تاسیسات گرمایشی و موتورخانه

623 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم های تاسیسات گرمایشی و موتورخانه با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم گرمایش و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچنین شما می توانید برای خرید آسان تر با...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم های تاسیسات گرمایشی و موتورخانه با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم گرمایش و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچنین شما می توانید برای خرید آسان تر با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید .

توضیحاتی در مورد انواع سیستم های تاسیسات گرمایشی و موتورخانه

سیستم های گرمایشی تاسیسات موتورخانه مجموعه ای از دستگاهها و سیستم هایی است که برای فرایند گرمایش محیط در فصول سرد سال و راحتی و آسایش فعالیت های روزمره و زندگی را فراهم می کنند . از جمله دستگاهها و سیستم های گرمایشی می توان پکیج گرمایشی ، رادیاتور ، بویلر و دیگ ، مشعل ، هیتر صنعتی کارگاهی ، آبگرمکن ، منبع آبگرم و منبع ذخیره و جت هیتر را نام برد .

پکیج گرمایشی

پکیج گرمایشی یا شوفاژ گرمایشی دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز جهت گرم نمودن محیط و آب گرم مصرفی و بهداشتی را تامین و امروزه جایگزین موتورخانه ها و شوفاژ گردیده است و پکیج گرمایشی با توجه به نیاز مشتری از لحاظ موقعیت نصب و ساختار و شرایط محیط ، متراژ ساختمان در انواع دیواری ، زمینی و چگالشی توسط برند های معتبر نظیر پکیج ایران رادیاتور ، بوش ، فرولی ، آریستون ، ایمرگاس ، نوژان ،گلدیران ، تاچی و پکیج بوتان تولید و عرضه می شود . پکیج های فن دار میتوانند بیرون از واحد مسکونی نصب شده و برای چند واحد مسکونی مورد استفاده قرار بگیرند ، اما پکیج های بدون فن تنها قابلیت نصب در داخل واحد مسکونی را دارد . 

رادیاتور

رادیاتور وسیله ای فلزی یا نیمه فلزی است که به عنوان یک منبع حرارتی بوده و برای گرم کردن محیط استفاده می شود که گرما را از طریق تابش و جابه جایی به هوای داخل منتقل می کنند . رادیاتورها از مس ، آلومینیوم ، فولادی ، چدنی ساخته شده و در انواع رادیاتور های آلومینیومی ، پانلی ، برقی ، شیشه ای یا دکوراتیو  ، قرنیزی و حوله خشک کن که توسط شرکت های مختلف بوتان ، لورچ ، فرولی ، والترو ، سانیکا ، کلاس پن ، تاش ، کرمی ، گرماخیز و ایران رادیاتور و همچنین رادیاتور های برقی میدیا ، سام ، ووکس و شارک تولید می شود رادیاتور برای گرم کردن محیط از انتقال گرمای آب داخل مخزن خود استفاده می کند که از طریق پکیج گرمایشی و یا بویلر و موتورخانه به رادیاتور منتقل می شود . که در انواع مختلفی نظیر رادیاتور پانلی ( فولادی ) ، رادیاتور پره ای ( آلومینیومی) ، رادیاتور قرنیزی و رادیاتور حوله خشک کن می باشند .

بویلر و دیگ

بویلر یا همان دیگ وسیله است که آب درون آن به نقطه جوش می رسد و آب گرم یا بخار آب تولید می کند سپس بخار تولید شده به سمت توربین های حرارتی هدایت می شود و بویلر دستگاهی برای تبادل حرارت بین آتش و آب در يک مخزن تحت فشار می باشد و همچنین برای مصارفی همچون گرمایش محیط ، تولید برق و آب گرمایشی و ..... بکار می رود . بویلر و دیگ در برند های آب بند ، ساحل صنعت ، شوفاژ کار ، ام آی تری ، پاکمن و دابوصنعت تولید و عرضه می شود .

مشعل

مشعل یا بورنر BURNER وسیله ای است که برای گرمایش کاربرد دارد که برای تولید انرژی گرمایشی از سوخت هایی همچون گاز ، گازوئیل ، مازوت و یا سایر سوخت ها استفاده می کند و کارکرد این دستگاه به این صورت است که سوخت و هوا باهم ترکیب شده و انرژی گرمایشی تولید میکند . از مهم ترین کاربرد مشعل به عنوان موتور احتراق بویلرها در صنعت گرمایش می باشد . تقسیم بندی مشعل ها براساس ظرفیت گرمایشی ، سوخت و نوع مصرفی می باشند . از قطعات مشعل می توان فیلتر سوخت (گازسوز) ، شیر برقی ، پرشر سوئیچ گازی ، پرشر سوئیچ هوا ، فن و الکتروموتور ، سیستم جرقه زنی ، یون کنترل شعله مشعل ، رله کنترل و دمپر تنظیم هوا را نام برد .کنترل میزان و زمان هر یک از فرآیند های مشعل توسط کنترل کننده ها  انجام می شود . مشعل ها از دیدگاه نوع سوخت به صورت مشعل گازسوز ، مشعل گازوئیلی ، مشعل مازوت سوز ، مشعل دوگانه سوز (دو سوخته) و مشعل سه گانه سوز (سه سوخته) در برندهای مختلف از قبیل مشعل ایران رادیاتور ، گرم ایران ، اتمسفر  ، آب بند ، کاوه ، پارس ، ری و آلزان تولید می شود.

