بویلر و دیگ آبگرم

بویلر و دیگ آبگرم

16 محصول وجود دارد
بویلر و دیگ آبگرم قیمت دیگ آبگرم | مشخصات و خرید بویلر و دیگ آبگرم - دماپویا
نمایش 1 - 16 از 16 مورد

پارامترهای مهم در انتخاب و خرید بویلر و دیگ آبگرم با گارانتی اصلی

گرمایش محیط و تامین آبگرم یکی از اولویت ها و نیازهای مبرم در زمینه تاسیسات ساختمان بشمار می آید. همواره بشر بدنبال ابداع و طراحی تجهیزاتی بوده که علاوه بر رفع نیاز وی، آسایش و راحتی را نیز برای او به ارمغان بیاورد. سیستم گرمایش مرکزی از دیرباز تا کنون یکی از روش های تامین آبگرم مورد نیاز ساکنین ساختمان ها بوده و تا به امروز نیز همانطور که شاهد هستیم بسیاری از سازه های مسکونی، اداری و یا تجاری از سیستم گرمایش مرکزی بهره می برند. موتورخانه از کنار هم قرار گرفتن اجزای مختلفی تشکیل شده که هماهنگی بین این تجهیزات سبب گرم شدن آب مصرفی می گردد. یکی از مهمترین تجهیزات سیستم موتورخانه دیگ آبگرم یا همان بویلر می باشد. دیگ یا بویلر مخزن استوانه ای شکل با موقعیت نصب افقی و عمودی است، دیگ آبگرم انرژی حرارتی مورد نیاز خود را از سوخت مشعل دریافت کرده و باعث گرم شدن آب درون محفظه می شود. توسط یک پمپ آب گرم درون محفظه به گردش درآمده و به سیستم گرمایشی ساختمان از قبیل رادیاتور ها منتقل شده و مقداری از دمای خود را از دست داده و دوباره وارد چرخه ی گردشی بویلر آبگرم می گردد.

بطور معمول دیگ آبگرم و بویلر هایی که در سیستم موتورخانه بیشترین کارایی را دارند از دو نوع چدنی و فولادی می باشند. این دو مدل دیگ آبگرم هردو وظیفه ی تامین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان را به عهده دارند اما به توجه به جنس آنها هریک مزایا و معایب مختص به خود را دارا می باشند. در حال حاضر شرکت های بسیاری در زمینه تولید و ساخت دیگ آبگرم فعالیت دارند که محصولاتی با سطح کیفیت و بازدهی بالا با رعایت استانداردهای بین المللی ارائه می نمایند. از شرکت های مطرح در این زمینه می توان به آب بند، ساحل صنعت، شوفاژکار، ام آی تری، پاکمن، دابو صنعت اشاره نمود. دیگ آبگرم از سوخت هایی نظیر گاز، گازوئیل، مازوت برای ایجاد احتراق بهره می برد. قابل توجه شما مشتری گرامی تمامی مدل های دیگ آبگرم یا گارانتی اصلی در وب سایت دما پویا با بالاترین کیفیت قابل ارائه می باشد. در ادامه به ویژگی های بویلر آبگرم چدنی آبگرم و دیگ آبگرم فولادی اشاره خواهیم داشت.

دیگ چدنی آبگرم

یکی از پرکاربردترین مدل های بویلر و دیگ آبگرم مدل چدنی است که با توجه به برخورداری از ویژگی ها و مزیت های متعدد به یکی از پرکاربردترین مدل دیگ های آبگرم تبدیل شده است. دیگ های چدنی همانطور که از نامشان پیداست از جنس چدن تهیه شده است. نحوه ساختار دیگ چدنی به این صورت است که از کنار هم قرار گرفتن پره هایی از جنس چدن تهیه شده که میان آنها فضایی خالی برای عبور سیال و آبگرم تعبیه شده است. بین جداره و پره ها نیز فضای خالی برای جریان شعله قرار گرفته که همین امر موجب تبادل حرارت بین شعله و آب ورودی به محفظه می گردد. و از این طریق آب با حرارت لازم وارد مدار گرمایشی می گردد. و بعد از سرد شدن مجدد به چرخه ی دیگ بازگردانده می شود. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این مدل از دیگ آبگرم که مورد توجه بسیاری از انبوه سازان قرار گرفته امکان افزایش و یا کاهش پره ها برای تغییر ظرفیت حرارتی آن است. به این منظور که ظرفیت دیگ چدنی به تعداد پره ها بستگی دارد یعنی هرچه قدر تعداد پره ها بیشتر باشد بدیهی است که از بازدهی بالاتری برخوردار است. 

دیگ چدنی آبگرم

دیگ فولادی آبگرم

دیگ فولادی از مدل های دیگر دیگ آبگرم به شمار می آید که به دلیل ظرفیت حرارتی بسیار بالا به طور عمده در مصارف صنعتی که نیاز به بار حرارتی بالاتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. بدنه ی دیگ های فولادی به صورت یکپارچه از جنس فولاد تهیه شده و نسبت به مدل های چدنی وزن و ابعاد بزرگتری دارند. دیگ فولادی در دو مدل لوله آتشی و لوله آبی طراحی و ساخته می شوند. همانطور که از نامشان میتوان حدس زد در مدل های لوله آتشی درون لوله ها حرارت و اطراف آن درون محفظه آب جریان دارد، در مدل های لوله آبی نیز عکس همین جریان دارد. به این معنی که درون لوله ها آب و اطراف آن توسط شعله های مشعل احاطه شده است. و در اثر تماس لوله ها با شلعه گرمای حاصل را دریافت و بعد از داغ شدن وارد مدار گرمایش می گردد. 

دیگ فولادی آبگرم