پمپ آب خانگی

241 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت پمپ آب خانگی با مشخصات فنی و خرید آنلاین مدل های مختلف پمپ آب خانگی چینی ، ایتالیایی ، آلمانی و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل پنتاکس ،لیو ، مورگن ، فارمو ، ارس ، داب ، ابارا ، نفیس فلو ، سایر ، گراندفو...

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت پمپ آب خانگی با مشخصات فنی و خرید آنلاین مدل های مختلف پمپ آب خانگی چینی ، ایتالیایی ، آلمانی و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل پنتاکس ،لیو ، مورگن ، فارمو ، ارس ، داب ، ابارا ، نفیس فلو ، سایر ، گراندفوس و لوارا در ابعاد کوچک و بزرگ را مشاهده و بررسی نمایید .

آنچه باید درباره انتخاب و خرید پمپ آب خانگی با گارانتی معتبر بدانیم

از زمان های بسیار دور نیاز همیشگی مردم به آب ، باعث شده که روش های مختلفی برای انتقال آب بوجود بیاید ، دو هزار سال قبل از میلاد ، در مصر باستان برای آبیاری و افزایش فشار آب وسیله ای ساختند به این صورت که یک طرف آن میله ای معلق و یک سطل آب و طرف دیگر وزنه قرار گرفته بود ، سال ها بعد حدود دویست سال قبل از میلاد ، یک ریاضی دان و مخترع یونانی پمپ هوا اختراع کرد این پمپ یک منبع داشت که پایین آن دریچه و بالای آن یک ردیف لوله قرار گرفته بود ، در واقع پمپ های امروزی از این پمپ الهام گرفته اند. در همان سال ها ارشمیدس مخترع و ریاضی دان یونانی ، پمپ پیچی ارشمیدسی اختراع کرد که امروزه برای پمپاژ مایعات و ذرات جامد در کشورهای جهان دوم و سوم هنوز هم کارایی دارد . سرانجام با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم میلادی پمپ های سانتریفیوژ مدرن کنونی بوجود آمدند . امروزه با توجه به گسترش آپارتمان نشینی و کم بودن فشار آب خصوصا طبقه های آخر ساختمان های بلند نیاز به پمپ آب برای حل این مشکل بیشتر شده است . در آپارتمان ها ، منازل مسکونی ، ویلا و در مناطقی که فشار آب کم است از پمپ آب خانگی استفاده می شود . برای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی مناسب باید به میزان بازدهی یا همان دبی آب ، همچنین میزان فشار آب خروجی پمپ توجه داشت و این دو گزینه از مهم ترین مؤلفه های انتخاب پمپ آب خانگی می باشند ، هر چه توان موتور بالاتر باشد دبی آب خروجی از پمپ بیشتر است بنابراین توان موتور پمپ را نیز باید در نظر داشت . از دیگر عوامل باید به تعداد طبقات ساختمان ، متراژ واحد ، میزان مصرف آب توجه نمود .

چگونه برند مناسب برای پمپ آب خانگی را انتخاب کنیم

برند و برندینگ یکی از مسائل مهم در دنیای تجارت و اقتصاد است و شرکت های بزرگ با استفاده از برندینگ محصولاتشان را در دایره وسیع تری نسبت به رقبا با قیمت های مناسب در بازار عرضه می کنند . امروزه با توجه به استفاده زیاد پمپ آب ، شرکت های مختلف در سراسر دنیا پمپ آب خانگی با کیفیت های متفاوت تولید و در بازار موجود می باشند . برای خرید برند مناسب برای پمپ آب خانگی باید به کیفیت و ایمنی پمپ ، جنس بدنه که معمولا از استیل ، برنز یا چدن ضد زنگ می باشد ، توان الکتروموتور پمپ ، دارا بودن سیستم کنترل اتوماتیک پمپ ، هچنین به گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده باید توجه داشت . هم اکنون شرکت های چینی با استفاده از تکنولوژی روز توانسته اند پمپ آب خانگی با کیفیت در ابعاد متفاوت تولید نمایند و پمپ های آب تولید شده خود را به سراسر دنیا از جمله اروپا ، آمریکا و خاورمیانه صادر می نمایند . بنابراین بهتر است بجای حساسیت بر روی کشور سازنده به استاندارها و کیفیت محصول حساس باشید . پمپ آب خانگی توسط شرکت های معتبر از جمله پمپ پنتاکس ، لوارا ، ابارا ، لیو ، فارمو ، داب تولید و در بازار موجود می باشد . در ضمن شما میتوانید برای مشاوره و خرید پمپ آب خانگی مناسب و همچنین قیمت ، از کارشناسان شرکت دما پویا راهنمایی بگیرید .

