سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایش ساختمان

883 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم های تهویه مطبوع با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم تهویه مطبوع و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچنین شما می توانید برا...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین سیستم های تهویه مطبوع با مشخصات فنی و قیمت مناسب  مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود در هر شاخه از سیستم تهویه مطبوع و موقعیت نصب آنها را مشاهده و بررسی نمایید . همچنین شما می توانید برای خرید آسان تر با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید .

توضیحاتی در مورد سیستم های تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع به عملکرد بعضی از دستگاههای زیر شاخه مهندسی مکانیک گفته می شود که با استفاده از این دستگاه ها می توان شرایط آب و هوایی مطلوب ، راحتی و آسایش را برای فعالیت های روزمره و زندگی فراهم نمود . این دستگاه ها شامل کولرگازی اسپلیت ، داکت اسپلیت ، فن کوئل ، کولر آبی ، آب سردکن ، اسپلیت مرکزی ، تصفیه هوا ، پرده هوا ، چیلر می باشند که در ادامه به کارآیی و مدل های مختلف آنها اشاره می کنیم .

کولرگازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت از زیر شاخه های سیستم تهویه در صنعت تأسیسات می باشد که این وسیله ای برای تولید هوای خنک و مطبوع مایع مبرد را به گاز تبدیل کرده ، گرمای محیط را جذب ، هوای خنک تولید و به محیط منتقل می کند . مجموعه دماپویا این افتخار را دارد که با توجه به نیاز مشتری و شرایط محیط در مدل های مختلف با ساختار خاص از قبیل کولرگازی دیواری ، کولرگازی ایستاده ، کولرگازی پرتابل ، کولرگازی کاستی و کولرگازی پنجره ای توسط شرکت های مختلف در برندهای کولر گازی اسپلیت شارپ ، توشیبا ، سام ، گرین ، تک الکتریک ، میتسوبیشی ، بوش ، ایساتیس ، کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور و سایر کولرگازی های تولید شده را با بهترین قیمت عرضه می کند . کولر گازی اسپلیت با توجه به کاربرد و موقعیت نصب در انواع مختلف کولرگازی دیواری در ظرفیت 9000 تا 24000 ، کولرگازی ایستاده در ظرفیت 24000 تا 90000 ، کولرگازی پنجره ای در ظرفیت 12000 تا 24000 ، کولرگازی پرتابل در ظرفیت 12000 تا 18000 و کولرگازی کاستی در ظرفیت 18000 تا 48000 توسط کمپانی های مختلف در سراسر جهان تولید و با گارانتی معتبر با عملکرد سرد و گرم  در مدل های معمولی یا اینوتر کم مصرف در مکان های مختلف کارایی دارند و هوایی مطبوع به محیط هدیه می بخشند.

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت از پرکاربرد ترین سیستم های تهویه می باشد که همانند اسپلیت دیواری از دو یونیت داخلی یا هوا ساز و یونیت خارجی یا کندانسور برای تأمین سرمایش و گرمایش محیط تشکیل شده و با لوله های مسی به هم متصل هستند . داکت اسپلیت برای تأمین هوای تازه و اکسیژن کافی و همچنین برای بالا بردن راندمان و پایین امدن مصرف سوخت از هوای برگشتی استفاده می کند . عملکرد این دستگاه به این صورت است که تأمین سرمایش و گرمایش با مکش هوای داخلی توسط هواساز صورت می گیرد . در حالت سرمایش مانند کولرگازی با استفاده از کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط هوای عبور کرده از روی اواپراتور را خنک و آن را به فضای داخل انتقال می دهد . برای تأمین هوای گرم در حالت گرمایش از گرمای آب درون کویل نصب شده داخل دستگاه استفاده می شود که آب گرم داخل کویل بوسیله پکیج یا موتورخانه تأمین شده و منبع انرژی دستگاه گاز می باشد . داکت اسپلیت در برند های داکت اسپلیت هایسنس ، ال جی ، سامسونگ ، ریم ، اجنرال  ،  میدیا  ، گرین ، میتسوبیشی ، آکس ، تراست ، گلکسی ، گری ، گودمن تولید و عرضه میشوند. سرعت سرمایش و گرمایش بالا ، صرفه جویی در مصرف گاز ، کاهش مصرف برق ، اجرای سریع توسط کانال فلکسی ، حذف لوله کشی اضافه در ساختمان از ویژگی های داکت اسپلیت می باشد .

