رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

196 محصول وجود دارد
نمایش 1 - 20 از 196 مورد

خرید رادیاتور پنلی و نحوه انتخاب آن

رادیاتورها دستگاه های مبدل حرارتی هستند که آب در آنها به عنوان ناقل دما عمل می کند و گرمای دریافتی از سیستم های گرمایشی را به محیط داخلی منتقل می کنند. این سری از تجهیزات در جنس های مختلفی توسط شرکت های داخلی و خارجی بسیاری تولید و ارائه می گردد. رادیاتور پنلی فولادی یکی از انوع رادیاتورهای گرمایشی می باشد. یکی از قدیمی ترین ومتداول ترین روش های انتقال حرارت و تامین گرمای محیط های مسکونی و اداری از دیرباز تا کنون استفاده از رادیاتور پنلی می باشد. این رادیاتورها همانطور که از اسم آنها مشخص است یک سره یا یک تکه می باشد و در بازار به صورت پنل های متری عرضه میشود. رادیاتور پنلی در سال 1855 توسط فرانتس سان گالی (Franze San Galli) تاجر روسی به ابتدایی ترین شکل اختراع شد و تا در حال حاضر همانطور که مشاهده می کنیم به شکل مدرن و پیشرفته امروزی شکل گرفته اند. از این تجهیزات به منظور ایجاد هوای گرم و مطبوع در ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، از دیگر سیستم های پرکاربرد تجهیزات گرمایشی می توان به فن کویل اشاره نمود که این سری از سیستم ها نیز همانند رادیاتور به منظور تامین گرمای محیط از آب گرم بهره می برند. تفاوت آنها در این است که رادیاتور های تنها قابلیت گرمایشی داشته و فن کویل ها با عملکرد سرمایشی عمل می کنند. کارکرد این رادیاتور ها به این صورت است درون رادیاتور پنلی از سیال آب استفاده شده و این سیال ها توسط منبع حرارتی گرم شده و رادیاتور به عنوان مبدل حرارتی گرما را به محیط انتقال می دهد. در کل مبدل ها به چند دسته از جمله مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل حرارتی صفحه ای، لاملا و پره ای تقسیم بندی می شوند. سطح کیفیت و نوع فولاد بکار رفته در آنها تاثیر بسزایی در قیمت رادیاتور پنلی دارد.

چگونه برند مناسب رادیاتور پنلی را انتخاب نماییم

یکی از راههای تامین هوای گرم در ساختمان های اداری و مسکونی به کارگیری رادیاتور پنلی می باشد که با توجه به نوع کاربری و محیط جغرافیایی در سایز های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب بهترین برند رادیاتور پنلی از لحاظ ظرفیت گرمادهی و میزان توان حرارتی آن می باشد که در بازار ایران شرکت های داخلی و خارجی در این زمینه رقابت خاصی با هم دارند. به طور مثال از جمله این برند ها می توان به رادیاتور بوتان، ایران رادیاتور، سپاهان، لورچ، ایساتیس، ایران نوین، بارلی و تاش اشاره نمود. برای انتخاب رادیاتور پنلی باید با توجه به متراژ محل مورد نظر ابتدا ظرفیت گرمایی مورد نیاز را بدست بیاوریم و با مراجعه به کاتالوگ شرکت های تولید کننده یا با مشاوره رایگان کارشناسان دماپویا می توانید بهترین رادیاتور مورد نیاز را خریداری نمایید. برند های متنوعی از این نوع سیستم های گرمایشی در بازار موجود است که هریک قیمت رادیاتور پنلی را با توجه به برخی عوامل به مشتری ارائه می نمایند. از جمله سطح کیفیت آن، مدت زمان گارانتی، جنس و نوع پوشش رنگ از فاکتورهای اساسی و مهمی است که در قیمت رادیاتور پنلی نقش عمده ای دارد.

ساختار رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی در دو مدل تک کنوکتور (تیپ 21) و دو کنوکتور (تیپ 22) تولید می شود. کنوکتور بر خلاف اشتباه عموم که هر وسیله گرم کننده ای که جریان گرمایی ایجاد می کنند را کنوکتور می نامند، مبدل حرارتی است که بین دو صفحه و فضای خالی رادیاتور قرار دارد و بر اساس جا به جایی هوا این مبدل به سرعت گرما را از پایین به سمت بالا انتقال می دهد. کنوکتور ها به دو دسته ساده و دمنده دار تقسیم می شوند. عرض مدل دو کنوکتور دو برابر مدل تک کنوکتور می باشد.