راهنمای محاسبه پمپ آب خانگی

برای انتخاب پمپ آب خانگی مورد نیاز برای افزایش فشار آب مصرفی ساختمان باید دبی پمپ ( حجم آب ) و هد پمپ ( ارتفاع آب ) را محاسبه نمود . دبی پمپ میزان جابجایی آب در زمان مشخص را می گویند که به طور کلی برای هر واحد 350 لیتر بر دقیقه دبی در نظر گرفته شده است . ارتفاعی که یک پمپ می تواند آب را پمپاژ کند را هد پمپ می نامند ، برای محاسبه هد پمپ آب خانگی تعداد طبقات را در ارتفاع هر طبقه ضرب می کنیم و عدد بدست آمده را با 3 بار فشار که برابر با 30 متر می باشد ( افت فشار ) را جمع می کنیم . به عنوان مثال فشار مورد نیاز واحد مسکونی 9 طبقه با ارتفاع هر طبقه 3 متر ، فشار و دبی به صورت زیر محاسبه می شود .

هد پمپ ꞊ سه بار فشار + ارتفاع هر طبقه × تعداد طبقات          ****           57 = 30 + 3 × 9

دبی پمپ(لیتر بر دقیقه)  ꞊ میزان مصرفی هر واحد × تعداد طبقات          ****            3150 = 350 × 9

برای تبدیل دبی پمپ به متر مکعب بر ساعت ،عدد بدست آمده را بر 1000 تقسیم می کنیم . 3/15=1000÷3150 مترمکعب برساعت دبی مورد نیاز می باشد . به این تربیت میزان فشار و دبی پمپ محاسبه می گردد.

نکات مهم قبل از نصب پمپ آب خانگی

برای نصب مخزن و پمپ آب خانگی جهت عملکرد بهتر پمپ ، باید توجه داشته باشید که مخزن ذخیره را متناسب با میزان آب مورد نیاز ساختمان خود انتخاب فرمایید و برای محافظت از پمپ و جلوگیری از یخ زدگی در زمستان ، آن را عایق بندی نمایید ، باید توجه داشت محل نصب پمپ آب خانگی مکان سرپوشیده باشد ، پمپ و مخزن نزدیک بهم و در جایی صاف و تراز قرار بگیرند ، باید لوله کشی ساختمان بررسی شود که در مسیر آنها انسداد و گرفتگی وجود نداشته باشد و در محل ورودی آب به مخزن هوزینگ نصب شود که املاح ریز و درشت غوطه ور وارد و در کف مخزن ته نشین نگرددد . همچنین لوله ورودی به پمپ میبایست حتما با ورودی استاندارد پمپ مطابقت داشته باشد، در خروجی پمپ ابتدا شیر یکطرفه (خودکار) و سپس بر روی آن پنج راه ، درجه ، کلید و منبع تحت فشار (دیافراگمی) را نصب می نماییم . بهتر است نصب پمپ آب خانگی توسط متخصصین در زمینه تاسیسات انجام شود .

پمپ های آب خانگی با توجه به نوع کارایی و موارد استفاده در انواع مختلف نظیر موارد زیر تولید می شود

پمپ آب خانگی بشقابی

پمپ بشقابی یکی از انواع پمپ آب خانگی می باشد . پمپ بشقابی دارای پروانه ای باز می باشد که دبی بیشتر و فشار کمتری نسبت به سایر پمپ ها و در دو نوع سانتریفیوژ برای مایعات روان و جابجایی مثبت تولید می کنند . این پمپ ها برای پمپاژ آب مایعات صنعتی کاربرد دارد و در برخی موارد برای مصارف خانگی ، آبیاری کشاورزی و سایر تجهیزات استفاده می شوند و شامل برند های ارس ، لیو ، مورگن ، پنتاکس و سایر می باشد. جهت کارکرد صحیح پمپ آب خانگی از آن بایستی جهت پمپاژ آب تمیز، مایعات غیر خورنده و بدون ذرات ریز جامد استفاده نمود. بدنه این پمپ ها از جنس چدن و با پوشش ضد زنگ می باشد که شامل برند پمپ ابارا می باشد.

پمپ آب خانگی بشقابی

پمپ آب خانگی محیطی

پمپ محیطی از سری پمپ آب خانگی کوچک می باشد که دارای پروانه بسته که دبی کم و فشار زیادی را تولید می کنند . از این پمپ برای سیالات تمیز و مواردی همچون آبیاری کشاورزی و باغبانی ، سیستم تهویه کوچک و مصارف خانگی و همچننی سیالاتی که دارای گاز می باشند استفاده می شود . این پمپ ها بدنه ای از جنس چدن ضد زنگ و پروانه از جنس برنج تولید می شوند و شامل برند های مورگن ، سایر ، فارمو ، لیو ، پنتاکس ، ارس و ابارا می باشد.

