پمپ آب و تجهیزات آبرسانی
تصفیه آب
پمپ آب سیرکولاتور
پمپ آب خانگی
بوستر پمپ

پمپ آب و تجهیزات آبرسانی

687 محصول وجود دارد
پمپ آب و تجهیزات آبرسانی خرید انواع پمپ آب | مشخصات و قیمت تجهیزات آبرسانی - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 687 مورد

توضیحاتی در مورد خرید پمپ آب و تجهیزات آبرسانی

پمپ آب و تجهیزات آبرسانی مجموعه ای از دستگاه و سیستم هایی هستند که از الکتروموتور انرژی مکانیکی گرفته و به سیال در حال عبور انتقال می دهند در نتیجه انرژی سیال افزایش پیدا میکند بنابراین باعث افزایش فشار سیال بعد از خروج از پمپ می شوند. انواع مدل های پمپ آب برای تقویت فشار آب کاربرد دارد و فرآیند آبرسانی و راحتی و آسایش فعالیت های روزمره و زندگی را فراهم می کنند. پمپ آب در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، خانگی و صنعتی کاربرد دارد که در انواع مختلف از قبیل پمپ آب خانگی، پمپ سیرکولاتور، پمپ آب طبقاتی، پمپ کف کش، پمپ لجن کش، پمپ شناور آب، بوستر پمپ، منبع تحت فشار، تصفیه آب تولید و در بازار عرضه می شوند. از پمپ آب میتوان در زمینه های مختلف به منظور افزایش حجم آبدهی و فشار آب و سیال به منظور جابه جایی از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار داد. برای خرید پمپ آب و تجهیزات آبرسانی لازم است که نوع ماده ی پمپ شونده را در نظر داشت. چرا که هریک از مدل های پمپ قابلیت پمپاژ و جابه جایی یک ماده ی مخصوص را دارند. به طور عمده در دو دسته تحت فشار و سیرکولاتور طراحی و ساخته می شوند. این تجهیزات در ابعاد و وزن های متفاوتی با کاربردهای گسترده طراحی و ساخته می شوند که میتوان در تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نیز مورد استفاده قرار دارد. به طور مثال از مدل های سیرکولاتور میتوان در سیستم های گرمایشی از قبیل پکیج مورد استفاده قرار داد. وبسایت تخصصی دماپویا تمامی محصولات را با برندهای اصلی همراه با گارانتی اصلی و امکان ارسال به سراسر کشور با بهترین قیمت و خریدی بهینه و مقرون به صرفه ارائه می نماید.

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی از پرکاربردترین مدل های پمپ آب در این عرصه به شمار می آید. این سری از تجهیزات آبرسانی به نوعی طراحی شده که در زمینه های مختلف توانایی انتقال آب با فشار بیشتر، از یک منبع یا یک سطح به یک منبع یا یک سطح دیگر را دارا می باشد .این پمپ ها دارای ظاهری کوچک و سبک هستند و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند به همین دلیل می توان در مصارف مختلف از قبیل تامین آب ساختمان های مسکونی و آپارتمان های چند طبقه، آبیاری زمین های کشاورزی، آبیاری بارانی مورد استفاده قرار داد. کاربرد های دیگر پمپ آب خانگی انتقال فاضلاب به مکان مد نظر و یا تخلیه آب از مکانی به مکان دیگر می باشد. جهت استفاده آن در آپارتمان باید به متراژ ساختمان، میزان مصرف آب ، تعداد شیرهای آب موجود توجه داشت. پمپ آب خانگی با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط، در انواع بشقابی، محیطی، خودمکش، جتی، تک پروانه و دو پروانه طراحی و ساخته می شود. با توجه به گستردگی و تنوع در انواع مدل های موجود به همین دلیل بدون محدودیت می توان در مصارف گوناگون به منظور افزایش فشار و پمپاژ آب مورد استفاده قرار داد. این سری از تجهیزات توسط برند های معتبر از نظیرلیو ، مورگن ، فارمو، ارس، داب، پنتاکس، ابارا، نفیس فلو، سایر، گراندفوس و لوارا تولید و عرضه می شود .

