علت گرم نشدن آب پکیج می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. پکیج گرمایشی وظیفه ی تامین آبگرم مصرفی و آبگرم موردنیاز مدار گرمایشی ساختمان را به عهده دارد. حال در نظر بگیرید که گرم نشدن آب پکیج میتواند چقد کلافه کننده باشد. همواره بشر به دنبال تجهیزات و روش هایی بوده که آسایش و رفاه بیشتری برای او به ارمغان بیاورد. گذشته ها با استفاده از موتورخانه ها آبگرم مورد نیاز ساکنین را فراهم می کردند که به دلیل هزینه نصب وراه اندازی زیاد همچنین هدررفت انرژی، استفاده از موتورخانه ها امری منسوخ تلقی می شود، و رفته رفته این سیستم ها جای خود را پکیج گرمایشی داده اند. پکیج های گرمایشی با موقعیت نصب دیواری و زمینی در ظرفیت حرارت دهی متنوعی توسط شرکت های سازنده ی داخلی وخارجی تولید و روانه بازار رقابت می شوند.

بررسی علت گرم نشدن آب پکیج 

این سری از تجهیزات گرمایشی نسبت به سایر سیستم های مشابه از سطح ایمنی و بازدهی بسیار مطلوبی برخوردارند، به همین دلیل در اکثر سازه های ساختمانی به جهت تامین آبگرم بهداشتی و همچنین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی از پکیج استفاده می کنند. از کنارهم قرار گرفتن اجزا و قطعات ریز ودرشت سیستم پیچیده ی پکیج گرمایشی بوجود می آید، عملکرد صحیح هریک از آنها در خروجی و بازده پکیج نقش عمده ای دارد. اگر شماهم از این نوع سیستم گرمایشی برای تامین آبگرم بهره می برید ممکن است بارها شاهد گرم نشدن آب پکیج بوده باشید و یا در حال حاضر با این معضل روبه رو هستید. این امر بدون شک برای هیچکس ناخوشایند نیست و به همین دلیل افراد بدنبال علت و راهکارهایی برای رفع این مشکل اساسی هستند. پیشنهاد دماپویا به شما اینست که تا اخر مطلب ما را همراهی کنید که روش ها و علت گرم نشدن آب پکیج را بررسی و راهکارهایی برای حل این مشکل ارائه نماییم.

علت گرم نشدن آب پکیج دماپویا

رسوب گرفتن مبدل

مبدل حرارتی قطعه ای بکاررفته در انواع پکیج است که وظیفه ی حرارت دهی به آب ورودی به دستگاه را به عهده دارد. پکیج های گرمایشی در دو مدل تک مبدله و دو مبدله تولید و عرضه می شوند. آبی که وارد دستگاه پکیج می شود مقداری املاح نیز با خود به همراه دارد، مبدل و آب وردی به پکیج به طور مستقیم بایکدیگر در ارتباطند بنابراین بعد از مدتی این املاح به شکل رسوب بر روی مبدل حرارتی پکیج انباشت شده و مانع از تبادل حرارت بین مبدل و آب سرد ورودی به دستگاه می شوند. پس علت گرم نشدن آب پکیج می توان رسوب گرفتن مبدل آن باشد.

فشار پایین آب

با توجه به افزایش جمعیت و ساخت آپارتمان های چند طبقه، به طور معمول در بعضی نقاط و یا در واحدهای آخر، به طور معمول افت فشار آب اتفاق می افتد. زمانیکه آب با فشار مطلوب به پکیج نرسد، آب سرد با سرعت زیادی داغ شده و همین امر سبب بروز اخلال در عملکرد صحیح پکیج می شود که همین امر سبب خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه می شود. پس نوسان آب و افت فشار آب می تواند علت گرم نشدن آب پکیج باشد.

پایین آمدن فشار گاز

پکیج گرمایشی برای روشن کردن شعله به یک نوع سوخت طبیعی نیاز دارد. با توجه به دسترسی به سیستم گازرسانی در اکثر نقاط، استفاده از پکیج گرمایشی گازسوز بیشترین کارایی دارد. در فصل سرد و روزهای زمستان با کاهش دما و افزایش استفاده از گاز، خصوصا در شهرهای بزرگ و کلانشهرها ممکن است در برخی مناطق افت فشار گاز رخ دهد. اگر فشار گاز ورودی به دستگاه به میزان کافی نباشد، پکیج توانایی لازم برای روشن کردن شعله متناسب با نیاز را ندارد، بنابراین آب دمای مطلوب را نخواهد داشت. پس میتوان گفت علت گرم نشدن آب پکیج می تواند افت فشار گاز باشد.

خرابی برد پکیج  

پکیج گرمایشی مانند سایر سیستم های پیچیده که از نظم خاصی پیروی می کنند، از یک فرمانده که همان برد دستگاه است دستور می گیرد. برد پکیج قطعه ای الکترونیکی است که به برخی اجزا دستور و از چند قطعه دیگر اطلاعات دریافت می کند. اگر برد پکیج دچار خرابی شده باشد ورود و خروج آب، میزان فشار آب و سایر عواملی که نقش کلیدی و مهم در گرم شدن آب را دارند به خوبی تشخیص نداده در نتیجه آب مورد نیاز را با دمای مطلوب تامین نمی کند. پس می توان گفت خرابی برد پکیج می تواند علت گرم نشدن آب پکیج باشد.