پکیج گرمایشی

80 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین پکیج گرمایشی با مشخصات فنی و قیمت مناسب همراه با تخفیفات ویژه مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر پکیج شوفاژ گرمایشی در انواع دیواری ، زمینی و چگالشی توسط برند های معتبر از نظیر  ایران رادیاتور ، بوش ، فرولی ، آریستون ، ایمرگاس ، نوژان ، بوتان ، گلدیران ، تاچی را در وب سایت دماپویا مشاهده و بررس...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین پکیج گرمایشی با مشخصات فنی و قیمت مناسب همراه با تخفیفات ویژه مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر پکیج شوفاژ گرمایشی در انواع دیواری ، زمینی و چگالشی توسط برند های معتبر از نظیر  ایران رادیاتور ، بوش ، فرولی ، آریستون ، ایمرگاس ، نوژان ، بوتان ، گلدیران ، تاچی را در وب سایت دماپویا مشاهده و بررسی نمایید .

در هنگام خرید پکیج گرمایشی دانستن چه نکاتی ضروری و مهم است ؟

به طور کلی پکیج گرمایشی دستگاهی است که جایگزین موتورخانه ها و شوفاژ گردیده که آب گرم مورد نیاز جهت گرم نمودن محیط و آب گرم مصرفی را تامین می نماید و در هنگام خرید با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار خاص ، شرایط محیط ، مساحت و متراژ ساختمان در انواع دیواری ، زمینی ، مرکزی و چگالشی انتخاب می شود. از پکیج گرمایشی در فصل زمستان برای تامین آب گرم مصرفی و آب گرم وسایل گرمایشی استفاده می شود در صورتی که در فصل زمستان بدلیل استفاده نشدن وسایل گرمایشی شیر تامین آب گرم وسایل گرمایشی بصورت دستی یا اتوماتیک (قرار دادن پکیج درحالت تابستان) بسته شده و فقط از کاربرد تامین آب گرم مصرفی استفاده می شود. پکیج گرمایشی فن دار می تواند بیرون از واحد مسکونی نصب شود و برای چند واحد مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما پکیج های گرمایشی بدون فن تنها قابلیت نصب در داخل واحد مسکونی را دارد . پکیج های 24000 وات برای منزل مسکونی معمولی با یک حمام و یا یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب ، 28000 وات برای منزل مسکونی با یک حمام و یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب ولی برای منزل مسکونی که دارای دو حمام و یک سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد مناسب نیست و همچنین 35000 برای واحدی که دارای 2 حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد مناسب است.

پکیج دیواری

پکيج گرمایشی ديواری يکی از پرکاربردترين وسايل ايجاد گرما که دارای مزیت هایی همچون عدم اشغال فضای محيط ، بالا بودن ايمنی و مستقل بودن واحد های مسکونی و تجاری می باشد . از دیگر عواملی که باعث می شود از پکیج گرمایشی دیواری استفاده کرد ، بالابودن بازدهی و مصرف بهينه سوخت است . اين دستگاه اغلب بر روی ديوار آشپزخانه و آبدارخانه نصب می شود و علاوه بر گرم کردن فضای واحدهای مسکونی يا واحد های تجاری ، توسط رادياتور يا فن کوئل ، آب گرم مصرفی را به صورت فوری تامين می کند . برای خروج دود دستگاه به محيط خارج و تامين هوای مصرفی مورد نياز دستگاه از دودکش مخصوص دوجداره استفاده می شود در نتيجه ايمنی کامل ساکنين را فراهم می کند . شوفاژ دیواری در برند های مختلف نظیر پکیج بوتان ، گلدیران ، تاچی ،  بوش ، فرولی ، نوژان تولید و در بازار عرضه می شود .

