کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت

489 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت کولر گازی اسپلیت و مشخصات خرید انواع کولر گازی در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در فروشگاه اینترنتی دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل اجنرال ، ال جی ، میدیا ، گرین ، گری ، هایسنس ، ایران رادیاتور ، سامسونگ ، تراست و تی س...

با مطالعه مطالب زیر می توانید قیمت کولر گازی اسپلیت و مشخصات خرید انواع کولر گازی در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در فروشگاه اینترنتی دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل اجنرال ، ال جی ، میدیا ، گرین ، گری ، هایسنس ، ایران رادیاتور ، سامسونگ ، تراست و تی سی ال با ظرفیت های 9000 تا 96000 در موقعیت نصب دیواری ، ایستاده ، پنجره ای ، پرتابل و کاستی را مشاهده و بررسی نمایید .

 

آنچه باید درباره انتخاب و خرید کولر گازی اسپلیت با گارانتی معتبر بدانیم

وسیله ای برای تولید هوای خنک و مطبوع از زیر شاخه های سیستم تهویه در صنعت تأسیسات می باشد که با تبدیل مایع مبرد به گاز گرمای محیط را جذب کرده و هوای خنک تولید کرده و به محیط منتقل می کند . مجموعه دماپویا این افتخار را دارد که با توجه به نیاز مشتری و شرایط محیط در مدل های مختلف با ساختار خاص از قبیل کولرگازی دیواری ، کولرگازی ایستاده ، کولرگازی پرتابل ، کولرگازی کاستی و کولرگازی پنجره ای با برندهای توشیبا ، شارپ ، سام ، گرین ، تک الکتریک ، میتسوبیشی ، ایران رادیاتور ، بوش ، ایساتیس و سایر کولرگازی های تولید شده را با بهترین قیمت عرضه می کند . در هنگام انتخاب و خرید کولر گازی اسپلیت علاوه بر موارد گفته شده به 8 نکات مهم در انتخاب خرید کولر گازی که در صفحه مجله دماپویا به آن اشاره شده باید توجه کرد . هنگام خرید کولر گازی اسپلیت علاوه بر ظرفیت مناسب دستگاه ، گارانتی اصلی با خدمات پس از فروش ، نوع کمپرسور و گاز مبرد اهمیت خاصی دارد . کیفیت دستگاه یا برچسب انرژی ، دارای اینورتر از مزیت هایی است که باعث پایین آمدن مصرف برق می شود .

کولر گازی اسپلیت از لحاظ موقعیت نصب و نوع عملکرد

با توجه به محیط و نوع کاربرد به صورت کولرگازی دیواری در ظرفیت 9000 تا 24000 ، کولرگازی ایستاده در ظرفیت 24000 تا 90000 ، کولرگازی پنجره ای در ظرفیت 12000 تا 24000 ، کولرگازی پرتابل در ظرفیت 12000 تا 18000 و کولرگازی کاستی در ظرفیت 18000 تا 48000 توسط شرکت های مختلف تولید و با گارانتی معتبر در وب سایت دماپویا عرضه می شود که هر کدام از این کولر ها در مدل های سرد و سرد و گرم معمولی و اینورتر برای مناطق مختلف به کار می روند .

کولر گازی اسپلیت دیواری

کولرگازی اسپلیت دیواری دارای دو واحد مجزا بوده که هر کدام را یونیت یا پنل نیز می گویند ، یکی از این واحد ها در خارج از محیط ساختمان و در فضای باز نصب می شود که شامل برند کولرگازی اسپلیت ایران رادیاتور و به آن که دارای کمپرسور و کندانسور است یونیت خارجی می گویند و یونیت داخلی که دارای اواپراتور (واحد تبخیر ) هست در داخل نصب شده و به وسیله دو لوله مسی یا آلومینیومی به یونیت خارجی متصل می باشد . یکی از این لوله ها که کوچیکتر یا باریکتر است هوای خنک تولید شده را به پنل داخلی و لوله بزرگتر یا ضخیمتر هوای گرم جذب شده توسط یونیت داخلی را به خارج منتقل می کند کولر گازی دیواری در دو مدل معمولی و اینورتر یا به صورت سرد ( سرمایشی ) و سرد و گرم (سرمایشی و گرمایشی ) موجود می باشد .

کولر گازی اسپیلت دیواری

کولر گازی اسپلیت ایستاده

کولر گازی اسپیلت ایستاده همانند اسپلیت دیواری از دو یونیت تشکیل شده با این تفاوت که یونیت داخلی سنگین تر بوده و بصورت ایستاده در داخل واحد و روی زمین می باشد و فضای بزرگتری را خنک می کند کولر گازی ایستاده با قابلیت سرمایش سریع تر به صورت تک فاز سه فاز تولید می شوند و در مصارف صنعتی ، مکان های عمومی پر رفت و آمد بکار می روند .

کولر گازی اسپیلت ایستاده

کولر گازی پنجره ای

در این نوع کولرگازی تمام اجزاء از قبیل کندانسور ، فن و کمپرسور آن درون یک قاب و به صورت یکپارچه بوده که به راحتی درون پنجره نصب شده و توان سرمایش بالا و مناسب بودن قیمت از مزیت ها و میزان مصرف برق بالا و صدای زیاد معایب کولرگازی پنجره ای است .

کولر گازی اسپیلت پنجره ای

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل به معنای کولر گازی یک تکه بوده که به آنها قابل حمل نیز گفته می شود در ظرفیت پایین ، مجهز به ریموت کنترل و برای فضاهای کوچک حدود 20 الی 30 متر مربع کاربرد دارند و کمپرسور و دیگر قطعات آن نظیر کندانسور و اواپراتور و فن در یک مجموعه قرار داده شده است . در مدلهای گرمایش دار کولر گازی پرتابل برای تولید گرما از هیتر برقی استفاده می شود . استفاده از این مدل کولر گازی در اماکنی که امکان نصب اسپلیت وجود ندارد گزینه مناسبی می باشد .