هیتر صنعتی کارگاهی

هیتر صنعتی و کارگاهی که به نام های بخاری صنعتی ، بخاری فن دار و هیتر فن دار نیز شناخته شده اند . وسیله ای گرمایشی می باشد که گرمای مورد نیاز برای فضاهای بزرگ را تامین می کند . گرمای تولید شده از هیتر ها با استفاده از فن به بیرون انتقال داده می شود و گرمایش آن 20 تا 30 برابر بخاری معمولی می باشد . کنترل ايمنی هوشمند سوخت و اکسيژن از مزايای هیترهای صنعتی و کارگاهی نسبت به سيستم گرمايشی قديمی می باشد و همچنين اين دستگاه در مجاورت هوا هيچ دودی از خود به فضا متصاعد نمی کند همانطور که میدانید زمانی که بین دو جسم اختلاف دما وجود داشته باشد ، انتقال حرارت از جسمی به جسمی دیگر انجام می شود و هیتر های صنعتی از یک یا ترکیبی از سه روش انتقال حرارت یعنی رسانش ، همرفت و تابش برای انتقال گرما استفاده می کنند و در برند های انرژی ، میدیا ، آذرتهویه ، شوانگ و گرماتاب موجود می باشد . 

آبگرمکن

آبگرمکن وسیله ای برای تامین آب گرم مورد نیاز برای واحد مسکونی می باشد .  منبع تولید انرژی آبگرمکن ها بستگی به نوع آن دارد. آبگرمکن‌هایی که برای مصارف صنعتی بکار می رود توان تولید بخار فوق داغ را دارند . آبگرمکن های نفتی اولین نوع آبگرمکن ها می باشد که بدلیل خطراتی که بدنبال داشت ، آبگرمکن های گازی جای آنرا گرفت . آبگرمکن گازی دیواری ، آبگرمکن گازی ایستاده ، آبگرمکن برقی دیواری و آبگرمکن برقی ایستاده از انواع آبگرمکن ها می باشد. معیار انتخاب آبگرمکن مناسب شامل : سوخت تمیز و ارزان ، ایمنی ، دوام دستگاه ، آب گرم فوری ، کم مصرف ، کم فشار ، خدمات مطمئن ، اندازه مناسب می باشد . آبگرمکن در برند های مختلف از قبیل بوتان ، لورچ ، آزمون ، ایران شرق ، برفاب ، سپهر الکتریک ، گرم آوران ، آریستون ، نوژان ، هامر و مگاترم تولید و عرضه می شود .

منبع آبگرم و منبع ذخیره

یکی از روش ها برای گرم کردم آب به صورت غیرمستقیم در موتورخانه ها منبع ابگرم می باشد و منبع آبگرم ، آب گرم مورد نیاز ساختمان ها را تامین میکند که دارای ظرفیت های مختلف بسته به نیاز مشتری و طراحی های متفاوت ساخته میشوند منبع آبگرم شامل منبع دو جداره ، منبع کويل دار و منبع انبساط باز مي باشد. منبع ذخيره سوخت که جنس آن از کربن استیل است جهت ذخیره انواع سوخت های فسیلی و از منبع ذخيره آب براي ذخيره انواع مايعات از قبيل آب آشاميدني ، آبياري کشاورزي ، مهار آتش ، دامپروري ، توليد مواد شيميايي استفاده می شود . منبع ذخيره سوخت و آب مورد استفاده برای ساختمان ها ، برج ها ، هتل ها ،بيمارستانها ، دانشگاه ها و .... می باشد. منبع آبگرم و منبع ذخیره در برند های ایران ترمو و دماپویا تولید و عرضه می شود .

جت هیتر

جت هیتر نوعی وسیله گرمایشی صنعتی می باشد و بدلیل راندمان حرارتی بالایی که دارد برای گرمایش سالن های صنعتی ، سالن های ورزشی بزرگ ، مرغداری ها ، گلخانه ها ، سوله ها و کارگاه های صنعتی و ساختمانی به کار می رود . جت هیتر ها از گاز طبیعی ، گاز مایع و گازوئیل به عنوان سوخت مورد نیاز خود استفاده می کنند و با فن دمنده ای که در آن بکار رفته محیط را گرم می کند. جت هیتر ها حداکثر قابلیت گرمایش محیط تا 40 الی 50 درجه را دارند . قابلیت نصب ترموستات محیطی ( برای کاهش مصرف انرژی) ، تعمیر آسان و دسترسی راحت به مجموعه سوخت ، کاربری با گاز ، گازوئیل و یا بصورت دو گانه سوز ، دارا بودن شعله پخش کن (جهت کارایی بالا) و مصرف بهینه سوخت از مزایای جت هیتر می باشد . جت هیتر در انواع مختلف از قبیل نیرو تهویه البرز ، کولاک گستر یزد و نیرو تهویه الوند تولید و عرضه می شود .

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 20 از 623 مورد