فن کویل

فن کویل يکی ديگر از سيستم های تهويه مطبوع دارای بدنه ، فیلتر ، فن ، الکترو موتور ، مجموعه کویل ها و دريچه می باشد که سرمايش و گرمايش محيط را بوسيله عبور هوا از روی کويل ها تأمين میکند . این دستگاهها اغلب بصورت مستقل هستند به صورتی که نمی توان آنها را به کانال متصل کرد و برای کنترل دمای محيط توسط کليد يا ترموستات کار می کند و هوا را به صورت مستقيم تخليه میکند . فن کويل بصورت عمودی و افقی کابين ايستاده ، درون ديوار يا سقف کاذب نصب می شوند و به دليل قرارگيری در محل ، نسبت به ساير سيستم های کانالی يا حرارت مرکزی صدای زيادی دارند. فن کويل ها در ظرفيت های 100 تا 1000 cfm بصورت بالازن و روبروزن در مدل های سقفی  و کانالی برندهای مختلف توليد می شوند فن کويل های سقفی به صورت کابينت دار و بدون کابينت در بالای سقف کاذب نصب می شوند و صدای کمتری نسبت به ساير فن کويل ها دارند ولی به دليل دسترسی سخت تر تعمير يا تعويض فيلتر با مشکل انجام می شود. فن کویل در برند های میدیا ، آذرنسیم ، تهویه ، ساراول ، گرین ، فرولی ، تراست ، گلدیران ، وستن ایر و دایکین تولید و عرضه می شود . 

کولر آبی

کولر آبی وسیله ای است که برای تولید هوای خنک از توسط تبخیر آب استفاده می کنند و بدلیل استفاده زیاد در ایران در جهان بنام کولر ایرانی شناخته می شود . یکی دیگر از مدل های قدیمی کولر هزاران سال پیش در ایران بنام بادگیر اختراع شد . از انواع برند های کولر آبی می توان به آبسال ، برفاب ، انرژی ، لورچ ، نیرو تهویه البرز اشاره نمود که در بازار نیز ارائه می شوند . عملکرد کولرهای آبی بدین صورت است که توسط الکتروپمپ آب داخل کولر به بالای پوشال هدایت شده و آنرا خیس نگه میدارد و برای تبخیر نیاز به گرمای درون کولر می باشد و این تبخیر باعث خنک شدن هوای داخل کولر می شود و این هوای خنک که دارای 90 درصد روطوبت است توسط کانال کولر وارد سالن می شود . مجموعه دماپویا این افتخار را دارد که با توجه به نیاز مشتری و شرایط محیط در مدل های مختلف با ساختار خاص از قبیل کولر آبی معمولی ، کم مصرف ، مینی کولر ، پرتابل بالکنی تولید شده را با بهترین قیمت عرضه می کند . دسته بندی کولر های آبی بر اساس نوع تبخیر به کولر آبی پوشالی (معمولی) و کولر آبی سلولزی تقسیم می شوند .

