سیستم تهویه مطبوع و سرمایش

997 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم تهویه مطبوع و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچ...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم تهویه مطبوع و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچنین شما می توانید برای خرید آسان تر با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید .

توضیحاتی در مورد سیستم تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان زیر شاخه ای از مهندسی مکانیک در این صنعت بشمار می آیند. همانطور که می توان حدس زد وظیفه ی این سری از تجهیزات تامین و تغییر هوای موجود و جایگزین کردن آن با هوایی دلنشین می باشد. از زمانیکه افراد برای زندگی کردن به ساختن ساختمان های آجری و یا گلی روی آوردند به دنبال روش هایی برای خنک کردن و تهویه هوای داخلی منازلشان بودند، به همین جهت دستگاه ها و لوازم متعددی طراحی و تولید شدند و به منظور تهویه مطبوع در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع می توان گفت این سری از سیستم ها آمده اند که رفاه و آسایش هرچه بیشتر ساکنین را فراهم کنند. کولر گازی اسپلیت، فن کوئل، کولر آبی، اسپلیت مرکزی، تصفیه هوا، داکت اسپلیت، پرده هوا و چیلر زیرشاخه سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان بشمار می آیند. همگی وسایل بردوتی و تهویه مطبوع با یک هدف یعنی تامین هوایی مطلوب و دلنشین طراحی و ساخته شده اند. اما تفاوت آنها در نوع عملکرد، ظرفیت و بازدهی، نوع منبع تغذیه بوده که هریک ویژگی های مختص به خود را دارا می باشد. و همچنین هریک از آنها در مدل ها و برندهای متنوعی توسط شرکت های تولید کننده طراحی و عرضه می شوند. برای انتخاب و خریداری این سری از تجهیزات بهتر است موقعیت بنا و بار بردوتی متناسب با آن را در نظر داشت که بتوان خریدی بهینه و مقرون به صرفه تجربه کرد. هنگام خرید سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان اگر نوع درست و طرفیت مناسب را انتخاب نمود کمک شایانی به کاهش اتلاف و هدررفت انرژی همچنین هزینه های اقتصادی خواهد نمود. از این رو توصیه ما به شما اینست با توجه به تجربه و تخصص نیروهای مجرب گروه دماپویا جهت مشاوره و کارشناسی تماس حاصل کرده و نسبت به خرید انواع سیستم های مورد نظر در صنعت تاسیسات ساختمان با برند اصلی و گارانتی معتبر اقدام نمایید. در ادامه به انواع زیرشاخه های این سری از تاسیسات همراه با تصاویر هریک اشاره خواهیم داشت. 

کولرگازی اسپلیت

می توان گفت یکی از پرکاربردترین نوع سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان در تمام دنیا کولر گازی اسپلیت است. این سری از تجهیزات به منظور ایجاد هوای مطبوع از مایع مبرد موجود در کمپرسور دستگاه بهره می برد، نحوه ی عملکرد کولرگازی اسپلیت به این صورت است که برای تولید هوای خنک مایع مبرد را به گاز تبدیل کرده و گرمای محیط را جذب می نماید، سپس هوای خنک تولید شده را به محیط اطراف منتقل می نماید. و همین چرخه به طور دائم ادامه دارد. در حال حاضر شرکت های داخلی وخارجی بسیاری در این زمینه فعالیت داشته و سالانه میلیون ها دستگاه کولر گازی را تولید و روانه بازار رقابت می کنند. همانطور که می توان از نامش حدس زد از دو یونیت داخلی و خارجی تهیه می شود و در مدل های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. کولرگازی های موجود در بازار در مدل های دیواری، ایستاده، پرتابل، کاستی و پنجره ای هریک در ظرفیت هوادهی متفاوتی تولید و عرضه می شوند. از ویژگی های این سری از تجهیزات سرمایشی میتوان به عمکلرد گرمایشی نیز اشاره داشت، به همین جهت میتوان علاوه بر ایجاد هوای خنک، در روزهای سرد نیز از سیستم گرمایشی آن بهره مند شد و از این طریق دیگر وسایل مشابه را حذف نمود. همچنین برخی از مدلهای موجود مجهز به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا از قبیل اینورتر هستند. از برندهای مطرح بازار میتوان به کولر گازی ایران رادیاتور، ایساتیس، جنرال، الجی، سامسونگ، سام، گری و گرین و دهها برند دیگر که هریک در نوع خود از سطح کیفیت متفاوتی برخودارند، تولید و در بازار موجود می باشند. شرکت های قدرتمندی که در این خصوص فعالیت دارند همواره سعی برآن داشته که جدیدترین تکنولوژی ها را در ساخت و طراحی این سری از سیستم تهویه مطبوع بکار گیرند، و با کمک فناوری مصرف انرژی و اثرات مخرب زیست محیطی ایجاد شده توسط این سری از تجهیزات سرمایش ساختمان به حداقل برسانند.

