مخزن آب

مخزن آب

14 محصول وجود دارد
مخزن آب قیمت و خرید مخزن آب | انواع منبع آب دوجداره و کویلی - دماپویا
نمایش 1 - 14 از 14 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید منبع آب گرم و منبع ذخیره با گارانتی معتبر بدانیم

منبع ذخیره یکی از پرکاربردترین وسایل در تاسیسات ساختمان بشمار می آید. همانطور که از نامش پیداست به منظور نگهداری و ذخیره سیال که می تواند آب، بنزین، گازوئیل و یا هر ماده ی دیگری که قابلیت نگهداری دارا باشد را می توان تا حجم معینی ذخیره نمود. منابع ذخیره در زمینه های مختلفی از جمله پروژه های ساختمانی، در زمینه ی کشاورزی و دامپروری، در پالایشگاه ها، آتش نشانی و دیگر مصارف که دسترسی به آب از اهیمت ویژه ای برخودار باشد، کارایی موثری دارند. اما یکی از پر مصرف ترین آنها منبع آب گرم می باشد که در حال حاضر همانطور که شاهد هستیم دسترسی به آب یکی از نیازهای ضروری در زندگی های شهری و روستایی بوده و در این زمینه تجهیزات و ابزار مختلفی از جمله منبع ذخیره به کمک آمده و با استفاده از این محصولات می توان به طور مداوم آب بهداشتی و قابل شرب در اختیار داشت، همچنین برای انجام بسیاری کارها از قبیل استحمام، شست شوی البسه، آشپزی و دیگر کارهای روزمره به آبگرم نیازمندیم که در این بین ابزار و روش های متعددی به کمک آمده و هریک به روشی این نیاز را رفع می کند. منبع ذخیره مخزن استوانه ای است که در جنس های پلیمری، استیل و یا فولاد طراحی و ساخته می شوند. ضخامت ورق بکار رفته در بدنه ی این مخازن بر اساس فاکتورهایی از قبیل دمای آب، فشار، و نوع کاربری آن تعیین می گردد، و میتوان از آنها در موتورخانه ها به منظور گرم نگه داشتن آب مورد نیاز ساختمان بهره مند شد. ظرفیت منبع ذخیره برحسب لیتر محاسبه می گردد و برای خرید این مخازن باید با توجه به حجم آب مورد نیاز ساختمان ظرفیت مناسب از منبع آب گرم را انتخاب و خریداری نمود. این محصولات در مدل های دوجداره، کویل دار و منبع انبساط باز طراحی و ساخته می شوند که همگی به یک هدف یعنی تامین آبگرم قابل شرب تهیه شده اما در ساختار تفاوت هایی دارند که در ادامه به طور کامل به ویژگی های هریک همراه با تصاویر پرداخته ایم.

چگونه برند مناسب منبع آب گرم و منبع ذخیره را انتخاب نماییم

با توجه به کاربرد گسترده ی منبع ذخیره در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، خانگی و صنعتی، شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت داشته و سالانه میلیون ها منبع آب گرم را در جنس های متفاوت تولید و روانه ی بازار رقابت می کنند. اما همیشه هنگام خرید هر محصولی برخی عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار را باید در نظر داشت که خریدی بهینه و مقرون به صرفه به همراه داشته باشد. برای خرید منبع آب گرم اولین فاکتور ظرفیت مناسب مورد نیاز ساختمان است، مورد بعدی که حین خرید منبع دخیره باید در نظر داشت نوع جنس بکار رفته در بدنه ی مخزن می باشد این عامل از این نظر حائز اهمیت است که بدلیل استفاده از آب داخل منبع لازم است که جنس آلیاژ بکار رفته در بدنه کاملا بهداشتی بوده و تاثیر منفی روی سلامت افراد نداشته باشد. یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در انتخاب منبع ذخیره برند آن می باشد. همانطور که اشاره شد این مخازن در برندهای متفاوتی در بازار تولید و عرضه می شوند که هریک از سطح کیفیت متفاوتی بهره می برند. شرکت های تولید کننده ی فعال در این زمینه می توان به گروه تولیدی دماپویا، طبرستان و مهرافروز اشاره نمود. گروه صنعتی دماپویا با اتکا به علم و دانش مدیران با تجربه و بکارگیری نیروهای متخصص مفتخر است منبع ذخیره با بالاترین سطح کیفیت و بهترین متریال به شیوه ای مدرن در ظرفیت های مختلف تولید و به بازار ارائه نماید. یکی از ویژگی های خرید از فروشگاه های معتبر بهره مندی از خدمات پس از فروش شرکت ارائه دهنده می باشد.

