منبع تحت فشار

منبع تحت فشار

47 محصول وجود دارد
منبع تحت فشار قیمت منبع تحت فشار | خرید انواع منبع تحت فشار - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 47 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید منبع تحت فشار با گارانتی معتبر بدانیم

منبع تحت فشار یکی از اساسی ترین و مهمترین اجزا در سیستم آبرسانی به شمار می آید. این منابع عمل آبرسانی را تسهیل بخشیده و از کارکرد غیرضروری الکتروموتور پمپ مانع به عمل می آورد. همچنین با استفاده از منبع تحت فشار می توان میزان و سطح فشار آب را در حد مطلوب و ثابت نگه داشت. این منابع در بازار به عنوان مخزن تحت فشار شناخته می شود. محل قرار گیری این منابع پشت پمپ آب می باشد و از خاموش و روشن مکرر پمپ مانع بعمل می آورد به این ترتیب از کارکرد مدوام پمپ مانع بعمل آورده و به این ترتیب استهلاک را در این اجزا به حد قابل توجهی کاهش می دهد. نحوه عملکرد مخزن تحت فشار به این شکل است که با روشن شدن الکتروموتور پمپ، آب با فشار بالاتری وارد تیوپ داخل منبع می شود و درون محفظه ذخیره می شود. پس از باز کردن شیر آب، هوای متراکم شده ی درون مخزن موجب انتقال آب به داخل لوله های خروجی می شود.

از مزیت های استفاده از منبع تحت فشار اینست که پمپ روشن شده و آب مورد نیاز را با فشار درون تیوپ مخزن پمپاژ و درون آن ذخیره می کند سپس خاموش می شود. با باز و بسته شدن شیر آب دیگر نیازی به روشن شدن مکرر پمپ نیست و به این ترتیب از آسیب های احتمالی و خرابی پمپ آب مانع بعمل می آید. تا زمانیکه مخزن آب مورد نیاز را تامین کند پمپ روشن نمی شود. این روند تا موقعی ادامه که درون مخزن تحت فشار آب رو به اتمام باشد و افت فشار صورت بپذیرد. در این حالت پرشر سوئیچ فعال شده و آب درون منبع را تامین می کند. همین امر موجب شده تعداد خاموش و روشن شدن پمپ به حداقل برسد که در نتیجه کاهش مصرف برق، افزایش عمر و کاهش استهلاک پمپ را به همراه دارد. در خصوص نگهداری این منابع باید دانست که به مرور ملکول های هوای درون مخزن بر اثر فشرده شدن باهم ترکیب می شوند، بنابراین لازم است که به صورت دوره ای فشار درون مخزن را تنظیم نمود. وبسایت تخصصی دماپویا به منظور خریدی بهینه و مقرون به صرفه، و تجربه بهترین خرید تاسیسات ساختمان انواع تجهیزات آبرسانی از جمله مخزن تحت فشار، انواع پمپ آب، تجهیزات سرمایشی از جمله داکت اسپلیت، سیستم های گرمایشی و دیگر تجهیزات را همراه با گارانتی اصلی در برندهای مطرح و معتبر بازار و امکان ارسال به سراسر کشور ارائه می نماید.

انواع مدل های منبع تحت فشار

به طور عمده منبع تحت فشار از یک پوسته فلزی یا تیوپ، فلنج و والف تهیه می شود. و از نوع نصب نیز به دو صورت افقی و عمودی تقسیم بندی می گردد. این منابع در ظرفیت های 5 تا 5000 لیتر تولید و موجود می باشد. جنس بدنه نیز باید از متریال کاملا بهداشتی تهیه شود همچنین هیچ نوع تاثیری روی بو و طعم آب ذخیره شده درون مخزن نداشته باشد. همچنین نوع آلیاژ باید به گونی باشد که در برابر سایش، و پوسیدگی مقاومت بالایی داشته باشد. به طور کلی منبع تحت فشار در دو مدل تیوپی و دیافراگمی تولید و عرضه می گردد که هریک ویژگی های منحصر بفرد خود را دارا می باشد که در ادامه به ویژگی های هریک اشاره خواهیم داشت.

منبع تحت فشار تیوپی

منبع تحت فشار تیوپی از سری مخازن تحت فشار تولید شده و موجود در بازار می باشد. در منبع تیوپی بجای دیافراگم از تیوپ استفاده می شود. ساختار این مخزن به این شکل است که درون محفظه تیوپ با حجم مشخصی تعبیه شده و با باز شدن پمپ، آب دورن مخزن ذخیره می شود. بین تیوپ و جداره از هوای فشرده پر شده است. از ویژگی های منبع تیوپی می توان به کیفیت بالا در ساخت تیوپ داخلی ، تنوع ظرفیت از 24 الی 3000 لیتر، فشار کارکرد 10 بار در منابع تیوپی، قابلیت نصب بصورت افقی در برخی مدلها، بدنه از آلیاژ استیل کربن، موجود بودن قطعات جانبی به وفور اشاره کرد که شامل برند منبع تحت فشار زیلمت می باشد.

منبع تحت فشار تیوپی

منبع تحت فشار دیافراگمی

منبع تحت فشار دیافراگمی یکی دیگر از مدل های مخزن تحت فشار می باشد. نحوه ی ساختار این منابع به این صورت است که داخل دیافراگم آب و حد فصال بین تیوپ و جدا از هوا تشکیل شده است. یکی از مزیت های این مدل منبع اینست که آب ذخیره شده درون مخزن با دیواره فلزی تماس ندارد. به طور معمول عمر مخزن تحت فشار دیافراگمی بیشتر از مدل تیوپی می باشد. از منبع تحت فشار دیافراگمی جهت مصرف در پمپ های خانگی، بوستر پمپ آتشنشانی، پمپ های صنعتی و جلوگيری از انبساط آب مورد استفاده قرار داد. منبع تحت فشار دیافراگمی از ظرفیت 24 لیتری تا 1000 لیتری تولید میشود . جنس ديافراگم در تمام حجم ها از کائوچویی EPDM بهداشتی با ضخامت 10 ميل می باشد. دهانه ورودی این منبع نیز 1/2 2 اينچ و با حداکثر فشار کاری 10 بار می باشد که از برندهای مطرح و معتبر می توان به برند منبع تحت فشار لیو اشاره داشت.

منبع تحت فشار دیافراگمی