پمپ تصفیه استخر و جکوزی

پمپ تصفیه استخر و جکوزی

29 محصول وجود دارد
پمپ تصفیه استخر و جکوزی پمپ استخر | قیمت انواع پمپ تصفیه جکوزی - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 29 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید پمپ تصفیه استخر و جکوزی با گارانتی معتبر بدانیم

پمپ تصفیه یکی از ضروری ترین تجهیزات استخر و جکوزی به شمار می آید. در استخر ها مکانی برای تصفیه آب و پاکیزه نگه داشتن آب از هرگونه آلودگی مانند باکتری ها، میکروب ها، رنگ و مواد جامد وجود دارد، که فرآیند تصفیه چه در مکان های کوچک مانند استخر و جکوزی شخصی و چه در استخر ها و جکوزی های بزرگ، یکسان است. پمپ ها از اصلی ترین و مهم ترین بخش های تصفیه می باشند که همواره آب استخر را تمیز و شفاف نگه می دارد. نکته ای که باید به آن توجه داشت برای خرید پمپ تصفیه این است که سایز بزرگتر آن به این معنی نیست که بهتر است، بلکه ممکن است به فیلتر استخر نیز فشار وارد شده و احتمال آسیب دیدگی در آن و یا عدم فیلتراسیون مناسب آب استخر و جکوزی افزایش پیدا کند. جنس پروانه پمپ برای مقاومت در برابر خوردگی از استیل یا abs می باشد. در جکوزی برای به گردش در آوردن آب و عمل تصفیه در حالت معمولی از پمپ با سرعت کم ( مانند سیستم گردش آب در استخر ) استفاده می شود و پمپ دیگری که در جکوزی بکار می رود جت پمپ نام دارد که آب را با فشار زیاد برای نازل ها فراهم می کند و از نازل ها وارد محیط جکوزی میکند که تعداد آن به ازای هر یک نفر ، دو عدد نازل می باشد. برای اتصال نازل ها بهم از رینگ نازل استفاده می شود که جنس آن از نوع لوله تمام استیل و یا از جنس لوله هایPP می باشد.

چگونه برند مناسب برای پمپ تصفیه استخر و جکوزی را انتخاب کنیم

انواع برند های پمپ تصفیه استخر و جکوزی شامل پنتاکس ، لوارا ، لیو ، ایمکس ، هایوارد ، الگانت ، مک پمپ ، داب ، هایپر ، پول استار ، IML ، PSH می باشد و از جمله کشورهای تولید کننده پمپ تصفیه میتوان به آمریکا ، فرانسه ، کانادا ، چین و بریتانیا اشاره کرد. مهم ترین نکته برای انتخاب یه پمپ مناسب ، حجم استخر و جکوزی می باشد که بر حسب گالن یا متر مکعب بدست می آید. قدم بعدی حجم گردش آب می باشد که بر حسب متر مکعب بر ساعت یا گالن بر دقیقه محاسبه می شود. مرحله بعدی محاسبه هد پمپ (هد پمپ با توجه به فاصله موتورخانه از استخر و جکوزی محاسبه می شود ) می باشد که باید توجه داشت پمپی که برای استخر و جکوزی انتخاب می شود اگر استخر بر روی زمین باشد ، دانستن این ملاک مهم نیست چون استخر هایی که بر روی زمین هستند پمپ نزیک خود استخر قرار داده می شود و بیشتر به جریان آب باید توجه شود و در آخر انتخاب پمپ مناسب می باشد. شما می توانید برای محاسبه دقیق هر کدوم از این ملاک های انتخاب پمپ به مجله دماپویا مراجعه نمایید. از ویژگی های پمپ تصفیه استخر و جکوزی می توان به کم صدا بودن آن ، مقاومت در برابر خوردگی های ناشی از کلر یا مواد خورنده موجود در آب می باشد. اتصال کفشور و اتصال اسکیمر دو نوع محل اتصال قسمت مکش پمپ می باشد. اجزای پمپ شامل پروانه ، دینام ، موگیر می باشد. پمپ ها از نظر سرعت به تک سرعته ، دو سرعته ، سرعت متغیر تقسیم بندی می شود.

پمپ تصفیه استرینر دار

پمپ استخر استرينردار دارای سبد و یا صافی می باشد، که جهت فیلتراسیون و جداسازی مایعات از جامدات تعبیه شده است. و از بين بردن ذرات و آلودگی هایی همچون باکتری ، انگال ها ، رنگ ها و مواد جامد به کار می روند و اين پمپ ها برای جلوگيری از ناخالصی ها به پمپ می باشند. این نوع پمپ تنها برای آلودگی ها بکار گرفته نمی شود و هوای موجود در راه لوله و در راه مکش نیز توسط استرینر از مسیر جریان آب خارج می شود.

پمپ استرینردار

پمپ تصفیه استخری بدون استرینر

پمپ تصفیه بدون استرینر نیز یکی از انواع مدل های پمپ تصفیه استخر و جکوزی می باشد. از این نوع پمپ برای استخر های بزرگ استفاده می شود بدلیل اینکه دراستخر های بزرگ از چندین پمپ استفاده می شود و برای صرفه جویی در زمان مرحله تصفیه از یک استرینر بزرگ در ورودی این پمپ ها استفاده می شود بنابراین در این نوع پمپ ها استرینر وجود ندارد.

پمپ بدون استرینردار