اسپلیت مرکزی

اسپلیت مرکزی

14 محصول وجود دارد
اسپلیت مرکزی قیمت اسپلیت مرکزی | مشخصات و خرید اسپلیت مرکزی - دماپویا
نمایش 1 - 14 از 14 مورد

آنچه باید درباره انتخاب و خرید اسپلیت مرکزی با گارانتی معتبر بدانیم

اسپلیت مرکزی برای اولین بار در ژاپن در سال 1982 اختراع و تولید شده است. به طور کلی اسپلیت مرکزی با علامت اختصاری VRF, TIR, TRV, MULTIV مشخص می شود که به معنای جریان متغییر سیال در یونیت داخلی است. از اسپلیت مرکزی جهت سرمایش و گرمایش ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت استفاده در هتل ها ، مدارس بزرگ ، مجتمع های تجاری می باشد . منبع تغذیه انرژی این دستگاه براساس نوع یا برند می توان از برق سه فاز و یا گاز شهری باشد که به صورت دو تکه از یونیت داخلی و خارجی ساخته شده که از کمپرسور دوگانه دیجیتال بهره می برد ، دارای کمپرسور اسکرال اینورتر هوشمند می باشد و همچنین مجهز به فن آوری تزریق بخار و مبدل حرارتی پیشرفته جهت افزایش راندمان می باشد .اسپلیت مرکزی به دوسته کلی EHP,GHP تقسیم می شود.EHP کاملا با انرژی برق وGHP با گاز طبیعی کار می کند.است . از مزایای آن میتوان اشغال شدن فضای آن در محیط را نام برد. اسپلیت مرکزی توانایی سرمایش وگرمایش را دارد. در نوع GHP که با موتور احتراق کار می کند ، گرمای موتور به وسیله یک مبدل حرارتی به سیکل کاری اسپلیت مرکزی تزریق شده راندمان دستگاه را برای سیستم گرمایشی افزایش می دهد . بنابراین ساختمان هایی که علاوه بر سیستم گرمایشی ،به سیستم سرمایشی نیاز دارد بهتر است به جای GHP از EHP استفاده شود که شامل برند اسپلیت مرکزی سامسونگ می باشد. 

اسپيلت های مرکزی از دو بخش تشکيل شده که عبارتند از يونيت داخلی و يونيت خارجی

یونیت خارجی اسپلیت مرکزی

اسپلیت مرکزی دارای یونیت بیرونی بزرگ با ظرفیت بالا می باشد که معمولا در بام ساختمان و خنک ترین جا نصب می شود و در فرآيند خنک سازی محيط ، گرمای سيال مبرد را به بيرون انتقال داده و آن را برای سيکل بعدی آماده می کند بدلیل آنکه یونیت خارجی در بام ساختمان نصب می شود فضایی جهت نصب چیلر، بویلر، پمپ های آب رسانی، پمپ های برج خنک کننده و لوله کشی های مربوطه مورد نیاز نمی باشد.

یونیت خارجی اسپلیت مرکزی

یونیت داخلی اسپلیت مرکزی

یونیت داخلی اسپلیت مرکزی دارای تنوع وطراحی جدید می باشد. يونيت داخلی هوای داخلی ساختمان را دريافت کرده و پس از فيلتر کردن آن را به وسيله ی فن از روی کويل های دستگاه عبور ميدهد تا دمای آن را تنظيم کند و پس از تغيير دما به داخل کانال ها هدايت ميکند.

یونیت داخلی اسپلیت مرکزی

در اسپلیت مرکزی از گاز R410 بهره می برد .گاز R410 ، گازی است که در اسپلیت های مرکزی استفاده می شود و برای لایه اوزون هیچ خطری ندارد . روغن کمپرسورهایی که از گازR410 بهره می برند ترکیبی و مصنوعی می باشد . از مزیت های گاز R410 میتوان به خنک تر کار کردن اسپلیت ، برق مصرفی کمتر ، بهتر عمل کردن در آزاد شدن وجذب گرما اشاره نمود. گاز R410 از دو گاز R125 و R32 تشکیل شده است . نکاتی که برای شارژ گاز R410 باید توجه نمود این می باشد که قبل شارژ باید سیستم را وکیوم کرد ، باید به صورت مایع شارژ شود و در هنگام شارژ از گیج فشار بالا استفاده شود که شامل برند اسپلیت مرکزی اجنرال می باشد.