پمپ خانگی

پمپ سیرکولاتور

پمپ  آب سیرکولاتور که بنام پمپ شوفاژ هم شناخته می شود به منظور سیرکولاسیون و گردش آب گرم مورد استفاده قرار می گیرد. این سری از تجهیزات آبرسانی جهت تامین آب داغ و به گردش در آوردن یک سیال داخل یک سیکل گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها به نوعی طراحی شده که قابلیت پمپاژ و جابه جایی آب گرم را دارا می باشد و در مصارف مختلف از قبیل منازل و آپارتمان ها، ساختمان های اداری و صنایع مختلف، تجهیزات گرمایشی از جمله پکیج ها، چیلرها، مبدل ها کاربرد فراوانی دارد. الکتروموتور پمپ های سیرکولاتور دارای ترموگارد هستند و همین امر موجب شده در برابر افزایش دما و پمپاژ سیالات داغ مقاوم بوده و با افزایش دما نمی سوزد. از دیگر ویژگی های این پمپ آب کارایی بالا، عدم نیاز به روغن کاری، طول عمر بالا و استهلاک پایین نام برد. پمپ سیرکولاتور با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط، متراژ ساختمان در انواع مدل های خطی، سه دور، چهار دور توسط برند های معتبر از نظیرلیو ،گراندفوس، آزاد البرز، داب، ویلو، لوارا، ابارا، سمنان انرژی، بل اند کاست تهران، ارس، CNP، سمنان ، IMP تولید و عرضه می شود.

پمپ سیرکولاتور

پمپ آب طبقاتی

پمپ آب طبقاتی به نوعی طراحی شده که تعدادی پروانه و دیفیوزر به صورت متوالی و پشت سرهم قرار گرفته و سیال از خروجی پروانه اول وارد ورودی پروانه دوم می شود و به این صورت سیال با فشار بالاتری جریان میابد. پمپ آب طبقاتی جز پمپ های سانترفیوژ هستند و به صورت عمودی و افقی طراحی و ساخته می شوند. در مدل های عمودی فضای کمتری نسبت به افقی اشغال میکنند و در مکان هایی که محدودیت فضا دارند پمپ عمودی کاربرد بیشتری دارد. به طور عمده جنس بدنه از چدن یا استیل ساخته شد که مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی دارا می باشد. این مدل از پمپ ها به منظور انتقال سیالات با فشارهای بالا کاربرد دارند. به نوعی طراحی شده که می توان در مصارف صنعتی، کشاورزی، خانگی، تغذیه و تامین دیگ های بخار و فواره ها برای جابه جایی و پمپاژ آب و مایعات مورد استفاده قرار داد. پمپ آب طبقاتی با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط در برندهای معتبر نظیر لوارا ، ابارا ، لیو ، پنتاکس ، نفیس فلو ، گراندفوس و ویلو تولید و در بازار موجود می باشد.

پمپ آب طبقاتی

پمپ آب کف کش

پمپ آب کف کش از سری پمپ های مستغرق سانتریفیوژ  با قدرت آبدهی بالا به شمار می آید. از این سری پمپ ها به منظور جابه جایی و پمپاژ آب تمیز مورد استفاده قرار می گیرد. آب های زیرزمینی، آب مخازن که بدون ذرات معلق هستند را می توان به کمک پمپ های کفکش جابه جا و پمپاز نمود. این سری از تجهیزات آبرسانی به نوعی طراحی شده که قابلیت غوطه وری کامل درون آب را دارند.  به دلیل قرار گرفتن در آب به مدت طولانی مجهز به محافظ IP68 می باشد، به این ترتیب از آسیب پذیری سیم پیچی و الکتروموتور مانع بعمل می آید. از مزیت های پمپ های کف کش می توان به ظرفیت بالای آن و هزینه تعمیر و نگهداری پایین آن اشاره کرد. پمپ آب کف کش با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط در انواع معمولی و شناور توسط برند های معتبر از نظیر لوارا، ابارا، نفیس فلو، توان تک، سایر، لیو، پنتاکس، دنا، آریا تولید و عرضه می گردد. به طور عمده قطر این مدل پمپ ها نسبت به سایر مدل ها کمتر است و درون چاه هایی با قطر کم بیشترین کاربرد را دارد. پمپ آب کفکش به نوعی طراحی شده که الزاما باید درون آب غوطه ور باشد و خشک کاری موجب آسیب و سوختن دستگاه می گردد. 

