رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

158 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت رادیاتور پنلی و اطلاعات فروش ،مشخصات انواع رادیاتور پنلی فولادی و خرید آنلاین و بهترین برند پنلی همراه با گارانتی و تصاویر در انواع شوفاژ معمولی و یا ویترینی و ستونی و از جمله کشور سازنده از قبیل ترکیه ، ایتالیا ،  آلمان ، بلژیک و ایران در دو مدل تک کنوکتور و دو کنوکتور با نصب آسا...

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت رادیاتور پنلی و اطلاعات فروش ،مشخصات انواع رادیاتور پنلی فولادی و خرید آنلاین و بهترین برند پنلی همراه با گارانتی و تصاویر در انواع شوفاژ معمولی و یا ویترینی و ستونی و از جمله کشور سازنده از قبیل ترکیه ، ایتالیا ،  آلمان ، بلژیک و ایران در دو مدل تک کنوکتور و دو کنوکتور با نصب آسان ، قیمت کمتر آن ،گرمای تابشی بیشتر در برند های ایساتیس ، ایران رادیاتور ، لورچ ، تاش ، سانیکا در سایز های 60 سانت ، 80 سانت ، 100 سانت ، 120 سانت ، 140 سانت ، 160 سانت را مشاهده و بررسی نمایید .

آنچه باید درباره انتخاب و خرید رادیاتور پنلی با گارانتی معتبر بدانیم

رادیاتورها دستگاه های مبدل حرارتی هستند و رادیاتور های پنلی - فولادی یکی از قدیمی ترین روش های انتقال حرارت و تامین گرمای محیط های مسکونی و اداری می باشد . این رادیاتورها همانطور که از اسم آن مشخص است یک سره یا یک تکه می باشد و در بازار به صورت متری عرضه میشود . رادیاتور های پنلی در سال 1855 توسط فرانتس سان گالی (Franze San Galli) تاجر روسی اختراع شد . کارکرد این رادیاتور ها به این صورت است درون رادیاتور پنلی از سیال آب یا روغن استفاده شده و این سیال ها توسط منبع حرارتی گرم شده و رادیاتور به عنوان مبدل حرارتی گرما را به محیط انتقال می دهد. در کل مبدل ها به چند دسته از جمله مبدل حرارتی پوسته و لوله ، مبدل حرارتی صفحه ای ، لاملا و پره ای تقسیم بندی می شوند.

چگونه برند مناسب رادیاتور پنلی را انتخاب نماییم

یکی از راههای تامین هوای گرم در ساختمان های اداری و مسکونی به کارگیری رادیاتور می باشد که با توجه به نوع کاربری و محیط جغرافیایی در سایز های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . انتخاب بهترین برند رادیاتور پنلی از لحاظ ظرفیت گرمادهی می باشد که در بازار ایران شرکت های داخلی و خارجی رقابت خاصی با هم دارند . از جمله این برند ها می توان به ایران رادیاتور ، سپاهان ، لورچ ، ایساتیس ، ایران نوین ، بارلی و تاش اشاره نمود . برای انتخاب رادیاتور پنلی باید با توجه به متراژ محل مورد نظر ابتدا ظرفیت گرمایی مورد نیاز را بدست بیاوریم و  با مراجعه به کاتالوگ شرکت های تولید کننده یا با مشاوره رایگان کارشناسان دماپویا می توانید بهترین رادیاتور مورد نیاز را خریداری نماییم . انتخاب شیر های مورد استفاده برای این نوع رادیاتور ها نیز اهمیت دارد

ساختار رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی در دو مدل تک کنوکتور (تیپ 21) و دو کنوکتور (تیپ 22) تولید می شود. کنوکتور بر خلاف اشتباه عموم که هر وسیله گرم کننده ای که جریان گرمایی ایجاد می کنند را کنوکتور می نامند ، مبدل حرارتی است که بین دو صفحه و فضای خالی رادیاتور قرار دارد و بر اساس جا به جایی هوا این مبدل به سرعت گرما را از پایین به سمت بالا انتقال می دهد. کنوکتور ها به دو دسته ساده و دمنده دار تقسیم می شوند. عرض مدل دو کنوکتور دو برابر مدل تک کنوکتور می باشد. 