تجهیزات سرمایش ساختمان دماپویا

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ها میتوانند جایگزین مناسبی برای سایر سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان مشابه در فضاهایی با متراژ بالا باشند. همانطور که از نامشان پیداست این سری از تجهیزات سرمایش ساختمان نیز از دو واحد مجزا تشکیل شده اند، و یونیت داخلی به گونه ای طراحی شده که در سقف کاذب و در بین طبقات قرار گرفته و از طریق دریچه ها هوای ایجاد شده را به داخل محیط منتقل می کنند. و یونیت خارجی نیز در محیط باز مانند پشت بام و یا بالکن قرار می گیرد، این دو بخش با استفاده از لوله های مسی با یکدیگر در ارتباطند. تفاوت داکت اسپلیت با کولر گازی در نوع مبرد آنهاست. داکت اسپلیت بوسیله ی چیلر و یا پکیج آب مورد نیاز مدار را تامین می کند. از ویژگی های این سری از سیستم تهویه مطبوع نیز میتوان به عملکرد گرمایش و سرمایش آن اشاره نمود. از مزایای بهره مندی از داکت اسپلیت به عنوان تهویه مطبوع ساختمان می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی، حذف کانال و لوله کشی های اضافی، کاهش هزینه های اقتصادی اشاره نمود. همچنین به علت قرار گیری در سقف ساختمان از طول عمر بالایی برخودارند. از برندهای مطرح و معتبر در بازار نیز می توان به داکت اسپلیت هایسنس ، وستن ایر، میدیا، آکس، گرین، ال جی، سامسونگ و دهها برند متنوع دیگر در بازار اشاره نمود. 

سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان دماپویا

فن کویل

فن کویل ساده ترین نوع سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان بشمار می آید. این سری از سیستم ها از دو بخش فن و کویل تشکیل شده اند. از این سری تجهیزات می توان به عملکرد سرد و گرم آن اشاره نمود که همین امر سبب شده دیگر نیازی به سایر وسایل حرارتی و برودتی نباشد و با همین یک دستگاه بتوان هوای مطبوع را به محیط هدیه بخشید. کویل ها از طریق لوله های رفت و برگشت آب مورد نیاز مدار را تامین می کنند، و از طریق فن دمای ایجاد شده را به محیط اطراف هدایت می کنند. فن کویل آبگرم را از پکیج و موتورخانه، و آب سرد مورد نیاز مدار را از چیلر دریافت می نماید. این سری از تجهیزات در مدل های مختلف کابین دار و بدون کابین طراحی و تولید می شوند اما همگی درون سقف بین طبقات قرار می گیرند. از برندهای معتبر و مطرح در بازار می توان به فن کویل ساراول، گرین، تهویه، آذرنسیم، فرولی، تراست و دیگر برندها که هریک به نوع خود از سطح کیفیت مطلوبی برخودارند و در صنعت سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات ساختمان حرفی برای گفتن دارند،  تولید و در بازار به فروش می رسند.

