد. بطور کلی هر 3 یا 4 سال یکبار مخزن کویل دار به اسیدشویی نیاز پیدا می کند. جنس بدنه آنها نیز به طور معمول از ورق فولاد گرم استاندارد ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر فشار دارند. در بعضی موارد از آلیاژ استیل ضد زنگ در ساخت بدنه استفاده می شود.

منبع کویل دار

منبع انبساط باز

یکی از تجهیزات موتورخانه منبع انبساط باز است که بمنظور تنظیم فشار سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. کارکرد آن به این صورت است که حجم آب داخل موتورخانه به دلیل بالارفتن حرارت و فشار، زیاد شده (منبسط شده) و سر می رود. حجم آب زیاد شده آب موتور خانه در مخزن انبساط تخلیه می شود. در واقع این منبع از بالارفتن فشار موتورخانه جلوگیری کرده و در پشت بام، 2 تا 3 متر مرتفع تر از بالاترین مصرف کننده و در مسیر خط مکش پمپ موتورخانه نصب می شود. بدلیل قرار گیری مخزن در فضای آزاد بهتر است از پوشش عایق مناسب استفاده شود.

داخل بدنه منبع یک شیر شناور نصب می شود که در صورت کم شدن آب در مخزن، کسری آب را از دیگ تامین می کند و سطح آب مخزن را در یک سطح نگه می دارد. شیر شناور از طریق یک میله به گوی شناور متصل شده و گوی داخل آب مخزن شناور است. جنس گوی شناور، به این دلیل که در داخل آب قرار می گیرد، از مس بوده و ضدزنگ است. این مخزن ها از آلیاژ آهن (گالوانیزه به شکل مکعب مستطیل)، آلومینیوم (استوانه ای) و فایبرگلاس (استوانه ای) ساخته می شوند که استفاده از مدل با جنس آهن که در حجم 100 تا 3000 لیتری ساخته می شوند، رایج تر است. برای مشاوره بیشتر در خرید این محصول می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

منبع انبساط باز

ویدیو آشنایی با منبع ذخیره

19 محصول وجود دارد.

منبع انبساط باز

منبع آب انبساط باز ضخامت ورق :2 ميليمتر
3 ميليمتر
4 ميليمتر
تماس بگیرید