مزایای استفاده از رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی به طور معمول از فولاد ساخته می شوند و به همین دلیل ظرفیت گرمایی بالاتر و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به رادیاتورهای آلومینیومی دارند . قیمت رادیاتور پنلی نیز به صرفه تر بوده و عدم نیاز به هواگیری مداوم ، نصب آسان و کوچکتر بودن مزایای آن می باشد . این رادیاتور ها رسوب گیری بالایی دارند ، در صورت سوراخ شدن یا زنگ زدگی شوفاژ غیر قابل تعمیر بوده و وزن بالا به دلیل استفاده از فولاد از معایب این رادیاتورها می باشند .

نصب و لوازم مورد نیاز رادیاتور پنلی

به هر شوفاژ یک لوله رفت و یک لوله برگشت آبگرم متصل می شود. معمولا فاصله رادیاتور تا دیوار 5 سانتی متر در نظر گرفته می شود تا هوا بتواند به راحتی اطراف آن جابجا شود . گارانتی رادیاتور پنلی فولادی ساخت ایران بین 7 تا 15 سال می باشد و به دلیل تولید داخلی وجود قطعات و نمایندگی زیاد امکان ارائه خدمات بیشتر نسبت به رادیاتور های برند خارجی دارند . شرایط نصب رادیاتور که باید به آن توجه نمود این است که باید قبل از نصب بر روی دیوار رادیاتور پانلی را از جهت آسیب مورد بررسی قرار دهید. این محصول برای استفاده از سیستم های گرمایش آب گرم متصل به دیگهای بخار، پکیج های گرمایشی و یا سیستم های تفکیک شده هیدرولیک مربوط است همچنین رادیاتور را از بالای پنجره مشبک یا سمت چپ پانل بگیرید زیرا آسیب هایی بر روی زیبایی محصول می تواند رخ دهد. میزان گرمادهی این رادیاتور در هر متر آن 2000 کیلو کالری بر ساعت می باشد. رادیاتور های قدیمی در اثر تماس باعث سوختگی می شود ولی در رادیاتور های پنلی اینطور نیست و بدلیل آنکه نیاز به گرم شدن بیش از حد ندارد ایمنی بالاتری دارد . این نوع رادیاتورها با انواع پکیج ، موتورخانه و انواع سیستم های مرکزی سازگار است. از جمله برند های رادیاتور پنلی می توان به رادیاتور ایساتیس اشاره کرد. همچنین باید به این نکته توجه نمود در صورتی که رادیاتور زیر طاقچه ، داخل کابین ، پشت پرده و یا در صورتی که از یک ورقه جهت پوشش رادیاتور استفاده گردد ، رادیاتور مورد نظر افت توان خواهد داشت.

رادیاتور پنلی

روش محاسبه و انتخاب رادیاتور پنلی بر اساس متراژ فضای مورد نظر

ظرفیت گرمایی رادیاتورهای پنلی نسبت به رادیاتور آلومینیومی یا پره ای بالاتر است . بنابراین می تواند فضای بیشتری را گرم کند . ظرفیت گرمایی هر متر رادیاتور پنلی یا فولادی به طور میانگین 1750 کیلوکالری در نظر گرفته می شود و با توجه به متراژ محیط و فرمول زیر می توانیم بهترین رادیاتور پنلی متناسب را انتخاب و خریداری نماییم .

رادیاتور پنلی مورد نیاز = ظرفیت گرمایشی هر متر رادیاتور پنلی ÷ (130 × متراژ )

رادیاتور پنلی مورد نیازمتراژ محیط مورد نظر

بلوک 60 سانت

فضای 10 متر

بلوک 80 یا 90 سانت

فضای 12 متر

بلوک 120 سانت

فضای 15 متر

بلوک 140 سانت

فضای 20 متر

یک بلوک 80 سانت و یک بلوک 100 سانت

فضای 25 متر

دو بلوک 140 سانت

فضای 40 متر

سه بلوک 140 سانت

فضای 60 متر

چهار بلوک 140 سانت

فضای 80 متر
پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 24 از 158 مورد