پمپ کف کش

پمپ کف کش

5 محصول وجود دارد
پمپ کف کش قیمت پمپ کف کش | مشخصات و خرید پمپ کفکش - دماپویا
نمایش 1 - 5 از 5 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید پمپ کف کش با گارانتی معتبر بدانیم

پمپ کف کش از سری پمپ های گریز از مرکز یا همان سانتریفیوژ مستغرق هستند که درون آب غوطه ور می گردد. از این سری تجهیزات آبرسانی در انتقال و جابه جایی آب و سیالات در پروژه های صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی عملکرد پمپ کفکش به این صورت است که با ایجاد نیروی گریز از مرکز امکان انتقال آب را فراهم می آورد. بوسیله ی پروانه انرژی را به سیال منتقل می کند و با غوطه ور شدن کامل در مایع، آب و سیالات را از کف مخزن به سطح بالایی منتقل می کند. با ایجاد کاهش فشار و ایجاد خلا موجب می شود که سیال تحت نیروی مکندگی به داخل محور پمپ انتقال داده شود، و از طریق لوله ها به سطح مورد نظر منتقل شود. در پمپ های کف کش شفت به جداکننده هوا یا محافظ کوپلینگ مکانیکی در انتهای پمپ متصل است. نحوه انتقال سیال در پمپ کف کش به این شکل است که از انتهای پمپ سیال وارد پمپ شده و توسط پروانه ها از محور پمپ به سمت خروجی با فشار و هد بالاتر هدایت می گردد. نوع طراحی و ساختار پمپ کف کش به نوعی می باشد که تنها قادر به انتقال و پمپاژ آب خالص و تمیز هستند، به این معنی است که نمیتوان سیالاتی که حاوی ناخالصی و ذرات معلق و یا سایشی هستند را به کمک پمپ های کف کش انتقال و پمپاژ نمود. به دلیل قرار گرفتن کامل در آب مجهز به حفاظت IP68 می باشند همچنین بدنه ی آنها از بهترین آلیاژ تهیه شده که در صورت غوطه وری در آب مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارا می باشند. پمپ کفکش در برندهای مطرح و معتبر از قبیل لیو، پنتاکس، ابارا، توان تک، سایر، دنا، نفیس فلو، آریا تولید و عرضه می گردد. وبسایت تخصصی دماپویا پمپ آب را در برندهای اصلی و معتبر بازار همراه با گارانتی اصلی و بهترین قیمت همچنین امکان ارسال به سراسر کشور ارائه می نماید.

انواع پمپ کف کش

پمپ کف کش در مدل های مختلف تولید و عرضه می شود که بسته به نوع مصرف و شرایط استفاده یکی از مدل های آن مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی که در دسته بندی این تجهیزات تاثیرگذار هستند شامل نوع پروانه، نوع پره، میزان برق مصرفی، نوع لوله خروجی می باشد. که در ادامه به ویژگی های هریک از این مدل ها به طور مختصر اشاره خواهیم داشت.

نوع برق مصرفی : یکی از ملاک های تقسیم بندی انواع مدل پمپ کف کش میزان و نوع برق مصرفی آنها می باشد. بسته به اینکه پمپ با چه نوع ولتاژی کار می کند و به چیزان مصرف برق نیاز دارد در دو مدل تکفاز با مصرف برق 220 ولت و سه فاز 380 ولت باشد. بنابراین برای انتخاب لازم است که منبع تغذیه را مورد بررسی قرار داد.

نوع پروانه : به طور عمده کف کش ها با پروانه بسته طراحی و ساخته می شوند. به منظور انتقال و پمپاژ سیالاتی که همراه با مقداری ناخالصی و ذرات معلق هستند لازم است که پروانه به صورت نیمه باز استفاده شود. بنابراین با توجه به نیاز بازار شرکت های سازنده پمپ کف کش را به صورت پروانه بسته و نیمه باز طراحی و تولید می کنند. بسته به کاربری پروانه از نوع گردابی، حلزونی مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد کانال : با توجه به نوع پروانه بکار رفته در کفکش که از نوع نیمه باز و یا بسته باشد، و از یک پره و یا بیشتر ساخته شده از موع تک کاناله و یا چند کاناله طراحی و ساخته می شوند. با استفاده از کانال می توان سیالات با مقدار معینی ذرات معلق و جامد را نیز منتقل نمود.