آب سردکن

آب سردکن دستگاهی است که قابلیت سرد کردن یا گرم کردن آب آشامیدنی برای مصرف کنندگان را دارد . آب سرد کن ها در انواع مختلف رومیزی و ایستاده در برند های مختلف سام ، مجیک و کنت در بازار موجود می باشد .در بعضی از ابسردکن ها علاوه بر خنک کردن آب عمل تصفیه آب هم انجام می شود . لوازم جانبی بعضی از آبسرد کن ها عبارتند از جا لیوانی ، طعم گیر ، سختی گیر ، افزایش تعداد شیر و فیلتر آنتی باکتریال می باشد. جنس لوله های آبسرد کن از لوله های مسی و پلیمری است. کمپرسورهای آبسرد کن در دمای مشخصی ، بهترین راندمان را از خود نشان می دهند . کندانسور آبسرد کن یکی دیگر از اجزای آبسردکن می باشد که پشت یخچال بوده و عملیات تبادل حرارت را انجام می دهد. دستگاه آبسرد کن از نظر نحوه قرار گرفتن منبع آب در سه نوع موجود می باشد : آبسرد کن هایی که منبع آنها در بالا قرار دارد که به آبسردکن منبع بالا شناخته شده اند ، آبسرد کن هایی که منبع آنها در پایین دستگاه قرار دارد و اغلب به صورت ایستاده هستند و به آبسردکن منبع پایین معروف اند و آبسرد کن هایی که به صورت مستقیم به آب شهر متصل می شوند و به صورت ایستاده و رومیزی تولید و قابل استفاده می باشد و آبسرد کن از نظر ابعاد و شکل ظاهری در دو نوع رومیزی و ایستاده ( که شامل مدل های آبسرد کن ایستاده کابین دار و آبسرد کن یخچال دارمی باشند ) موجود می باشد . 

اسپلیت مرکزی

اسپلیت مرکزی برای اولین بار در ژاپن در سال 1982 که با علامت اختصاری VRF, TIR, TRV, MULTIV اختراع و تولید شده است که به معنای جریان متغیر سیال در یونیت داخلی است. اسپلیت مرکزی توسط برند های سامسونگ ، اجنرال ، ال جی ، میتسوبیشی و گری عرضه می شوند . اسپلیت مرکزی جهت سرمایش و گرمایش هتل ها ، مدارس بزرگ ، مجتمع های تجاری بکار می رود . منبع تغذیه انرژی این دستگاه براساس نوع یا برند می توان از برق سه فاز و یا گاز شهری باشد . اسپلیت مرکزی به صورت دو تکه از یونیت داخلی و خارجی ساخته شده  ، صدای بسیار کمی دارد و  از کمپرسور دوگانه دیجیتال بهره می برد ، دارای کمپرسور اسکرال اینورتر هوشمند می باشد و همچنین مجهز به فن آوری تزریق بخار و مبدل حرارتی پیشرفته جهت افزایش راندمان می باشد .اسپلیت مرکزی به دوسته کلی EHP , GHP تقسیم می شود.EHP کاملا با انرژی برق وGHP با گاز طبیعی کار می کند. در نوع GHP که با موتور احتراق کار می کند ، گرمای موتور به وسیله یک مبدل حرارتی به سیکل کاری اسپلیت مرکزی تزریق شده راندمان دستگاه را برای سیستم گرمایشی افزایش می دهد . بنابراین ساختمان هایی که علاوه بر سیستم گرمایشی ،به سیستم سرمایشی نیاز دارد بهتر است به جای GHP از EHP استفاده شود .

تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا در اندازه های گوناگون و برای تصفیه هوای داخل خودرو ، مصارف خانگی و صنعتی تولید می شوند . دستگاه تصفیه هوا می تواند هوا را در یک محیط بسته نظیر اتاق از هرگونه میکروب ، گرد و غبار و.....پالایش نماید و بیشتر مناسب افراد مبتلا به آسم و آلرژی می باشد . تصفیه هوا در انواع مختلف و توسط برند های ال جی ، میدیا ، کنت ، سامسونگ ، گری ، هانیول در وب سایت دماپویا ارائه می شوند . کارایی و بازده های گوناگونی از 30 تا 99/99 درصد دارند . ظرفیت هوای تصفیه بر اساس متر مکعب برساعت M3/h محاسبه می شوند. فیلتر های دستگاه تصفیه ، وظیفه اصلی را در تصفیه هوا برعهده دارند که همانند غربال بسیار دقیق عمل می کنند و با چند بار عبور هوا از داخل آنها ذرات معلق موجود در هوا را از بین می برد .راین عملیات گردش هوا توسط یک فن انجام می شود که به صورت پی در پی هوا را به داخل دستگاه کشیده و پس از تصفیه به بیرون هدایت می کند .