پمپ کف کش

پمپ آب لجن کش

پمپ آب لجن کش از سری پمپ آب صنعتی - کشاورزی می باشد و به صورت غوطه ور درون آب قرار می گیرد. این مدل پمپ به نوعی طراحی شده که در آب های آلوده بیشترین کارایی را دارد. جنس بدنه و پروانه از بهترین آلیاژ و متریال تهیه می شود به طوریکه با قرار گرفتن طولانی مدت درون آب و دیگر سیالات مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی شود. پمپ های لجن کش به نوعی طراحی شده اند که برای انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، و قادر به جابه جایی و پمپاژ مایعاتی حاوی تکه های ریز کاغذ، ذرات ریز شده ی فیبر، لجن ها و دیگر ذرات معلق ریز هستند. جنس بدنه و پروانه از نوع استیل، چدن و برنز تهیه می گردد. از پمپ آب لجن کش در مصارف مختلفی از جمله کشاورزی، خانگی، صنعتی و یا برای انتقال فاضلاب در آبیاری زمین های زراعی و باغی، انتقال و تخلیه فاضلاب های صنعتی و خانگی کاربرد گسترده ای دارد و قابلیت انتقال لجن از پایین ترین سطح چاه، را دارند و از قدرت آبدهی بالایی برخوردار می باشند. پمپ آب لجن کش با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط در انواع ساده و فلوتر دار ( قطع کن برقی ) توسط برند های معتبر نظیر لیو ، CNP ، پنتاکس ، لوارا ، ابارا تولید و عرضه می شود .

پمپ لجن کش

پمپ آب شناور

پمپ آب شناور در دسته پمپ های سانتریفیوژ قرار دارد، و به صورت غوطه ور درون آب قرار می گیرد. به دلیل قرار گیری در آب جنس بدنه ی آنها معمولا از برنز و استیل تهیه می شود. متریال بکار رفته در جنس بدنه ی این سری از پمپ ها از بهترین آلیاژها تهیه شده که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم هستند. از ویژگی های پمپ آب شناور می توان به میزان آبدهی بالاتر اشاره داشت. زمینه کاربرد آنها نیز به طور گسترده ای در مصارف مختلف به منظور جابه جایی و افزایش فشار آب و دیگر سیالات می باشد. از این پمپ آب در مصارف خانگی، کشاورزی، صنعتی، حوضچه های پرورش ماهی، شستشوی صنعتی استفاده میکنند. نحوه ی طراحی این سری از تجهیزات به نوعی بوده که به طور معمول به منظور استخراج آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. صرفنظر از برند و نوع آنها معمولا مدل های موجود قابلیت استفاده تا عمق بیش از 30 متر را دارند. پمپ های شناور به صورت عمودی و افقی بسته به شرایط و موقعیت استفاده، نصب و اجرا می گردد. پمپ شناور از نظر نوع طراحی و ساختمان داخلی شامل پمپ شناور توربینی ، پمپ شناور جریان محوری، پمپ شناور شفت غلافی دسته بندی می شود. نصب این سری از پمپ ها نسبت به سایر مدل ها کمی دشوار می باشد و برای نصب و راه اندازی لازم است که توسط افراد مجرب انجام پذیرد.

پمپ شناور

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ  آب از کنار هم قرار گرفتن متوالی چند پمپ تهیه شده است. و از سری پمپ های سانتریفیوژ به شمار می آید، در ساختمان های که هر واحد مسکونی مصرف آب متفاوتی نسبت به سایر واحد ها داشته باشد از بوستر پمپ استفاده می کنند. این سری از تجهیزات آبرسانی با هدف ثابت نگه داشتن سطح فشار آب مصرفی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به طور عمده در ساختمان هایی که فشار آب متغییر است کاربرد گسترده ای دارد. برای تامین فشار مطلوب آب در ساختمان های بلند، بیمارستان ها، سالن های تفریحی و ورزشی، فرودگاه ها، سیستم های اطفاء حریق و مصارف کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. بوستر پمپ آب مصرفی بر اساس دو مشخصه حداکثر مصرف آب و مقدار فشار لازم طراحی و عرضه می شود. بوستر پمپ بر اساس کنترل فشار آب و تعداد پمپ تقسیم بندی می شوند. کنترل فشار آب شامل دور ثابت و دور متغیر، همچنین تعداد پمپ هم شامل تک پمپه و چند پمپه می باشد. آرایش بندی پمپ ها به صورت تکی، سه تایی و چهارتایی می باشد و قابلیت سرویس حین کار دارند. هریک از پمپ ها توسط سیستم مرکزی کنترل می شوند. و میتوان خروجی آب را به خوبی کنترل و مدیریت نمود.