پمپ آب خانگی محیطی

پمپ آب خانگی خودمکش

پمپ سانتریفیوژ خودمکش یک نوع دیگر از پمپ آب خانگی با ساختار مقاوم و راندمان بالا می باشد که جهت پمپاژ و جابه جایی آب استفاده می شود . برای تخلیه مخازن ، آبیاری باغات و تخلیه آب استخر به کار می رود پمپ خانگی خودمکش مانند سوپاپ عمل میکنند و به شما این امکان را می دهد که اگر آب با گاز مخلوط باشند از این پمپ استفاده کنید و برای راه اندازی ، به هواگیری نیاز ندارند .از دیگر ویژگی هایی که میتوان به آن اشاره کرد ابعاد کوچک ، جا به جایی آسان و راه اندازی سریع است . شامل برند های لیو ، ابارا و پنتاکس می باشد .

پمپ آب خانگی خودمکش

پمپ آب خانگی جتی

پمپ جتی از سری پمپ آب خانگی می باشد که در مناطقی که از آب چاه استفاده می کنند کاربرد دارد . کارکرد این پمپ به این صورت است که با ایجاد خلاء در قسمت مکش ، هوا را در خط مکش از بین می برد و توسط ترکیب آب با هوا در ایجاد سیال سازی و روند پمپاژ غلبه می کند . پمپ جتی در دو نوع کم عمق و عمیق توسط شرکت های لیو ، پنتاکس ، لوورا ، ابارا ، سائر ، پترولا و اسپرونی می باشد.از پمپ جتی برای مصارف انتقال سوخت های سبک ، سیرکولاسیون دیگ بخار ، سیستم های تهویه ، سیستم احتراق ، مصارف خانگی و صنعتی ، آبیاری و مصارف کشاورزی می باشد.

پمپ آب خانگی جتی

پمپ آب خانگی تک پروانه

پمپ سانترفیوژ تک پروانه پمپ آب خانگی می باشد و به صورت زمینی نصب می گردند و کاربرد آن پمپاژ سیالات تمیز و عاری از مواد خورنده و ذرات جامد است . جنس پروانه آن از چدن ، آلیاژهای فولاد و یا برنز می باشد . پمپ آب خانگی تک پروانه جهت مصارف خانگی ، صنعتی ، آبیاری و آب پاشی ، پمپاژ آب داغ و سرد ، نفت و تمیز کننده ها به کار می روند و شامل برند لورا و لیو می باشند .

پمپ آب خانگی تک پروانه

پمپ آب خانگی دو پروانه

پمپ دو پروانه از سری پمپ آب خانگی می باشد ای نوع پمپ به دلیل داشتن دو پروانه حجم آب بیشتر با ارتفاع و فشار بالاتری نسبت به نوع دیگر پمپ ها پمپاژ می کند ، به دلیل راندمان بالای این پمپ ، در ساختمان هایی که متراژ بالا و واحد های بیشتری دارند مورد استفاده می باشد . جهت تامین آب آپارتمان و مجتمع ها ، سیستم آتش فشانی و اطفای حریق و مصارف صنعتی کاربرد دارند . از جمله مزایای مهم پمپ آب خانگی دوپروانه جدا بودن موتور از پمپ مي باشد و شامل برند های پنتاکس ، ابارا ، لیو ، نفیس فلو ، داب ، مورگن می باشد .

پمپ آب خانگی دو پروانه

لوازم و اجزای تشکیل دهنده پمپ آب خانگی

بلبرینگ ( ball bearing )

یا یاتاقان توپی از سه پخش کنس رینگ (Ring ) ، ساچمه ها (Rolling Elements) ، و قفسه (Cage) تشکیل شده است . بلبرینگ ها فشارهای محوری و شعاعی را تحمل می کنند ، گردش و سنتر شدن شفت پمپ آب خانگی را تسریع می بخشد .

درپوش بلبرینگ

برای جلوگیری از حرکت پمپ آب در جهت افقی مورد استفاده قرار میگیرد و از خروج گیربکس جلوگیری می کند .