پرده هوا

به طور کلی پرده هوا که به آن درب هوا نیز گفته می شود ، جریانی از هوا است که با استفاده از آن دو منطقه سرد و گرم را از یکدیگر جدا می کند همچنین از ورود آلاینده ها ، ورود گرد و غبار ، حشرات و هدر رفتن انرژی به فضای داخلی جلوگیری می کند. پرده هوا در انواع مختلف از قبیل فرازکاویان ، میتسویی ارائه می شوند . دستگاه پرده هوا در اندازه های گوناگون و برای ارتفاع 5/2 تا 5/4 متر مورد استفاده قرار می گیرد . در مورد نگهداری دستگاه پرده هوا مخصوصا محیط های چرب و گرد و خاکی حداقل باید هر سه ماه یکبار تمیز شود ، تا دستگاه به درستی کار نماید . از دستگاه پرده هوا در کارخانجات مواد غذایی ، خودروسازی ، فروشگاه های زنجیره ای ، بیمارستان ها و .... استفاده می شود. جلوگیری از نفوذ حشرات و آلاینده های موجود در هوا ، محافظت در مقابل سرما و گرما فضای داخل بعد از باز و بسته شدن درب ورودی ، جلوگیری از هدر رفتن انرژی ، افزایش فضای مورد استفاده در نزدیکی درب ها از مزیت های دستگاه پرده هوا می باشد . دستگاه پرده هوا به دو صورت عمودی وافقی قابل نصب می باشد اگر به صورت افقی نصب شود باید در بالا یا پایین محیط باز قرار بگیرد و در صورتی که به شکل عمودی نصب شود باید در یک یا دو سمت مکان باز قرار بگیرد. پرده هوا اداری ـ تجاری و پرده هوا صنعتی از مدل های دستگاه پرده هوا می باشد .

چیلر

چیلر از تجهیزات مهم در سرمایش می باشد .همه چیلرها نوعی پمپ گرمایی هستند ،گرما را از فضای داخلی جذب و توسط برج خنک کننده به فضای خارجی منتقل می کند. چیلر در فضای بیرون ساختمان نصب می شود و باکانال کشی به قسمت های داخلی یک ساختمان متصل می شود. چیلرها مورد استفاده در مکان های بزرگ مانند مسکونی یا صنعتی استفاده می باشد . چیلر در برند های مختلف از قبیل تراست ، سرما آفرین ، هواساز ، مهر اصل ، آذر نسیم ، ساراول ، آکس ، کرییر ، ترین ، کلیما اونو ، یورک ، مک کوی ، زهش ارئه می شوند . چیلرها به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می شود. چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی و چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی برق ، سبب ایجاد سرمایش می شود. در چیلر جذبی به جای کمپرسور از مولد حرارتی وجذب کننده استفاده می شود ، (برمید لیتیم ) خنک کننده در چیلر جذبی است . در بخش جذب کننده توسط برمید لیتیم بخار آب غلیظ جذب شده ودر کندانسور ، آب توسط حرارت به بخار تبدیل می شود سپس بخار آب در کندانسور به حالت مایع در می آید و بعد در خنک کننده دوباره به بخار تبدیل می شود . آب برای تبخیر شدن گرمای مورد نیاز خود را از محیط خنک کننده می گیرد باعث برودت می گردد سپس بخار آب تولید شده ، در خنک کننده به بخش جذب کننده منتقل می شود .چیلر تک اثره و دو اثره از انواع چیلر جذبی می باشد.اجزای تشکیل دهنده چیلر جذبی شامل اوپراتور ، ابزوربر ، مبدل حرارتی ، ژنراتور و کندانسور می باشد. درچیلرهای تراکمی ، گاز به وسیله کمپرسور متراکم شده سپس این گاز داخل داخل کندانسور شده توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به مایع تبدیل می شود. این مایع با عبور از شیر انبساط ، وارد اوپراتور که در فشارکمتری قرار دارد می شود سپس این کاهش فشار سبب تبخیر مایع شده در نتیجه این مایع مبرد با گرفتن گرما از محیط آن را خنک می کند سپس این گاز ناشی از تبخیر به کمپرسور هدایت می شود.

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 20 از 883 مورد

فیلتر توسط :

برچسب مصرف انرژی
کیت اینورتر
گاز مبرد
نوع برق مصرفی
ظرفیت - CFM