پکیج دیواری

پکیج زمینی

یک نوع دیگر از پکيج ها , پکیج گرمایشی زمينی می باشد که همزمان آب گرم برای مصرف کننده و دستگاه های گرمايی از قبيل رادياتور و فن کوئل را فراهم می کند و بهترین جایگزین برای موتورخانه های قدیمی می باشد. از مزایای این نوع از پکیج ها میتوان به ظرفیت بیشترآب مصرفی (بدلیل داشتن مخزن کوئل دار) ، نداشتن نوسانات دماي آب ، صدای بسيار کم پکيج و مناسب برای واحدهایی با متراژ بالا می باشد. پکیج زمینی از نظر احتراق شامل دو نوع مشعل دار وبدون مشعل می باشد که نوع مشعل دار برای متراژهای بالا و نوع بدون مشعل برای متراژهای پایین می باشد. شوفاژ زمینی در برند های مختلف نظیر پکیج ایران رادیاتور ، آریستون ، ایمرگاس تولید و در بازار عرضه می شود. 

پکیج زمینی

پکیج مرکزی

ازمنابع حرارتی کم مصرف نسبت به موتورخانه های قديمی پکیج گرمایشی مرکزی می باشد که این سری پکیج ها شامل دو مبدل می باشد که باعث شده منبع کويل دار حذف شود. مزایای آن شامل جلوگيری از اتلاف انرژی (بدلیل آنکه سيستم توليد آن به صورت چهار پاس حرارتی می باشد) ، فضای کم (فضای مورد نياز برای اين دستگاه نسبت به موتورخانه هاي شوفاژ خيلي پايين تربوده) ، يکپارچه بودن سيستم همراه با راندمان بالا، بازدهی بالاتر نسبت به موتورخانه های قديمی، مصرف بهینه سوخت ، نصب راحت و آسان وعايق کاری استاندارد می باشد.

پکیج مرکزی

پکیج چگالشی

نسل جدید سیستم های گرمایشی پکیج گرمایشی چگالشی می باشد که بویلر چگالشی هم نامیده می شوند و در بازارجهانی به نام condansing boiler عرضه می شود. پکیج های سیستمی و ترکیبی دو نوع اصلی از پکیج های چگالشی میباشد. پکیج های چگالشی از گرما و انرژی گازهای خروجی از دست رفته برای پیش گرم کردن آب ورودی استفاده می شود که از این انرژی در پکیج های دیواری استفاده نشده و این از مزایای پکیج چگالشی می باشد از دیگر مزیت های پکیج چگالشی راحتی نصب بر روی دیوار بخاطر سبکی ان است . در تحقیقات انجام شده راندمان پکیج چگالشی می تواند به بیش از 98 درصد برسد.

پکیج چگالشی

پکیج های گرمایشی از چه قطعاتی تشکیل شده است

شیر کنترل گاز پکیج گرمایشی:

یکی از مهمترین اجزای پکیج های گرمایشی که در حفظ ایمنی نقش به سزایی دارد . عملکرد آن تنظیم ، قطع و وصل جریان گاز است همچنین در هنگام افزایش بیش از حد دمای آب که موجب سوراخ شدن مخزن و لوله ها می شود به وسیله فرمان کلید ایمنی جریان گاز را قطع می کند .شیر گاز از یک یک بدنه آلومینیومی با دو شیر برقی تشکیل شده که این شیر برقی ها به لحاظ مکانیکی سری ولی به لحاظ الکتریکی موازی می باشند. بخش تنظیم کننده جریان گاز یک بخش یکپارچه با شیر گاز می باشند که با تغییر جریان الکتریکی ارسالی از سوی برد به مدولاتور میزان جریان گاز به مشعل متناسب با نیاز تغییر می کند. این پیکربندی شیرگاز تضمین می کند که جریان گاز به مشعل در صورت بروز هر عیبی متوقف گردد. 

فلوسوئیچ پکیج گرمایشی :

فلوسوئیچ در پکیج های گرمایشی می تواند تجهیزات الکتریکی از قبیل پمپ ها و غیره را کنترل کند . فلوسوئیچ از یک سنسور تشکیل شده که با باز شدن آب گرم سنسور شروع به چرخش می کند و این سنسورها روی فلومتر این چرخش ها را به برد اعلام می کند و هنگامی که آب گرم بسته شود سنسور از چرخش می افتد . شناور فلوسوئیچ از جنس تفلون می باشد که در قسمت بالایی آن یک آهن ربا قرار دارد و همچنین یک بخش الکترونیکی نیز بر روی قسمت بالای بدنه فلوسوئیچ وجود دارد. در حالت اولیه که شیرهای خروجی آبگرم مصرفی بسته می باشند شناور بدون حرکت در بخش پائینی فلوسوئیچ قرار دارد و ارتباط بین کنتاکت های رله باز می باشد ، هنگامیکه یکی از شیر های آبگرم مصرفی باز شده و آب جریان می یابد شناور به سمت بالای فلوسوئیچ حرکت می کند و در اثر نیروی مغناطیسی آهنربای بالای شناور ، کنتاکت های رله به یکدیگر چسبیده و جریان الکتریکی به برد برقرار می گردد. برای جلوگیری از ورود مواد زائد و ناخالصی  ها به مدار آبگرم مصرفی یک فیلتر در ورودی آب سرد به فلوسوئیچ قرار داده شده است. 