مزایای استفاده از رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی به طور معمول از فولاد ساخته می شوند و به همین دلیل ظرفیت گرمادهی بالاتر و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به سایر رادیاتورهای گرمایشی دارد. قیمت رادیاتور پنلی نیز به صرفه تر بوده و عدم نیاز به هواگیری مداوم، نصب آسان و کم حجم بودن از مزایای استفاده از رادیاتور پنلی محسوب می شود. درکنار مزایای بی شماری که رادیاتور پنلی دارد مانند هر سیستم دیگری بدون ایراد نخواهد بود، یکی از مشکلات عمده ی رادیاتور های پنلی رسوب گیری زیاد آنها می باشد اما براحتی میتوان نصب رسوب گیر این مشکل را به حداقل رساند. در صورتیکه این سری از رادیاتور ها دچار خرابی و زنگ زدگی شوند نمی توان آنها را تعمیر نبود بلکه باید به کلی پنل را تعویض کرد، به دلیل بکار گیری فولاد در تهیه و ساخت بدنه، رادیاتور پنلی دارای وزن سنگین تری می باشد که جهت استفاده در دیواری های پیش ساخته لازم است که از پایه های زمینی استفاده نمود. همانطور که اشاره شد رادیاتورهای پنلی به صورت یکپارچه طراحی و تولید می شوند که همین امر باعث شده این نوع سیستم های میزان حرارت دهی و گرمادهی قابل توجهی داشته باشند بنابراین در مناطق کوهستانی و سردسیر بهترین گزینه جهت ایجاد هوای گرم و مطبوع بشمار می آیند. همچنین به دلیل پایین بودن قیمت رادیاتور پنلی با استقبال فراوانی در بازار روبه رو هستند و درصد قابل توجهی از سهم فروش بازار را به خود اختصاص داده اند.

نصب و لوازم مورد نیاز رادیاتور پنلی

تمامی رادیاتور پنلی ها دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت آبگرم می باشند. معمولا فاصله رادیاتور پنلی تا دیوار بهتر است 5 سانتی متر در نظر گرفته می شود تا هوا بتواند به راحتی در اطراف پنل جابجا شود و هوای گرم جایگزین هوای سرد گردد. به دلیل مقاوت بالای فولاد، سازنده های داخلی و خارجی گارانتی رادیاتور پنلی فولادی را با بالاترین میزان یعنی 7 تا 15 سال ارائه می دهند. یکی از مزایای خرید رادیاتور فولادی پنلی ایرانی به دلیل تولید داخلی وجود قطعات و نمایندگی زیاد امکان ارائه خدمات بیشتر نسبت به رادیاتور های برند خارجی دارند. شرایط نصب رادیاتور پنلی که باید به آن توجه نمود این است که باید قبل از نصب بر روی دیوار رادیاتور پانلی را از جهت آسیب مورد بررسی قرار دهید. این محصول برای استفاده از سیستم های گرمایش آب گرم متصل به دیگهای بخار، پکیج های گرمایشی و یا سیستم های تفکیک شده هیدرولیک مربوط است همچنین رادیاتور را از بالای پنجره مشبک یا سمت چپ پانل بگیرید زیرا آسیب هایی بر روی زیبایی محصول می تواند رخ دهد. میزان گرمادهی هر متر از رادیاتور پنلی 2000 کیلو کالری بر ساعت می باشد. رادیاتور های قدیمی در اثر تماس باعث سوختگی می شود ولی در رادیاتور فولادی اینطور نیست و بدلیل آنکه نیاز به گرم شدن بیش از حد ندارد ایمنی بالاتری دارد. این نوع رادیاتورها با انواع پکیج، موتورخانه و انواع سیستم های مرکزی سازگار است. از جمله برند های رادیاتور پنلی می توان به رادیاتور ایساتیس اشاره کرد. همچنین باید به این نکته توجه نمود در صورتی که رادیاتور زیر طاقچه، داخل کابین، پشت پرده و یا در صورتی که از یک ورقه جهت پوشش رادیاتور استفاده گردد، رادیاتور مورد نظر افت توان خواهد داشت. همچنین قیمت رادیاتور پنلی در بازار فروش یکسان نبوده و با توجه به سطح کیفیت انها هریک دارای قیمت نهایی متنوعی می باشند.

رادیاتور پنلی

روش محاسبه و انتخاب رادیاتور پنلی بر اساس متراژ فضای مورد نظر

ظرفیت گرمایی رادیاتور پنلی نسبت به رادیاتور آلومینیومی یا پره ای بالاتر است، بنابراین می تواند فضای بیشتری را گرم کند. ظرفیت گرمایی هر متر رادیاتور پنلی یا فولادی به طور میانگین 1750 کیلوکالری در نظر گرفته می شود و با توجه به متراژ محیط و فرمول زیر می توانیم بهترین ظرفیت متناسب را انتخاب و خریداری نماییم.

رادیاتور پنلی مورد نیاز = ظرفیت گرمایشی هر متر رادیاتور پنلی (130متراژ)

رادیاتور پنلی مورد نیازمتراژ محیط مورد نظر

بلوک 60 سانت

فضای 10 متر

بلوک 80 یا 90 سانت

فضای 12 متر

بلوک 120 سانت

فضای 15 متر

بلوک 140 سانت

فضای 20 متر

یک بلوک 80 سانت و یک بلوک 100 سانت

فضای 25 متر

دو بلوک 140 سانت

فضای 40 متر

سه بلوک 140 سانت

فضای 60 متر

چهار بلوک 140 سانت

فضای 80 متر