سیستم تهویه مطبوع دماپویا

کولر آبی

از قدیمی ترین نوع وسیله ی خنک کننده به خصوص در ایران کولر آبی می باشد. این سری از سیستم تهویه مطبوع برای ایجاد هوای خنک از آب بهره می برد، به این صورت که پس از روشن شدن دستگاه و شروع بکار پمپ، آب روی پوشال ها ریخته شده و با کارکرد پروانه هوای خنک از طریق دریچه ها به داخل محیط منتقل می شود. با توجه به اینکه این سری از تجهیزات سرمایش ساختمان در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند سازنده های کولر آبی آن را در مدل های متفاوت و با موقعیت نصب متنوع تولید و عرضه می کنند. از مدل های موجود می توان به کولر آبی پشت بامی، مینی کولر، پرتابل، و صنعتی اشاره نمود. به علت قرار گیری کولر در فضای باز و مرطوب بودن دائم پوشال ها، فضایی مناسبی برای رشد میکروب وباکتری، و نیز آلودگی هوا می باشد، از این رو شرکت های تولیدی سعی بر آن داشته از پوشالهایی با جنس مرغوب و یا نوع سلولزی برای کاهش این معظل بکار گرفته اند. از برندهای مطرح بازار می توان به کولر آبی آبسال، لورچ، انرژی، توان، برفاب و دیگر مارک ها که هریک دارای سابقه ای طولانی در این عرصه هستند اشاره نمود.

تهویه مطبوع تجهیزات سرمایش ساختمان دماپویا

آب سردکن

آبسردکن یکی از سیستم هایی است که قابلیت تغییر دمای آب را به درجه ی سردتر و گرمتر دارا می باشد. این سری از تجهیزات در مدل های متفاوتی با وصل شدن به شیرآب ساختمان و عمل خنک سازی آب وردی به دستگاه را انجام می دهد. یکی از تکنولوژی هایی پیشرفته ای که در این سری از تجهیزات سرمایش ساختمان بکار گرفته شده سیستم تصفیه در آنهاست. دستگاه آبسرد کن از نظر نحوه قرار گرفتن منبع آب در سه مدل طراحی و تولید می شوند. آبسرد کن هایی که منبع آنها در بالا قرار دارد که به آبسردکن منبع بالا شناخته شده اند، آبسرد کن هایی که منبع آنها در پایین دستگاه قرار دارد و اغلب به صورت ایستاده هستند و به آبسردکن منبع پایین معروف اند و آبسرد کن هایی که به صورت مستقیم به آب شهر متصل می شوند و به صورت ایستاده و رومیزی تولید و قابل استفاده می باشد و آبسرد کن از نظر ابعاد و شکل ظاهری در دو نوع رومیزی و ایستاده (شامل مدل های ایستاده کابین دار و آبسرد کن یخچال دار) تولید شده و در بازار موجود می باشند. از برندهای مطرح می توان به برند مجیک، سام و کنت اشاره نمود.

آبسردکن سیستم تهویه مطبوع دماپویا

اسپلیت مرکزی

اسپلیت مرکزی یا سیستم VRF قابلیت اتصال چندین یونیت به طور همزمان را دارا می باشد. میتوان گفت این سری از سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان گزینه ای مناسب برای مراکز و مجتمع های تجاری می باشد. نحوه ی عملکرد این تجهیزات به این صورت است که از دو قسمت بیرونی و خارجی تشکیل شده است، کندانسور ویا یونیت خارجی در فضای باز و بیرون از ساختمان قرار میگیرد و بنا به نوع و مدل آن چند عدد پنل داخلی از آن تغذیه می کنند و از طریق همان کندانسور هوای مطلوب را به محیط اطراف هدایت می کنند. این سری از سیستم ها نیز علاوه بر تامین هوای خنک توانایی ایجاد هوای گرم را نیز دارا می باشند. به طور معمول اسپلیت مرکزی در توان و ظرفیت هوادهی بالایی طراحی و تولید می شود و همچنین به علت دارا بودن چندین پنل، توانایی خنک کردن فضاهای مختلفی را دارا می باشد.