منبع انبساط پکیج گرمایشی

منبع انبساط بین دوفریم عمودی چپ و راست قرار داده شده است و وظیفه آن خنثی کردن تغییر حجم و فشار افزایش یافته آب ، در اثر حرارت در مدار گرمایش می باشد. منبع انبساط شامل دو پوسته فلزی مجزا می باشد که یک دیافراگم لاستیکی در بین این دو پوسته قرار دارد و در یک طرف منبع انبساط هوا و یا یکگاز بی اثر مانند نیتروژن با فشار 1bar و در طرف دیگر آن آب می باشد. چنانچه فشار آب درون سیستم از فشار معینی بالاتر رود میزان اضافه وارد منبع انبساط می شود و چنانچه کمتر شود هوای موجود در سمت هوای منبع انبساط فشار لازم را اعمال کرده و آب مورد نیاز را وارد سیستم می کند تا تعادل برقرار شود.حجم منبع انبساط مورد استفاده در این شوفاژها 8 لیتر و برای یک سیستم که حجم آب گیری آن در حدود 100 لیتر است مناسب می باشد.اگر حجمآبگیری سیستم بیش از مقدار ذکر شده باشد باید از یک منبع انبساط با حجم بیشتر و یا یک منبع انبساط کمکی استفاده نمود. 

منبع انبساط پکیج

پمپ سیرکولاتور پکیج گرمایشی :

کارایی پمپ سیرکولاتور در پکیج های گرمایشی به گردش در اوردن آب گرم در مسیر رادیاتورهاست.جنس بدنه پمپ سیرکولاتور از جنس مواد کامپوزیت می باشد که شیر هواگیری اتوماتیک نیز با بدنه پمپ یک تیکه می باشد.در شروع راه اندازی پمپ برای چرخش روتور پمپ و گردش آب ، جریان الکتریکی راه انداز بیش از حد نرمال می باشد که به همین دلیل داخل جعبه برق پمپ یک خازن وجود دارد که در ابتدای راه اندازی تخلیه می گردد. آب توسط تیغه های چرخ پمپ در داخل پپمپ به گردش در آمده و به سمت مبدل حرارتی اصلی رانده می شود. درست در همین لحظه در اثر خلا ایجاد شده در داخل پمپ، آب از بخش دیگر سیستم به داخل پمپ مکیده می شود و بدین ترتیب آب در مدار گرمایش به گردش در می آید.پمپ پکیج گرمایشی شامل اجزای شیر هواگیری اتوماتیک ، جعبه اتصالات برقی و سلکتور انتخاب سرغت می باشد. 

پمپ پکیج

شیر سه طرفه پکیج گرمایشی :

این دستگاه هنگامی که شیر آب گرم باز می شود در پکیج های گرمایشی با دریافت فرمان از فلوسوئیچ و برد کنترل جریان آب گرم رادیاتورها را به طور موقت قطع کرده و آب گرم مصرفی را به سمت لوله های خروجی هدایت می کنند و سپس با بسته شدن آب گرم مصرفی و قطع شدن فلوسوئیچ این شیر به حالت اول بر می گردد و آب گرم تولیدی را در مدار رادیاتورها قرار می دهد .فنر موجود در شیر سه طرفه در آب مستغرق نمیباشد و این مساله باعث می گردد که شیر بی صداتر کار کرده و در نتیجه دچار جرم گرفتگی نگردد. شیر سه طرفه از اجزای شامل بدنه اصلی ، مغزی شیر سه طرفه ، خار فنری ، موتور شیر سه طرفه تشکیل شده است. بدنه اصلی از جنس پلی پروپیلن می باشد و وظیفه آن ایجاد اتصال بین پمپ و مبدل های اصلی و ثانویه می باشد. موتور شیر سه طرفه با برقی 220 ولت تغذیه می گردد.  

