دیگ چدنی

دیگ چدنی

12 محصول وجود دارد
نمایش 1 - 12 از 12 مورد

خرید دیگ چدنی و ویژگی های آن در یک نگاه

دیگ چدنی با توجه ساختار و عملکرد ویژه ای که دارد کاربرد گسترده ای در موتورخانه ها و سیستم های گرمایش مرکزی دارا می باشد. دیگ های آبگرم از طریق مصرف سوخت و ایجاد حرارت، موجب افزایش درجه حرارت سیال داخل دیگ می گردد. دیگ های چدنی آب همانطور که از نامش پیداست دارای بدنه ای از جنس چدن می باشد. این نوع دیگ آبگرم معمولا به صورت پره ای به روش ریخته گری در کارخانه های صنعتی تولید و عرضه می شود. تعداد پره ها بر اساس ظرفیت حرارتی مورنیاز انتخاب می شود، به این معنی که هرچه تعداد پره ها بیشتر باشد دیگ آبگرم ظرفیت حرارت دهی بالاتری دارد می باشد. اساس کار این مدل دیگ آبگرم به این صورت است که در فضای خالی بین پره ها شعله مشعل قرار می گیرد و از این طریق باعث گرم شدن آب درون محفظه بویلر آبگرم می شود. در این مدل دیگ آبگرم به هدف افزایش راندمان دیگ مجراهای خاصی در محیط پره ها در نظر گرفته شده که گازهای حاصل از احتراق با عبور از این مجرا انرژی مضاعفی به داخل دیگ منتقل می کنند. از برندهای مطرح و معتبر بازار میتوان به دیگ شوفاژکار اشاره داشت که با بالاترین سطح کیفیت و قدرت حرارت دهی بسیار بالا تولید و در بازار موجود می باشد. 

ویژگی ها و ساختار دیگ چدنی 

پره های دیگ چدنی برحسب ظرفیت آنها شامل یک پره جلو، یک پره عقب و تعدادی پره ی وسط می باشند. پره های وسط از نظر شکل واندازه یکسان بوده اما پره های جلو وعقب با یکدیگر و با پره های وسط تفاوت دارند. به دلیل ساختار پره ای دیگ های چدنی آبگرم قابلیت افزایش پره ها در محل به علت نیاز به ظرفیت بیشتر قابل اجرا می باشد، همین امر یکی از مزایای ویژه ی این نوع دیگ آبگرم بشمار می آید که این موضوع سبب سهولت در نصب و همچنین حمل و نقل راحت آنها شده است.

اگر شما از دیگ چدنی آبگرم در سیستم موتورخانه بهره می برید و یا قصد خرید این نوع دیگ و بویلر را دارید باید توجه داشت که دیگ آبگ چدنی برای فشارهای پایین و تا حداکثر 5 بار توانایی کارکرد دارد، همچنین به مناطق سردسیر که روزهای زمستانی سردی را تجربه می کنند و یا مکان هایی که اختلاف دمای آب رفت و برگشت بسیار زیاد باشد، ممکن است بر اثر تنش و شوک حرارتی از آب سرد برگشتی، پره ها دچار ترک خوردگی و شکستگی شوند. سازنده های مطرحی که در این زمینه فعالیت دارند برای رفع این مشکل با بهره مندی از تکنولوژی اکواستریم چاره ای اندیشه اند. مخزن دیگ آبگرم لازم است که همیشه پر باشد و درصورتیکه بنابه هر دلیل آبی داخل دیگ نباشد و شعله به طور مستقیم به پره ها برخورد کند، در کوتاهترین زمان یعنی کمتر از چند دقیقه پره ها خراب و معیوب می شوند.

دیگ چدنی آبگرم دماپویا

مزایای استفاده از دیگ چدنی 

با توجه به عملکرد و ویژگی های منحصر بفردی که دیگ های چدنی دارند، میتوان در مصارف مختلف خانگی و صنعتی برای تامین آبگرم مصرفی از این دیگ ها بهره مند شد. این مدل دیگ آبگرم از مزیت های متعددی برخوردار است که آگهی از آنها موجب می شود خریدی هوشمندانه و متناسب به نیاز را تجربه کنید در ادامه به مزایای دیگ چدنی اشاره داریم. 

استهلاک کم و طول عمر بالا

هزینه نصب و راه اندازی مناسب

امکان کاهش و یا افزایش ظرفیت حرارتی

امکان تعویض پره ها در محل در صورت خرابی

مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی

امکان جداسازی پره ها در صورت حمل و جابه جایی

نحوه محاسبه ظرفیت حرارتی و انتخاب دیگ چدنی

ظرفیت حرارتی دیگ های چدنی بر اساس کیلوکالری محاسبه می گردد. یکی از ملاک های مهم برای انتخاب بار حرارتی مناسب دیگ متراژ ساختمان می باشد. به طور معمول صرفنظر از شرایط آب و هوایی به ازای هر متر زیربنا را در عدد 100 کیلو کالری و به ازای هر واحد مسکونی عدد 6000 کیلوکالری به آن اضافه نمایید. به طور معمول در ساختمان های کوچک برای تامین آبگرم تنها با نصب یک دیگ چدنی میتوان آبگرم مورد نیاز ساختمان را تامین نمود. در فضاهای بزرگتر با میزان مصرف آب بیشتری میتوان از دو و یا سه عدد دیگ آبگرم چدنی در سیستم گرمایش مرکزی ساختمان بهره مند شد. چنانچه در زمینه خرید، نصب، راه اندازی، تعمیر و یا تعویض دیگ نیاز به مشاوره دارید، میتوانید در ساعات اداری با مشاوران و واحد فنی گروه دماپویا برای دریافت خدماتی نوین تماس حاصل نمایید.

فیلتر توسط :

سازنده