کولر گازی پرتابل

کولر گازی کاستی

کولر گازی و اسپليت کاستی به صورت پرتاب باد چهار جهته و دو طرفه در ظرفیت 18000 تا 48000 تولید شده که در قابليت نصب در سقف و فضاهای بسیار کوچک داخل سقف کاذب را دارند و با اشغال کمترین فضا در مغازه ها ، نمايشگاه ها و رستوران ها نصب می شوند . قابلیت بالای متراژ لوله کشی ، تمیز کنندگی خودکار فیلتر ها و پمپ درین و همچنین ریموت کنترل از ویژگی های کولر گازی کاستی می باشد .

کولر گازی کاستی در دماپویا

واحد اندازه گیری سیستم های تهویه

واحد اندازه گیری و میزان قدرت سرمایش و گرمایش که توسط کولر گازی وارد محیط می شود به صورت مضرب 1000 و بر حسب BTU محاسبه می شود . BTU یا British Thermal Unit استاندارد اندازه گیری در بریتانیا است .

پرتاب باد یا انتقال باد کولر گازی

میزان انتقال باد به جلو توسط پنل داخلی که بر حسب متر اندازه گیری می شوند را پرتاب باد می گویند . بطور مثال از فروشنده ها پرتاب باد 10 تا 20 متر برای کولرها را می شنوید . انتقال یا پرتاب باد در دستگاه های مختلف بصورت معمولی و هوشمند می باشد ، هوشمند به این صورت است که تنها در جهت نشستن کاربر هدایت می شود و در زمان نبود کاربر پرتاب باد به حداقل می رسد . Db یا دسی بل واحد اندازه گیری میزان صدای کولرگازی بوده که کمتر بودن آن به معنی کم صدا تر بوده کولر است . از دیگر مشخصه ها و ویژگی های کولرگازی در برند های مختلف می توان به گردش باد چهارجهته و یا دو جهته بالا و پایین ، تایمر خاموش و روشن شدن کولر ، فیلترهای تصفیه هوا اشاره کرد .

پرتاب باد چهارجهته و قدرت باد

مهمترین نکات درمورد قطعات کولرگازی اسپلیت

ّبرای خرید و انتخاب کولر گازی مناسب با نوع کاربرد که در ابتدا به آن اشاره کردیم نکاتی همچون نوع کمپرسور ، کندانسور ، کیت اینورتر ، راندمان و برچسب انرژی را نیز باید در نظر گرفت

عملکرد کمپرسور در کولرهای گازی

یکی از اصلی ترین قطعات در کولرگازی کمپرسور است که وظیفه آن افزایش فشار گاز از طریق فشرده سازی و کاهش حجم آن می باشد . انواع کمپرسور عبارتند از روتاری Rotary ، پیستونی Reciprocating و اسکرول Scroll می باشد . بعد از مصرف برق دستگاه خنک سازی مهمترین فاکتور برای انتخاب کولرگازی است که وظیفه کمپرسور می باشد .

کمپرسور های کولرگازی

 

اینورتر و میزان اهمیت آن در اسپلیت

با نصب برد الکترونیکی روی کمپرسورها باعث می شود که کمپرسور اینورتر شده و یا به صورت اینورتر عمل کند . عملکرد اینورتر به این صورت است که در هنگام رسیدن دمای محیط به دمای تنظیم شده و مطلوب دور موتور یا سرعت گردش آن کاهش می باید در این حالت موتور احتیاجی به روشن شدن مجدد ندارد و مصرف برق پایین می آید در صورتی که در موتورهای غیر اینورتر بعد از رسیدن به دمای مطلوب موتور خاموش شده و روشن شدن دوباره موتور مصرف برق را افزایش می دهد .

روش محاسبه و انتخاب ظرفیت کولرگازی بر اساس متراژ

انتخاب قدرت و ضریب سرمایش مهمترین بخش انتخاب کولر مورد نیاز است که باید به مواردی مانند محیط از نظر ویلایی یا آپارتمانی ، مسکونی یا تجاری بودن محیط ، آب و هوا و موقعیت جغرافیایی محل نصب ، تعداد افراد حاضر و رفت آمد به محیط توجه کرد . به عنوان مثال ظرفيت سرمايش و گرمايش در مناطق معتدل و نيمه گرمسيري ( تا 43 درجه سانتيگراد ) براي هر متر مکعب به طور ميانگين 200 تا 300 بی تی يو می باشد که برای اتاق 30 متر با ارتفاع 3 متر کولر 24000 بی تی یو پیشنهاد می شود .

راندمان EER و عملکرد COP در برچسب مصرف انرژی کولر گازی اسپلیت

EER مخفف Energty Efficiency Ratio به معنی میزان بهره وری انرژی الکتریکی یا مقدار تبدیل انرژی الکتریکی به سرما را نشان می دهد . هر چه مقدار آن در دستگاه بالاتر باشد قدرت خنک کنندگی بالاتری دارد .

رده بندی انرژی های کولرگازی

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 24 از 489 مورد
  • 3f3e5c0bbb9dbd94710234fced182cdc.jpg
  • 50e0bdd5df48fd5c55367cecceb4c8e4.jpg
  • 061df5a697e98569ea935d71354f42b0.jpg
  • 4044c6fd9edeadfe415f70954bd2426b.jpg

کولر گازی اسپلیت