نوع لوله : به طور کلی محل و نوع لوله خروجی کف کش بسته به نوع کاربری آن به دو نوع لوله بغل و لوله بالا تقسیم بندی می شوند. به طور عمده پمپ کف کش به صورت لوله بغل طراحی و ساخته می شود که مناسب استفاده در تخلیه استخرها و یا تانکرها مورد استفاده قرار می گیرد. مدل های لوله بالا نیز به دلیل برخورداری از ابعاد و وزن کم فضای کمتری اشغال کرده و برای نصب درون چاه ها کاربرد دارند.

جنس بدنه پمپ کف کش

این سری از تجهیزات آبرسانی در مدل ها و طیف گسترده ای طراحی و ساخته می شوند. به دلیل تنوع در مدل میتوان در زمینه های مختلف از قبیل تخلیه استخرها، تانکر ها و مخازن مختلف، چاه ها، برای جمع آوری آب باران و پساب ها، پمپاژ آب های آلوده بدون مواد ساینده می توان مورد استفاده قرار داد. به همین منظور لازم است که جنس بدنه نیز از آلیاژ های مختلفی تهیه شود که بنا به نوع کاربری که دارد مورد استفاده قرار گیرند. از الیاژ های که در ساخت بدنه پمپ کفکش استفاده می کنند میتوان به جنس های پلاستیک، استیل، چدن اشاره داشت. که هریک ویژگی های مختص به خود را دارا می باشد که در ادامه به ویژگی های هریک اشاره خواهیم داشت.

پمپ کف کش پلاستیکی

پمپ کف کش پلاستيکی دارای بدنه از جنس پلاستیک فشرده مرغوب می باشد که مقاومت بالایی در برابر ضربه و آسیب دیدگی دارد. پمپ های کفکش پلاستیکی در برندهای مخلف از قبیل  پمپ کف کش پنتاکس، لیو، ابارا و سری XKS-250P ، XKS-500P تولید و به بازار ارائه می گردد.  از کف کش های پلاستیکی می توان جهت انتقال آب از مخازن و استخرها و همچنین آبياری مزارع و باغات کشاورزی کاربرد دارند. جنس پروانه نیز از پلاستيک تهیه می شود. حداکثر هد این سری از پمپ ها 13.3 متر، حداکثر دبی 15 متر مکعب با توان 1/5 اسب بخار می باشد. حداکثر دمای مایع عبوری از پمپ های پلاستیکی 35 درجه سانتی گراد می باشد. 

پمپ پلاستیکی کف کش

پمپ کف کش چدنی

پمپ کف کش چدنی توسط کمپانی های متعدد و در برندهای مختلف شامل مارک های معتبر لیو، نفیس فلو، لوارا، ابارا، دنا، آریا و سری 1 اینچ ، 1/2 اینچ ، 2 اینچ ، 2/5 اینچ QDX 3-18 0.55A ،DKG 60/2 ، XQS4.5-27/2-0.551 می باشد. حداکثر دمای مایع عبوری از این پمپ 40 درجه و کلاس عایق حرارتی F می باشد. جنس بدنه همانطور که از نامش پیداست از جنس چدن تهیه شده که از سطح کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد، همچنین جنس پروانه نیز از آلومینیوم سخت تهیه شده است. حداکثر هد این سری از پمپ ها 19.2 متر ، حداکثر دبی 12 متر مکعب با توان 2 اسب بخار می باشد. که می توان در زمینه های مختلف از این سری تجهیزات به منظور انتقال و پمپاژ آب بهره مند شد.

پمپ چدنی کف کش

پمپ کف کش استیل

پمپ کف کش استیل از دیگر مدل های پمپ کف کش می باشد که به دلیل مقاومت و دوام بالا کاربرد گسترده ای دارد. این سری از محصولات توسط کمپانی های متعدد تولید و عرضه می گردد و در بازار با برندهای پمپ کف کش لیو، ابارا، لوارا و سری XKS-250S ، XKS-750S ، OPTIMA M/A تولید و در بازار موجود می باشد. جنس بدنه این مدل از پمپ آب همانطور که می توان حدس زد از استیل مقاوم و با دوام تهیه شده و جنس پروانه نیز از پلاستیک مرغوب تهیه می شود. حداکثر هد این سری از پمپ 10.9 متر ، حداکثر دبی 15 متر مکعب با توان 2 اسب بخار می باشد. حداکثر دمای مایع عبوری از پمپ 35 درجه و دارای کلاس عایق حرارتی F می باشد.

پمپ استیل کف کش

فیلتر توسط :

برند سازنده
بیشتر... کمتر
فیلتر