پمپ آب طبقاتی

پمپ آب طبقاتی

104 محصول وجود دارد
پمپ آب طبقاتی قیمت پمپ آب طبقاتی | مشخصات و خرید پمپ سانتریفیوژ طبقاتی - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 104 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید پمپ آب طبقاتی با گارانتی معتبر بدانیم

پمپ آب طبقاتی از نوع پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ می باشد که کاربرد گسترده ای در مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی دارد. از مدلپمپ آب برای انتقال و جابه جایی آب از چاه و یا مخزن عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. علت نامگذاری به طبقاتی به این دلیل است که درون محفظه پمپ تعدادی پروانه و دیفیوزر به صورت متوالی و سری روی محور پمپ قرار گرفته است. به طور عمده جنس بدنه از استیل و یا چدن ساخته می شود که مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارا می باشند. نحوه پمپاژ و انتقال سیال توسط پمپ آب طبقاتی به این صورت است که با ورود سیال درون محور پمپ از خروجی پروانه اول وارد ورودی پروانه دوم می شود و به همین ترتیب تا آخرین پروانه جریان می یابد بنابراین سیال خارج شده از آخرین پروانه با فشار مضاعفی از مسیر خروجی، به سمت بیرون خارج می گردد. بنابراین فشار کلی پمپ های طبقاتی برابر با حاصل جمع فشارهای هر طبقه است. بنابراین با استفاده از تنها یک پمپ می توان فشار و هد بالاتری ایجاد نمود. همچنین به دلیل نوع قرار گیری پروانه ها به صورت سری و متوالی از قطر کوچک تری بهره می برند. همچنین امکان فشار بیشتر و کاهش دور توسط این مدل از پمپ آب تامین می گردد. با توجه به همین شاخصه ها در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های طبقاتی در انواع برندها از قبیل لیو، گراندفوس، لوارا، پنتاکس، ابارا، نفیس فلو و ویلو تولید و عرضه می گردد. وبسایت تخصصی دماپویا تمامی برندهای معتبر بازار را همراه با گارانتی اصلی و امکان ارسال به سراسر کشور با بهترین قیمت ارائه می نماید.

انواع پمپ آب طبقاتی

پمپ آب طبقاتی به دلیل برخورداری از مزیت های متعدد از قبیل افزایش فشار و هد سیال و به منظور پوشش بازار در مدل های مختلف تولید و در بازار موجود می باشد که می توان از آنها در زمینه های مختلف از قبیل افزایش فشار آب در مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی، انتقال آب گرم و سرد برای تجهیزات حرارتی و برودتی، تغذیه دیگ بخار، بوستر پمپ های آتش نشانی و آبرسانی، دستگاه های آب شیرین کن و فواره ها نام برد. پمپ های طبقاتی در دو مدل عمودی و افقی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به ویژگی های هریک اشاره خواهیم داشت.

پمپ آب طبقاتی عمودی

پمپ آب طبقاتی عمودی به این صورت است که به دلیل دارا بودن پروانه یا ایمپلر های چندگانه روی محور یا شفت پمپ موجب افزایش فشار و مکش در این مدل از پمپ آب شده است. آب از ورودی پمپ از سمت بالا وارد محور شده و از پروانه ها رد می شود. آب از حلقه بیرون رفته و باعث تخلیه یکی از پروانه ها به سمت مکش پروانه دیگر می رود. محور این مدل پمپ همانطور که از نامش پیداست به صورت عمودی طراحی شده و پروانه های روی آن قرار گرفته اند. از مزایای استفاده از این مدل پمپ طبقاتی اینست که با قرار گرفتن لوله های مکش و تخلیه در نیمه پایینی موجب می شود که بدون ایجاد اخلال در خط لوله سیستم به کار خود ادامه دهد. از پمپ های طبقاتی عمودی در سیستم های تصفیه و توزیع آب، نگهداری فشار، بوسترها و همچنین تغذیه آب دیگ بخار، شستشوی ماشین آلات صنعتی، انتقال آب، باغبانی و کشاورزی می توان مورد استفاده قرار دارد. از برندهای مطرح و معتبر می توان به پمپ آب طبقاتی ابارا اشاره داشت. که مطابق جدیدترین تکنولوژی ها با ظرفیت آبدهی متنوع تولید و عرضه می گردد.

پمپ طبقاتی عمودی

پمپ آب طبقاتی افقی

از دیگر مدل های پمپ آب طبقاتی نوع افقی می باشد. پمپ های افقی دارای بدنه چند تکه هستند و اجزا تشکیل دهنده پمپ به صورت مرحله ای قرار گرفته اند. بخش چرخان پمپ آب بین محفظه یاتاقان ها قرار گرفته و به همین دلیل سیال را با فشارهای بالاتر پمپاژ می کند. و نسبت به مدل عمودی میزان آبدهی و نرخ جریان بالاتری دارد. از نوع غیرخودمکش بوده و با مکش در قسمت انتهایی پمپ می باشد. پروانه ها در پمپ طبقاتی افقی از نوع دو قلو و روی شفت قرار گرفته اند. جنس بدنه، شفت از جنس استیل ساخته شده است. این سری از پمپ های طبقاتی در ابعاد و اندازه های مختلف تهیه شده که تعداد طبقات نیز متغییر می باشد که با توجه به نیاز و شرایط محیط می توان میزان فشار و جریان دلخواه را انتخاب و خریداری نمود. از پمپ طبقاتی افقی می توان در سیستم افزایش فشار، تامین آب خانگی، آبیاری باغبانی، شستشو و پاکسازی، تامین آب صنعتی، تصفیه آب و کنترل دما مورد استفاده قرار داد. از برندهای مطرح و معتبر بازار می توان به پمپ آب طبقاتی لیو اشاره داشت. که با بالاترین سطح کیفیت و تنوع تولید و در بازار موجود می باشند.

پمپ طبقاتی افقی