بوستر پمپ دماپویا

منبع تحت فشار

منبع تحت فشار که به آن مخزن تحت فشار بسته نیز می گویند از دیگر تجهیزات آبرسانی به شمار می آید. این منبع از پوسته، تيوب و فلنج تهیه شده و در ظرفیت های متفاوت با حجم ذخیره متنوع توسط شرکت های مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. جنس منبع تحت فشار به طور عمده از جنس پلی اتیلن، ورق گالوانیزه و در برخی موارد استیل تهیه می شود. کاربرد عمده ی مخزن تحت فشار در خصوص ذخیره و نگهداری آب شرب بهداشتی می باشد. با ذخیره آب درون منبع تحت فشار تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ آب کاهش یافته و به همین دلیل می توان گفت تاثیر بسزایی در افزایش عمر پمپ آب دارد و استهلاک را در این سیستم ها به حداقل می رساند. به دلیل ذخیره آب درون مخزن جنس بدنه از اهیمت ویژه ای برخوردار است و نباید هیچ نوع تاثیری از نظر فیزیکی و یا شیمایی در ظاهر و ساختار آب شرب آشامیدنی ایجاد کند. هرچه حجم مخزن تحت فشار کوچکتر باشد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود ولی تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ آب بیشتر خواهد شد لذا معمولا حجم این مخازن طوری انتخاب می شود که تعداد دفعات خاموش و روشن شدن آن بیش از یک مرتبه در هر 15 تا 30 دقیقه نباشد.استفاده از این سیستم ها در صنعت تاسیسات ساختمان تجهیزاتی کاربردی و مهم به شما می آیند. به خصوص در آپارتمان های مرتفع با تعداد طبقات بالا که با کمبود آب مواجه هستند استفاده از منبع تحت فشار کاربردی می باشد. 

منبع تحت فشار

تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب یکی دیگر از زیرشاخه های صنعت تجهیزات آبرسانی به شمار می آید. این دستگاه با استفاده از فیلترهای چندلایه عمل تصفیه و فیلتراسیون سیالات را به عهده دارد. در کل تصفیه فرایندی است که طی آن ناخالصی ها موجود در مایعات از قبیل آلاینده ها، ذرات معلق، مواد معدنی، بو و باکتری، مواد نفتی، حشره کش ها و مواد شوینده را به طور کامل حذف کرده و آب خالص و بدون آلودگی را تامین می نماید. دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف زیرسینکی، رومیزی و سرشیری تولید و در بازار موجود می باشند. با استفاده از این تجهیزات آبرسانی میتوان در منزل و یا دفتر کار آب بهداشتی و قابل شرب بدون آلودگی را در اختیار داشته باشید. نحوه عملکرد تصفیه آب به این صورت است که از طریق شیر ورودی آب شرب شهری وارد دستگاه شده و با عبور از لایه های فیلتر که به طور عمده به شکل رل تعبیه شده اند، مواد معلق موجود در آب درون بافت فیلتر به دام افتاده و با رسیدن به آخرین لایه آب زلال و شفاف و عاری از هر نوع آلودگی را به سمت شیر آب خروجی و از آنجا به سمت منبع تغذیه هدایت می کند. جنس فیلترهای بکار رفته در این سری از تجهیزات آبرسانی از اهیمت ویژه ای برخوردار است چرا که هر نوع مدل فیلتر موجود توانایی حذف و فیلتراسیون مواد معلق از قبیل باکتری و یا میکروب های موجود در آب را ندارد. بنابراین با پرداخت هزینه های گزاف دستگاه بدون کارایی مطلوب را خریداری نموده اید.

تصفیه آب