مشعل

164 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین انواع مشعل و مشخصات فنی ، قیمت مناسب در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل گرم ایران ، اتمسفر ، ایران رادیاتور ، آب بند ، کاوه ، پارس ، ری و آلزان در مدل های گازسوز ، مازوت سوز ، دوگا...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین انواع مشعل و مشخصات فنی ، قیمت مناسب در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل گرم ایران ، اتمسفر ، ایران رادیاتور ، آب بند ، کاوه ، پارس ، ری و آلزان در مدل های گازسوز ، مازوت سوز ، دوگانه سوز ، سه گانه سوز و گازوئیل سوز را مشاهده و بررسی نمایید.

آنچه باید درباره انتخاب و خرید مشعل با گارانتی معتبر بدانیم

مشعل که در بازار جهانی بنام BURNER شناخته می شود ، وسیله ای است که برای گرمایش استفاده می شود و سوخت آن برای تولید انرژی گرمایشی گاز ، گازوئیل ، مازوت و یا سایر سوخت ها می باشد و روش کار آن به این صورت است که سوخت و هوا باهم ترکیب شده و انرژی گرمایشی تولید میکند . از مهم ترین کاربرد مشعل گرمایشی به عنوان موتور احتراق بویلرها در صنعت گرمایش می باشد . مشعل ها براساس ظرفیت گرمایشی ، سوخت و نوع مصرفی تقسیم بندی می شوند . قطعات مشعل ها شامل فیلتر سوخت (گازسوز) ، شیر برقی ، پرشر سوئیچ گازی ، پرشر سوئیچ هوا ، فن و الکتروموتور ، سیستم جرقه زنی ، یون کنترل شعله ، رله کنترل و دمپر تنظیم هوا می باشد. در مشعل بویلر تعدادی کنترل کننده وجود دارد که میزان و زمان هر یک از فرآیند های مشعل گرمایشی را کنترل می کنند. مشعل ها از دیدگاه نوع سوخت به صورت مشعل گازسوز ، مشعل گازوئیلی ، مشعل مازوت سوز ، مشعل دوگانه سوز (دوسوخته) و مشعل سه گانه سوز (سه سوخته) در برندهای مختلف تولید می شود.

از انواع مشعل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مشعل گازسوز

این مشعل های گاز سوز برای احتراق گاز طبیعی ساخته میشود. دبی سوخت گازی این مشعل ها به وسیله شیر برقی کنترل شده اند و هوای مورد نیاز برای احتراق آنها به وسیله یک دمنده که روی محور موتور نصب شده است تامین میشود. دبی این مشعل بویلر از طریق دمیدن هوایی که در ساختمان مشعل موتورخانه نصب شده است کنترل میشود. جریان گاز از یک فیلتر عبور میکند و با هوای احتراق مخلوط شده و آماده احتراق میشود و در آخر به وسیله شعله در مسیر خروجی قرار میگیرد و متحرق میشود در این فرآیند احتراق توسط یک سنسور به نام (میله یونیزاسیون ) در مسیر شعله استفاده میشود و با برقرار شدن شعله و وجود حرارت یک جریان الکتریکی بر قرار میشود و رله شعله با دریافت این جریان به کار خود ادامه می دهد که شامل برند مشعل ایران رادیاتور می باشد.

مشعل گازسوز

مشعل گازوئیل سوز

مشعل هایی که از گازوئیل برای احتراق استفاده می کند که با نام مشعل دیگ پودرکننده ی فشار قوی تفنگی هم شناخته می شود. اجزای تشکیل دهنده این نوع مشعل ها شامل موتور ، باد زن ، پمپ گازوئیل ، شیربرقی ، نازل ، الکترودها ، شعله پخش کن ، چشم الکتریکی می باشد .

مشعل گازوییل سوز

مشعل مازوت سوز

از این نوع مشعل ها برای مصارف صنعتی ، کارخانجات تولید کیک و شیرینی و دیگ های روغن داغ و .... مورد استفاده قرار می گیرد . از مزیت های این نوع مشعل می توان به راندمان بالا ، نصب راحت ، ایمنی بالا و صدای کم نام برد .

مشعل مازوت سوز

مشعل دوگانه سوز

مشعل دوگانه سوز که دو سوخته هم نامیده میشود از گاز و گازوئیل برای احتراق استفاده می کنند . از این نوع مشعل برای مشکلات قطعی گاز در کارخانجات ، ادارات و ساختمان های مسکونی استفاده می شود .در نتیجه از مشعل دوگانه سوز در موتورخانه های تاسیساتی برای جلوگیری از این مشکلات بکار می رود و با استفاده از این نوع مشعل در زمان قطعی گاز سوخت مشعل تغییر کرده و از گازوئیل برای گرم کردن آب استفاده می شود.

مشعل دوگانه سوز

مشعل سه گانه سوز

مشعل سه گانه سوز که مشعل سه گانه هم نامیده می شود و برق آن به صورت سه فاز ارائه می شود ، برای سوخت مصرفی به صورت اتوماتیک از گاز ، گازوئیل و مازوت برای احتراق استفاده می کنند . از این نوع مشعل در کوره های پخت سرامیک یا آبکاری حرارتی ، صنایع ذوب فلزات سبک ، کارخانجات تولید کیک و شیرینی ، لبنیات و دیگ های روغن داغ استفاده می شود.

مشعل سه گانه سوز

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 20 از 164 مورد

فیلتر توسط :