سیل مکانیکی (floodgate )

برای جلوگیری از نشت مواد به بیرون از سیستم مورد استفاده قرارمی گیرد و دارای دو سطح صاف ثابت و متحرک است . قسمت متحرک آن روی شفت و قسمت ثابت داخل بدنه پمپ آب  ( کاسه پمپ ) قرار می گیرد و معمولا جنس آن از فولاد ضد زنگ می باشد . وظیفه آن جلوگیری از نشت سیال به درون بلبرینگ و شفت پمپ آب خانگی می باشد و از خرابی آنها جلوگیری می کند و هزینه های تعمیراتی را به حداقل می رساند . سیل مکانیکی بوسیله منبع سیلیپات روغن ، مکانیکال را خنک کاری میکند .

کاسه نمد ( Radial shaft seal )

کاسه نمد از سه قسمت نمد فشرده ، واشر کاسه شکل که از جنس فلز است و فنر تشکیل شده و نوعی درزگیر می باشد که از نشت مواد سیال به بیرون پوسته جلوگیری می نماید . در پمپ آب خانگی ، در جاهایی که شفت از پوسته خارج می شود قرار میگیرد .

شفت - شافت ( shaft )

عضو متحرکی که کار آن انتقال نیرو می باشد و حرکت آن ممکن است به صورت دورانی یا حرکت رفت و برگشتی باشد . وظیفه آن در پمپ آب خانگی ، به گردش در آمدن پروانه است . سیل و بلبرینگ بر روی شفت نصب می شوند .

پروانه (impeller)

پروانه میتواند از جنس چدن ، فولاد ، برنز ، برنج ، لاستیک قالبی ، فایبر گلاس باشد و بسته به نوع ماده ی سیال پمپ شونده در پمپ آب استفاده می شود . وظیفه پروانه افزایش انتقال انرژی سیال  است . در پمپ آب پروانه سرعت بیشتری به حرکت آب داده و آب به سطح انرژی بالاتری انتقال می یابد . اندازه ، شکل و سرعت پروانه ظرفیت پمپ آب خانگی را تعیین میکند به همین جهت پروانه از مهم ترین قسمت بخش پمپ آب است .

هوزینگ

پوسته یا محفظه ای که فیلترهای میکرونی پمپ آب خانگی درون آن قرار میگیرند . جنس های استیل ، شیشه ای و PVC موجود می باشد و با توجه به دبی آب مورد استفاده قرار میگیرد .

رینگ سایشی

اگر پروانه و پوسته باهم در تماس مستقیم باشند رینگ سایشی برای محافظت از آنها در برابر فرسایش مستقیم بکار می رود و از پدیده کالینگ در پمپ آب خانگی جلوگیری می کند . رینگ ها قابل تعویض می باشند .

مکانیکال سیال (mechanical seal )

بین بلبرینگ ها و پروانه پمپ قرار میگیرد ، وظیفه آن جلوگیری از نشت سیال به درون بلبرینگ و شفت پمپ آب خانگی می باشد . منبع سیلیپات روغن ، مکانیکال را خنک کاری میکند .

گیج فشار ( Pressure Gauge )

به وسیله ی گیج فشار میزان فشار سیال را اندازه گیری می کند . در پمپ آب خانگی وظیفه گیج فشار نشان دادن تنظیم فشار آب می باشد که آب تغییرفشاری یا نشت نداشته باشد .

محظفه ی آب بندی ( stuffing box )

آب بندها و اجزای آن درون این محفظه قرار دارند دو نوع آب بند ثابت و متحرک وجود دارد آب بند ثابت بین قطعات غیر متحرک به صورت واشر قرار میگیرد و نوع متحرک آن وظیفه آب بندی قطعات متحرک پمپ آب  خانگی می باشد . آب بندها در اشکال مختلف موجود می باشند و جنس آن ها معمولا از چرم ، پلاستیک ، لاستیک طبیعی یا مصنوعی می باشد . که Uشکل و Vشکل ، آن در پمپ آب خانگی قابل استفاده می باشد .

بوش

روی شفت قرار می گیرد و از خرابی شفت در برابر عوامل محیطی محافظت می نماید .

عینکی

برای آب بندی پمپ بر روی شفت قرار میگیرد .

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

دارای مخزن نسبتا کوچکی است که در داخل تیوپی تحت فشار گاز نیتروژن و آب قرار می گیرد . این منبع بعد از خروجی پمپ ، نصب شده و علاوه بر تامین آب مصرفی ، فضای خالی مخزن را پر می کند .

ست کنترل فشار پمپ آب خانگی

با کاهش فشار آب ، پمپ را روشن نموده تا فشار آب به حد مجاز برسد . استفاده از ست کنترل مناسب برای ساختمان های تا 6 طبقه می باشند.

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 20 از 241 مورد

فیلتر توسط :