فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

37 محصول وجود دارد
فیلتر تصفیه استخر و جکوزی خرید فیلتر استخر | قیمت و انواع فیلتر تصفیه جکوزی - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 37 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید فیلتر تصفیه استخر و جکوزی با گارانتی معتبر بدانیم

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی یکی از تجهیزات مهم و اساسی در تاسیسات استخرها به شمار می آیند. نحوه عملکرد و کارکرد این تجهیزات بدین صورت است که بعد از اینکه پمپ آب را داخل حوضچه را مکش می کند، به سمت فیلتر های تصفیه هدایت می شوند، و آلودگی های فیزیکی موجود در آب را حذف می نماید. جنس این فیلتر ها از چدن یا پلاستیک فشرده تهیه می شود. نکته ای که به آن باید توجه داشت این است که فرآیند فیلتراسیون با فرآیند ضد عفونی کردن آب متفاوت است، و این بدان معناست که دستگاه های فیلتر تصفیه تنها ناخالصی و آلودگی های موجود در آب را فیلتر می کنند. فیلتر تصفیه استخر و جکوزی در سه نوع فیلتر تصفیه شنی، دیاتومه و کارتریجی طراحی و تولید می شود، که در ادامه به ویژگی هر یک از آنها می پردازیم. انواع برند شاملBehncke ،Mega Clear ،POOLSTAR ،swim ،آی ام ال (IML) ،ایمکس (Emaux) ،دما پویا ، زلال ایران ، سرتیکین ،سیسان ،صاف آب ایران ، هایوارد و هایپرپول می باشد. که همگی از یک عملکرد مشخص پیروی میکنند و با هدف تصفیه آب استخر و یا جکوزی مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلتر تصفیه شنی

این نوع از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی از ماسه و شن برای عمل تصفیه آب بهره می برد، به همین دلیل دارای وزن بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارند. شن های که در این تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد، به دو نوع معمولی و فرآوری شده ( به وسیله فناوری نانو ساخته شده ) تقسیم بندی می شود. ولی امروزه از سیلیس یا همان سنگ شیشه برای عمل تصفیه استفاده می شود. محاسبه فیلتر شنی بر اساس کاربری استخر و جکوزی، نوع استخر از نظر روباز یا سر پوشیده، تعداد نفرات شناگر در شبانه روز و ساعات کارکرد استخر می باشد. جنس مخزن این نوع فیلتر از فایبرگلاس، فلز و یا کامپوزیتی می باشد. مخزن فلزی با ظرفیت بالا ساخته می شود و که در برابر فشار تحمل بالایی دارد. فیلتر شنی به دو نوع باز و فیلتر شنی بسته تقسیم می شود. از فیلتر شنی باز بدلیل اینکه سطح سیلیس در مجاورت هوای آلوده آزاد بوده و آب از این سطح عبور داده می شود ، بیشتر در تصفیه آب شهری استفاده می شود. فیلتر شنی بسته همانطور که از اسمش پیداست سیلیس درون مخزن بسته ای می باشد و آب از این سطح عبور داده می شود. جنس مخزن این نوع فیتلر شنی فایبرگلاس می باشد و از اجزای آن می توان به دریچه بازدید، نازل و هند هول سرویس اشاره کرد.

فیلتر شنی

فیلتر تصفیه دیاتومه

فیلتر تصفیه دیاتومه نوعی دیگر از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی می باشد. این مدل از فیلتر تصفیه از کارایی بالایی برخوردار است و برای فرآیند تصفیه از خاک مخصوصی به نام خاک دیاتومه استفاده میشود. خاک دیاتومه از فسیل گیاهان تک سلولی تشکیل شده است. این فیلتر همواره نیازمند افزایش خاک دیاتومه تازه است. در فیلترهای دیاتومه، خاک دیاتومه از طریق موگیر فیلتر ریخته می شود. این فیلتر ترکیبی بی نظیر از طراحی و مهندسی پیشرفته برای عمل فیلتراسیون آب استخر است. شدت سرعت جریان آب در فیلتر تصفیه دیاتومه بالا می باشد و این ویژگی این نوع فیلتر تصفیه می باشد. جنس فیلتر تصفیه دیاتومه اکثرا فایبر گلاس می باشد.

فیلتر دیاتومه

فیلتر تصفیه کارتریجی

فیلتر تصفیه کارتریجی نیز نوعی دیگر از فیلتر ها می باشد. جنس فیلتر کارتریجی از فایبر گلاس می باشد. این نوع فیلتر تصفیه مناسب استخر درمانی می باشد بدلیل اینکه آب را کامل شفاف می کند. حجم این نوع فیلتر ها کم می باشد. از ویژگی های فیلتر تصفیه کارتریجی این می باشد که راندمان آن بالا می باشد و همچنین در سرعت پایین جریان آب عملکرد بهتری دارد. فیلتر دارای ظرفیت تصفیه 75 تا 120 گالن بر دقیقه می باشد. این نوع فیلتر دارای دو نوع می باشد که شامل فیلتر پلی پروپیلن ملت بلون و الیاف تابیده می باشد.

فیلتر کارتریجی