گروه دماپویا اطلاعاتی در مورد کمپرسور استفاده شده در کولر گازی اسپلیت ، انواع کمپرسور روتاری ، اسکرال ، پیستونی و موارد استفاده آنها ، کارکرد و راندمان کمپرسور ها را جمع آوری و در اختیار شما مشتریان محترم قرار داده است

کمپرسور چیست و چه کاربردی دارد ؟

کمپرسورها  نوعی دستگاه مکانیکی به شمار میروند که نحوه ی عملکرد انها متراکم نمودن هوای اطراف و افزایش فشار گاز مبرد و سپس هدایت این هوای فشرده شده به سمت قسمت احتراق دستگاه میباشد . به عبارت دیگر کمپرسور با به کارگیری انرژی مکانیکی ، منجر به کشیدن سیال ها به داخل دستگاه شده و طی فرایندی هوای داخل دستگاه را فشرده میسازد سپس دمای گاز (هوای) متراکم شده در درون دستگاه افزایش میابد . زمانی که این گاز میخواهد از داخل کمپرسور خارج شود ، با عبور از یک سیستم خنک کننده دمای گاز دوباره به حالت اولیه خود بر میگردد .
کمپرسور ها از متداول ترین و رایج ترین دستگاه هایی میباشند که امروزه در بسیاری از صنایع بخصوص در کولر گازی اسپلیت و داکت اسپلیت مورد استفاده قرار میگیرد.

کمپرسور های به کار رفته در سیستم های تهویه به طور کلی به سه دسته تقسیم میشوند:

کمپرسور های رفت و برگشتی یا سیلندر بسته (پیستونی )

کمپرسور های دوار (روتاری)

کمپرسور های فنری یا چرخشی (اسکرال)

کمپرسور های رفت و برگشتی(پیستونی)

کمپرسور های رفت و برگشتی معمولا به صورت تک سیلندر هستند ولی قابلیت این را دارند که به بیش از یک سیلندر مجهز شوند. این کمپرسور دارای دو کفه می باشد که به همدیگر جوش خورده اند و امکان دسترسی به فضای داخلی دستگاه وجود ندارد . از این نوع کمپرسور ها معمولا برای ظرفیت های پایین بین 5 تا 10 تن تبرید که در مصارف خانگی کاربرد دارند استفاده می شوند .این کمپرسور قابلیت به کار رفتن در اغلب زمینه ها را داشته و راندمان کم و تولید صدای زیاد این دستگاه در حین کار از معایب آن میباشد.

کمپرسور های دوار (روتاری)

متراکم سازی گاز های مبرد (تبرید شده) موجود در کمپرسور های دوار یا هرماتیک ، توسط نوعی غلتک (روال) در داخل سیلندر های کمپرسور انجام می شود که این غلتک در دستگاه به صورت خارج از مرکز به دور شفت میچرخد و در عین حال با سطح داخلی سیلندر در تماس است . از مزایای این دستگاه دارا بودن ساختار متراکم و از معایب آن هم می توان به  ظرفیت محدود این دستگاه اشاره کرد ، بدین معنا که تولید این نوع کمپرسور ها برای ظرفیت بالای 3 تن مشکل است. به عنوان مثال در کولر گازی ایران رادیاتور از کمپرسور روتاری استفاده می شود .

کمپرسور های فنری (اسکرال)

در این نوع از کمپرسور، گاز مبرد طی حرکت کردن در میان دیسک های فنری دستگاه شروع به تراکم میکند ، به این صورت که هوای موجود ضمن فشرده شدن به داخل دیسک های فنری رفته و در آنجا عمل فشرده شدن انجام میشود . کمپرسورهای فنری (اسکرول) در دسته ی کمپرسور های رفت و برگشتی یا روتاری قرار دارند . راندمان بالای این دستگاه ، همچنین تولید صدای بسیار کم و عدم لرزش دستگاه از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه میباشد و از معایب این دستگاه میتوان به بکارگیری ماشین الات دقیق در تولید ان اشاره کرد.

بهترین کمپرسور کولر گازی از لحاظ راندمان

کمپرسور اسکرال از دو قطعه حلزونی متحرک و قابت تشکیل شده است . حرکت قطعه حلزونی متحرک باعث فشرده شدن گاز بین دو قطعه می شود و فشار مورد نیاز تأمین می شود . کمپرسورهای اسکرال دارای طول عمر بالا و تولید صدای پایین و همچنین راندمان بالا می باشد . این کمپرسور ها با توجه به کارآیی و مزایایی که دارند نسبت به سایر کمپرسور ها قیمت بالاتری دارند .

تعمیر و تعویض کمپرسور

کمپرسور های استفاده شده در کولر گازی قابل تعمیر نمی باشند و در صورت بروز مشکل باید تعویض شوند اما به دلیل هزینه خرید و تعویض بالا باید از معیوب بودن این قطعه اطمینان کامل داشته باشید . بنابراین برای تعمیر آنها باید از متخصصین به این کار بهره گرفت .

مشکلات زیر احتمال معیوب بودن کمپرسور می باشد :

- هنگامی که کولر گازی را روشن می کنید و به محض شروع به کار کمپرسور فیوز قطع می شود .

- هنگامیکه از داشتن گاز مبرد کمپرسور اطمینان دارید ولی کولر گازی سرمای کافی ندارد .

- فن یونیت بیرونی روشن می شود ولی کمپرسور کار نمی کند