مشعل پکیج گرمایشی زمینی و دیواری :

مشعل به کار گرفته شده در اکثر پکیج های گرمایشی اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق دودکش تامین می کنند و نیازی به دمیدن هوا از طریق فن را ندارند و وظیفه مشعل پکیج گرمایشی عمل احتراق با ایجاد مخلوط مناسب گاز و هوا می باشد. این مشعل ها مصرف انرژی کمی دارند و با صدای بسیار کمی کار می کنند. هر پره مشعل شامل یک بدنه راست و یک بدنه چپ از جنس آلومینایز استیل و یک بخش به عنوان سر مشعل از جنس استینلس استیل می باشد. مجموعه مشعل از تعدادی پره تشکیل شده است که این پره ها با فاصله معین و مناسب به یکدیگر بسته می شوند. جریان گاز از شیر گاز وارد چند راهه می گردد و از آنجا توسط نازل ئارد لوله و نتووری پره مشعل می گردد سپس مخلوط گاز و هوا به سر مشعل می رسد و بر روی سوراخ های سر مشعل مشتعل می گردد و با کمک هوای ثانویه که به داخل محفظه احتراق مکیده شده است عمل احتراق کامل می گردد.

کلید ایمنی حداقل فشار آب پکیج گرمایشی:

هنگامی که دمای آب گرم خروجی از 110 درجه سانتی گراد بیشتر شود ، فرمان جریان گاز از سوی برد کنترل به شیر گاز پکیج های گرمایشی ارسال می کند و در نهایت دستگاه خاموش می شود. اگر فشار آب سیستم بیش از 0.45- 0.25 بار گردد کلید وصل می باشد. اگر فشار آب سیستم به کمتر از 0.2-0.1 بار برسد کلید قطع می باشد. کلید ایمنی بر روی سمت راست بدنه پمپ قرار داده شده است .

وظیفه شیر پر کن در پکیج گرمایشی

شیر پر کن بر روی چند راهه پلاستیکی قرار داده شده است و وظیفه آن پر کردن مدار گرمایش و یا بالا بردن فشار آب در این مدار می باشد.معمولا شیر پرکن دستی در پکیج ها وجود دارد ولی شیر پرکن اتوماتیک نیز در بازار وجود دارد. 

عملکرد پکیج زمینی و دیواری در تابستان

پکیج های گرمایشی به دلیل اینکه در تابستان نیازی به گرم کردن رادیاتور نیست فقط آب گرم مصرفی را تامین می نماید و با باز شدن شیر آب گرم از طریق سنسور فشار مشعل روشن شده و بلافاصله مبدل آب گرم را تولید می کند و با بستن شیر آب گرم دستگاه خاموش می شود

عملکرد پکیج زمینی و دیواری گرمایشی در فصل زمستان

علاوه بر گرم کردن آب گرم مصرفی باید رادیاتورها را نیز گرم کند ، هنگامی که شیر آب گرم در پکیج های گرمایشی باز می شود این سنسور برقی مدار رادیاتورها را تا زمانی که آب گرم باز است قطع می نماید و با بسته شدن شیر آب گرم ، مدار آب گرم رادیاتور وصل می گردد .

ظرفیت حرارتی پکیج زمینی و دیواری

ظرفیت هر دو پکیج های گرمایشی ( زمینی و دیواری ) با قدرتی از 20000 تا 50000 وات بر ساعت ساخته شده اند و پکیج های زمینی و دیواری مناسب برای واحد های مسکونی از 60 تا 350 متر مربع با ظرفیت های 20 تا 35 هزار وات بر ساعت در نظر می گیرند .

برچسب مصرف انرژی پکیج گرمایشی

دستگاه پکیج های گرمایشی از نمونه دستگاه های پر مصرف بوده که به دلیل مصرف بیش از حد انرژی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت برای آنها استاندارد مصرف و برچسب انرژی در نظر گرفته اند با شماره ملی استاندارد 10306 دستگاه حداقل 20 درصد کاهش مصرف انرژی داشته است .

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 24 از 80 مورد