انواع منبع آب گرم و منبع ذخیره

همانطور که اشاره شد منبع آب گرم در مدل های متفاوتی از جمله دو جداره، کویل دار و مخزن انبساط باز توسط شرکت های مختلف طراحی و ساخته می شوند. که هریک از نظر ساختاری دارای ویژگی های مختص به خود می باشند و نحوه ی عملکرد آنها اندکی بایکدیگر تفاوت دارند اما در نهایت به منظور تامین و نگهداری آب مورد نیاز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی هریک از مدل های ارائه شده از منبع ذخیره همراه با تصاویر مربوطه پرداخته ایم.

منبع دوجداره

منبع دوجداره یکی دیگر از مدل های منبع آب گرم بوده که همانطور که از نامش پیداست از دوجداره گالوانیزه فولادی تهیه شده است. این مدل منبع ذخیره به شکل استوانه ای ساخته می شود که در بین محفظه ی داخلی آب شهری و در جداره ی بیرونی آب گرم قرار می گیرد. منبع دوجداره به طور معمول دارای موقعیت نصب افقی می باشند و در موتورخانه ها به منظور تامین آبگرم ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل مخزن در حجم های متفاوتی از جمله 200 تا 2000 لیتر بنابه نوع سازنده ی آن متغییر است، که برای انتخاب ظرفیت مناسب منبع ذخیره دوجداره برخی عوامل از جمله تعداد ساکنین، نوع کاربری، میزان آب مصرفی در روز، تعداد شیرهای ساختمان تاثیر مستقیمی در حجم مورد نیاز منبع آب گرم دارند. منبع دوجداره به منظور به گردش در آوردن و هدایت آب به سمت لوله ی خروجی نیازی به پمپ سیرکولاتور ندارند، همچنین قیمت ارزان و مقرون به صرفه این نوع مخازن باعث شده که به عنوان پرکاربردترین آنها در بازار شناخته شود. جنس فولاد بکار رفته در بدنه ی منبع آب گرم نوع دوجداره بهتر است از گالوانیزه گرم باشد که در جوشکاری و اتصال منبع ذخیره مشکلی وجود نداشته باشد.

منبع دوجداره

منبع کویل دار

منبع کویل دار یکی دیگر از مدل های منبع آب گرم بوده که وظیفه ی نگهداری وذخیره آبگرم را برای مواقع ضروری به عهده دارد. در آپارتمان و ساختمان های چند طبقه به طور معمول افت فشار ویا قطعی آب صورت می پذیرد که با بهره مندی از منبع ذخیره می توان این مشکل را رفع نمود. منبع کویل دار همانطور که می توان حدس زد درون محفظه ی آن کویل گرمایشی قرار گرفته که آب مورد نیاز داخل کویل را از منبع گرمایشی دیگر از جمله بویلر دریافت می کند. به طور معمول کویل ها از جنس مس تهیه شده که بواسطه ی رسانایی بالای مس در انتقال حرارت در کوتاهترین زمان آب داخل منبع کویل دار با آب گرم درون لوله های کویل دمای لازم را بدست می آورد. جنس منبع ذخیره کویل دار به طور معمول از ورق گالوانیزه که مقاومت بالایی در برابر فشار دارند تهیه شده است. منبع کویل دار معمولا با موقعیت نصب عمودمی و افقی بر حسب نوع کاربری و محل قرار گیری آن طراحی و ارائه می گردد. از مزایای منبع کویل دار نسبت به سایر مدل های منبع آب گرم م منبع ذخیره کاهش افت حرارت اشاره نمود.

منبع کویل دار

منبع انبساط باز

منبع انبساط باز یکی دیگر از مدل های منبع آب گرم و منبع ذخیره مورد استفاده در تاسیسات ساختمانی است که به در ارتباط مستقیم با سیستم های تحت فشار در موتورخانه می باشد. زمانیکه آب درون بویلرها گرم شود مقداری حجم و فشار آن افزایش می یابد، به منظور جلوگیری از خروج حجم اضافی از مدار چاره ای اندیشیده و از منبع انبساط بهره می برند. محل قرار گیری این مدل منبع ذخیره در محلی مرتفع تر و بالاتر از بویلر به طور معمول در بالای پشت بام در نظر می گیرند. اساس کار منبع انبساط باز به این صورت است که با افزایش حجم آب مدار منبع انبساط نیز پر می شود و به دلیل نحوه ی قرار گیری آن یعنی ارتفاع بالاتر از بویلر، فشار استاتیکی برابر با ارتفاع منبع ذخیره عددی بین 3 تا 10 بار روی آن اعمال کرده و بنابه قوانین فیزیکی این فشار ایجاده شده به کل آب موجود در چرخه منتقل می گردد. بدلیل قرار گیری منبع انبساط باز در فضای آزاد بهتر است از پوشش عایق مناسب به منظور جلوگیری از هدررفت و تبادل حرارت منبع آب گرم با محیط مورد استفاده قرار گیرد.

منبع انبساط باز