پرده هوا

پرده هوا

14 محصول وجود دارد
پرده هوا پرده هوا | مشخصات و خرید + انواع قیمت - دماپویا
نمایش 1 - 14 از 14 مورد

هر چه لازم است پیش از خرید پرده هوا بدانیم

پرده هوا از سری سیستم های تهویه مطبوع پرکاربرد در مکان های عمومی و پررفت وآمد به شمار می آید. اما اساس کار این سیستم ها به چه شکل است و از چه نظر استفاده از آنها حائز اهمیت می باشد. با دماپویا در معرفی این دستگاه همراه باشید. پرده هوا که به عنوان درب هوا نیز در بازار شناخته می شود کاربردهای گسترده ای دارد و از سیستم ساده ای بهره می برد. محل نصب و قرار گیری آن به طور عمده در بالا و در برخی مدل ها در کنار در ورودی می باشد. این سیستم ها از یک فن و مکنده تشکیل شده که نحوه ی عملکرد آنها به این صورت است که با ایجاد جریان قوی از هوا و دمیدن به سمت پایین موجب جداسازی هوا بین دوفضای مختلف می گردد. همچنین با ایجاد جریان هوا از ورود گرد و غبار، حشرات، ریزگردها و آلاینده به فضای داخلی مانع بعمل می آورد. یکی دیگر از مزیت های استفاده از پرده هوا در ورودی ساختمان جلوگیری از اتلاف و هدررفت انرژی می باشد. و به این ترتیب علاوه بر ایجاد هوایی تمیز از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کند و در بسیاری از هزینه ها مربوط به مصرف انرژی صرفه جویی می گردد. 

پرده هوا چیست

در محیط های شلوغ و پر تردد با باز و بسته شدن مکرر در مقدار زیادی انرژی تلف می شود همچنین حشرات و موجودات ریز معلق در هوای آزاد با باز شدن در به فضای داخلی وارد می شوند. مکان هایی که بیشترین استفاده از پرده هوا را دارند می توان به فروشگاه های زنجیره ای، پاساژها و مراکز خرید، بیمارستان ها همچنین کارخانه جات مواد غذایی اشاره داشت. هوای تمیز و عاری از هر نوع آلاینده یکی از اولویت های مکان های پرتردد به منظور حفظ سلامت همچنین آسایش ساکنین و مراجعه کننده ها به شمار می آید. بنابراین شرکت های سازنده با تولید انواع مدل های پرده هوا به کمک آمده و با ساخت و طراحی دستگاه هایی کاربردی این مشکل را برای همیشه حل نموده اند. با توجه به همین موضوع هنگام مراجعه به بازار و خرید این سیستم ها برندهای متعددی برای انتخاب پیشرو دارید که می توان با در دست داشتن اطلاعات کافی همچنین ویژگی های این محصولات خریدی بهینه و مقرون به صرفه را تجربه کنید. از سری برندهای مطرح می توان به برندهای میتسویی و فرازکاویان اشاره داشت. که در اندازه های مختلف تولید و در بازار موجود می باشد. وبسایت تخصصی دماپویا مفتخر است انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی، انواع مدل های پرده هوا و سایر تجهیزات سرمایشی و حرارتی در برندهای مطرح و معتبر بازار همراه با گارانتی اصلی برای خریدی هوشمندانه و مقرون به صرفه در اختیار شما عزیزان قرار دهد. 

انواع مدل های پرده هوا 

با توجه به کابرد گسترده ی پرده هوا و استفاده در مکان های مختلف بدیهی است که در مدل های مختلفی تولید و عرضه شوند. به طور عمده این سیستم ها در مدل های تجاری و یا صنعتی تقسیم بندی می شوند. تفاوت این دو مدل در این است که مدل اداری - تجاری همانطور که از نامش پیداست در فضاهای تجاری از قبیل پاساژ ها، مراکز خرید، فرودگاه ها، سالن های بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به محل قرار گیری آنها در ابعاد و حجم کوچک تری طراحی و ساخته می شوند همچنین از ظاهری زیبا و لوکس بهره می برند. همچنین میزان مصرف برق در این مدل بسیار کمتر از مدل صنعتی آن می باشد. همچنین از ویژگی های مدل اداری - تجاری می توان به امکان نصب کویل آب همچنین هیتر برق به منظور ایجاد هوایی گرم و یا خنک نام برد. از دیگر موارد استفاده از این سری سیستم ها تهویه مطبوع همانطور که اشاره شد در زمینه ی صنعتی از قبیل کارخانه جات مواد غذایی، سوله های بزرگ، سردخانه ها بوده که این مکان ها به طور عمده ارتفاع سقف و در ورودی بیش از 3 متر می باشد، همچنین اهمیت اتلاف انرژی در این محیط ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین حفظ بهداشت محیط در واحد های تولید مواد غذایی موجود شده اکثر آنها از این تجهیزات استفاده نمایند. پرده هواصنعتی با توجه به ارتفاع و عرض در ورودی همچنین همچنین متناسب با فشار باد و حجم هوای فضای داخلی توسط سازنده های مختلف طراحی و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 

مزایای استفاده از پرده هوا 

با آنچه که تاکنون گفته شد می توان گفت استفاده از پرده هوا یکی از ضرورت های مکان های عمومی به شما می آید. چرا که این سیستم ها با قرار گرفتن در کناره ها و یا بالای در ورودی با ایجاد یک جریان هوا به ضخامت 3 یا 5 سانتی متر از تبادل انرژی و انتقال هوا از دو محیط مختلف مانع بعمل می آورد. به این ترتیب اولین مزیت استفاده از این سیستم ها جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. همچنین موجب جریان هوا و در اختیار داشتن هوایی تمیز و مطبوع نقش عمده ای دارد. از دیگر مزیت های پرده هوا می توان به افزایش سطح بهداشت و آسایش ساکنین اشاره داشت. همچنین در مکان های صنعتی با استفاده از این سیستم ها می توان از ایجاد کریستال و یخ در کناره های درب مانع بعمل آورد. 

مزایای پرده هوا

ویدیو آشنایی با دستگاه پرده هوا

قیمت های انواع پرده هوا چگونه محاسبه می شوند؟
برای تجربه خرید هوشمندانه لازم است بدانید که قیمت های انواع پرده هوا چگونه محاسبه می شوند. این سیستم تهویه مطبوع در طول های متفاوتی ساخته و به بازار عرضه می گردند که بایستی هنگام خرید به اندازه آن توجه داشته باشید چرا که در قیمت انواع پرده هوا تاثیرگذار است. همچنین جایگاه برند سازنده آن در بازار نیز حائز اهمیت بوده و البته نحوه عملکرد و جنس فن به کار برده شده در آن نیز بی تاثیر نیست. علاوه بر موارد گفته شده شرکت سازنده آن و گارانتی که ارائه می شود هم در محاسبه قیمت انواع پرده هوا مهم می باشد.
کاربرد دستگاه پرده هوا چیست؟
برای جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی در مکان های بزرگ از انواع مختلف پرده هوا استفاده می کنند. کاربرد این دستگاه علاوه بر این مورد در جلوگیری از ذرات آلاینده و گرد و غبار و همچنین حشرات به داخل محیط می باشد. در حقیقت می توان از آن در مراکز خرید، فروشگاه های زنجیره ای، هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان و کارخانجات مختلفی از جمله تولیدکنندگان فراورده های لبنی و مواد غذایی و دارویی بهره گرفت که مکان هایی عمومی پرترددی به شمار می آیند؛ تا محیطی تمیز و عاری از آلاینده ها را داشته باشید. 

فیلتر توسط :