پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

2 محصول وجود دارد
پمپ لجن کش قیمت پمپ لجن کش | مشخصات و خرید پمپ لجن کش - دماپویا
نمایش 1 - 2 از 2 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید پمپ لجن کش با گارانتی معتبر بدانیم

پمپ لجن کش از سری پمپ های سانتریفیوژ گریز از مرکز مستغرق به شمار می آید. این سری از پمپ آب دارای مکانیزم و عملکردی کاملا مشابه پمپ کفکش دارد و تفاوت عمده ی آن در اینست که قابلیت پمپاژ و جابه جایی آبهای آلوده را دارا می باشد. پمپ های لجن کش به نوعی طراحی شده که درون آب غوطه ور شده و عمل انتقال و جابه جایی آب را انجام می دهد. با توجه به همین قابلیت می توان در مصارف مختلف صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار داد. پمپ لجن کش با قرار گرفتن درون آب و ایجاد مکش و تحت نیروی خلا سیال درون محفظه را با نیروی مکندگی به داخل پمپ انتقال داده و به سمت مسیر خروجی پمپ منتقل می کند. این مدل از پمپ آب به صورت یکپارچه تهیه شده که به اصطلاح کلوز کوپل ساخته می شوند. و انتقال قدرت به واسطه الکترموتورهای بکار رفته در پمپ صورت می پذیرد. از نظر نوع ولتاژی نیز به دو دسته تکفاز و سه فاز طبقه بندی می شوند. به دلیل قرار گرفتن کامل درون آب مخزن از درجه حفاظت IP68 بهره می برند. طراحی و ساختار این محصولات به گونه ای است که قابلیت و توانایی هر نوع آب و سیال با مواد معلق و ذرات جامد را دارا می باشند. جنس بدنه و پروانه از بهترین آلیاژ تهیه شده که مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارد. به طور عمده بدنه ی این محصولات از جنس استیل، چدن و یا برنز تهیه می شود و با توجه به شرایط و نوع کاربری آنها، مورد استفاده قرار می گیرد. عمده ترین استفاده پمپ لجن کش برای تخلیه چاه ها، حوضچه ها، نهرها و رودخانه ها می باشد. این محصولات توسط کمپانی های مختلف تولید و با بازار ارائه می گردد. از برندهای مطرح و معتبر می توان به پمپ لجن کش لیو، پنتاکس، سی ان پی، لوارا، ابارا نام برد.

انواع مدل های پمپ لجن کش

با توجه به تنوع و کاربرد گسترده از این محصولات در مدل های مختلف تولید و در بازار موجود می باشند. ملاک انتخاب این سری از پمپ آب می تواند بر اساس میزان آبدهی، طول مسیر، نوع محلول، اندازه ذرات جامد موجود در سیال می تواند متغییر می باشد. به همین منظور این سری از محصولات در دسته بندی ها مختلف تقسیم بندی می شوند که با توجه به نوع سیال می توان یکی از مدل های آن را انتخاب و خریداری نمود. لجن کش ها به طور عمده با توجه به نوع طراحی که دارند در دومدل شناور یا مستغرق و مدل عمودی یا ورتیکال دسته بندی می شوند. تفاوت این دو مدل در اینست که مدل شناور همانطور که از نامش پیداست به طور کامل درون سیال غوطه ور می شود. در خصوص استفاده از این مدل پمپ لازم است که بدنه موتور به طور کامل خیس باشد و در صورت نبود آب موجب آسیب به عایق و سوختن موتور می گردد. در مدل های ورتیکال الکتروموتور خارج از سیال و پمپ به طور غوطه ور درون محفظه و سیال قرار می گیرد. این دو بواسطه کوپلینگ بهم وصل می شوند. این مدل لجن کش ها به اصطلاح پمپ خشک نیز شناخته می شوند.

پمپ لجن کش استیل

این نوع از پمپ لجن کش برای مواردی که آب و یا سیال مورد نظر، حاوی مواد اسیدی و خورنده باشد مورد استفاده قرار می گیرد. جنس بدنه و پروانه این سری از لجن کش ها از جنس استیل 316 و یا 304 تولید و عرضه می گردد. این محصولات شامل برند پمپ لجن کش لیو، ابارا، لوارا، پنتاکس، سی ان پی تولید و در بازار موجود می باشد. حداکثر هد این سری از پمپ 16متر، حداکثر دبی 22/5 متر مکعب بر ساعت با توان 2 اسب بخار می باشد. حداکثر دمای مایع عبوری از پمپ نیز 35 درجه می باشد. از این مدل لجن کش به منظور انتقال و پمپاژ محلول های اسیدی و شیمایی کاربرد دارد.

پمپ استیل لجن کش

پمپ لجن کش خردکن دار

نوعی دیگری از پمپ های لجن کش نوع خردکن دار می باشد که در برندهای مختلف توسط کمپانی های مختلفی تولید و عرضه می شوند از برند های مطرح می توان به پمپ لجن کش پنتاکس  اشاره داشت که مطابق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا تولید و عرضه می گردد. به دلیل برخورداری از تیغه های برنده قابلیت پمپاژ سیالات دارای الیاف بلند، پارچه، لاستیک و پلاستیک را بدون انسداد مجاری پمپ دارد. با عبور سیال از قسمت خردکن پمپ، مواد معلق موجود در سیال به تیکه های ریز تبدیل شده و به سمت خروجی پمپ هدایت می گردد. حداکثرهد این سری از پمپ ها 40 متر، حداکثر دبی 330 متر مکعب بر ساعت با توان30 اسب بخار می باشد. حداکثر دمای مایع عبوری از پمپ 40 درجه می باشد. دهانه خروجی این سری پمپ 6 اينچ می باشد. با توجه به قابلیت خردکن ذرات می توان در انتقال پساب های صنعتی، شهری، بهداشتی مورد استفاده قرار داد.

پمپ خردکن لجن کش

پمپ لجن کش ضد انفجار و پنوماتیک

از دیگر مدل های پمپ لجن کش مدل ضد انفجار و پنوماتیک می باشد. این سری از لجن کش ها به صورت مستغرق و به منظور استفاده در صنایع شیمایی و سوختی کاربرد گسترده ای دارد. بدنه و نوع این مدل از پمپ آب به نوعی طراحی که در مواد قابل اشتعال از قبیل بنزین، الکل، متانول و سایر مواد شیمیایی قابل استفاده می باشد و بدون آسیب پذیری عمل جایه جایی و انتقال مواد شیمیایی سوختی را انجام می دهد. پمپ های ضد انفجار در سایزهای 2 تا 6 اینچ تولید و عرضه می شود. جنس بدنه نیز از استیل 316 و چدن تهیه می گردد. به نوعی این محصولات به گونه ای طراحی شده که قابلیت انتقال سیال با PH حداقل 3 و حداکثر 14 را دارد.

پمپ دوکاناله لجن کش