سیستم تهویه مطبوع دماپویا

تصفیه هوا

درحال حاضر بیماری های ناشی از آلودگی هوا و گرد وغبار نظیر آسم و آلرژی به خصوص در کودکان و افراد سالخورده فراگیر شده، بنابراین میتوان گفت یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در فضاهای داخلی دستگاه تصفیه هوا می باشد. این سری از تجهیزات نوعی فیلتر محسوب می شوند، و با عبور هوای آلوده از فیلترهای دستگاه هوایی پاک و عاری از هرگونه آلودگی به فضای داخل منتقل می کند. ظرفیت مناسب تصفیه هوا بر اساس متر مکعب برساعت محاسبه می شود به این صورت که برای محاسبه دستگاه تصفیه هوا مناسب متراژ فضا را در نظر می گیرند و براساس سطح پوشش دهی دستگاه، این سری از سیستم تهویه مطبوع را انتخاب و خریداری می نمایند. اساس کار تصفیه هوا به این صورت است که توسط یک فن دمنده هوای آلوده به داخل محفظه ی آن و هوای تمیز به بیرون هدایت و این چرخه به طور دائم جریان می یابد. از برندهای معتبر و مطرح تصفیه هوا که از سطح کیفیت بالا و همچنین مجهز به جدیدترین فناوری های روز هستند می توان به برند ال جی، تی سی ال، میدیا، سامسونگ، هانیول و ده ها مارک متنوع دیگر که هریک از سطح کیفیت متفاوتی برخودارند، اشاره نمود.

سیستم تهویه مطبوع دماپویا

پرده هوا

پرده هوا یکی دیگر از ضروری ترین و مهمترین تجهیزات در صنعت سیستم تهویه مطبوع بشمار می آید. به طور کلی پرده هوا که به آن درب هوا نیز گفته می شود، جریانی از هوا است که با استفاده از آن دو منطقه سرد و گرم را از یکدیگر جدا می کند و به طور معمول در مراکز خرید، مجتمع های تجاری بالای درب وردی قرار می گیرد. دلیل استفاده از پرده هوا اینست که از ورود آلاینده ها، گرد و غبار ، حشرات و هدر رفتن انرژی به فضای داخلی جلوگیری می کند. پرده هوا در برندهای مختلف از قبیل فرازکاویان، میتسویی و دیگر برندها ارائه می شوند. دستگاه پرده هوا در اندازه های گوناگون و برای ارتفاع 5/2 تا 5/4 متر مورد استفاده قرار می گیرد. از دستگاه پرده هوا در کارخانجات مواد غذایی، خودروسازی، فروشگاه های زنجیره ای، بیمارستان ها  استفاده می شود. این سری از تجهیزات ساختمانی با موقعیت نصب افقی و عمودی توسط شرکت های سازنده طراحی و عرضه می گردد. نکته ی لازم در جهت نصب عمودی اینست که لازم است به منظور عملکرد بهتر از دو عدد پرده هوا بهره مند شد. مدل هایی که در بازار موجود می باشند از نوع اداری-تجاری، و صنعتی تولید وارائه می گردد.

سیستم تهویه مطبوع دماپویا

چیلر

یکی دیگر از پرکاربردترین سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان چیلر ها هستند. نحوه ی عملکرد این سیستم ها به این صورت است که گرما را فضای داخلی جذب و توسط برج خنک کننده به فضای خارجی هدایت می کنند. محل قرار گیری این سری تجهیزات در فضای باز و به طور معمول در پشت بام می باشد، و بوسیله ی کانال کشی به یونیت های داخلی در ارتباطند. این سری از سیستم ها وظیفه ی تامین هوای لازم برای دستگاهایی از قبیل فن کویل، داکت اسپلیت و دیگر سیستم تهویه مطبوع بکاررفته در سازه ی ساختمانی هستند. به دلیل دارا بودن ظرفیت هوادهی بالا، از چیلر در ساختمان های بزرگ نظیر بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی، هتل ها بهره مند می شوند. از برندهای مطرح و با سطح کیفیت بازار می توان به مارک های ساراول، تراست، سرماآفرین، هواساز، مهراصل، آذرنسیم اشاره نمود. چیلرها در دو مدل تراکمی و جذبی تقسیم می شود که به طور کامل درخصوص نحوه ی عملکرد و ویژگی های هریک به طور کامل در صفحه ی مرتبط با چیلر پرداخته ایم.

سیستم تهویه مطبوع دماپویا

پنهان کن
بیشتر
پرده هوا
داکت اسپلیت
کولر گازی اسپلیت
تصفیه هوا
سیستم تهویه مطبوع و سرمایش قیمت انواع سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایشی - دماپویا
نمایش 1 - 20 از 997 مورد

فیلتر توسط :

برچسب مصرف انرژی
کیت اینورتر
گاز مبرد
نوع برق مصرفی
نوع جریان مصرفی
کشور سازنده