بویلر و دیگ

40 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین بویلر و دیگ آبگرم و مشخصات فنی ، قیمت مناسب در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل آب بند ، ساحل صنعت ، شوفاژ کار ، ام آی تری ، پاکمن و دابوصنعت در مدل های چدنی و فولادی را مشاهده و بر...

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین بویلر و دیگ آبگرم و مشخصات فنی ، قیمت مناسب در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش ، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل آب بند ، ساحل صنعت ، شوفاژ کار ، ام آی تری ، پاکمن و دابوصنعت در مدل های چدنی و فولادی را مشاهده و بررسی نمایید.

آنچه باید درباره انتخاب و خرید بویلر و دیگ آبگرم با گارانتی معتبر بدانیم

بویلر یا همان دیگ بخار که مخترع آن جیمز وات می باشد . آب در بویلر به نقطه جوش می رسد و بخار آب وهمچنین آب گرم تولید می کند سپس بخار تولید شده به سمت توربین های حرارتی هدایت می شود و دستگاهی برای تبادل حرارت بین آتش و آب در يک مخزن تحت فشار می باشد و همچنین برای مصارفی همچون گرمایش محیط ، تولید برق و ..... بکار می رود.

بویلرها از نظر جنس به دو دسته چدنی و فولادی تقسیم می شود .

دیگ فولادی :

جنس آن از ورق و لوله فولادی آلیاژی آتشخوار تولید می گردد. برای فشار و دبی کم تا زياد کاربرد دارند در این سیستم انتقال حرارت توسط سیال آب انجام می شود برای اینکه بتوان انتقال انرژی حرارتی را از سوخت مشتعل شده به محیط مورد نظر انجام می شود. قابلیت تحمل شوک های حرارتی ، طول عمربالای این دیگ های آبگرم ، ظرفیت نا محدود و قابلیت تطابق با هرنوع سوخت از مزیت های این نوع دیگ آبگرم می باشد. این نوع دیگ آبگرم به دو نوع تقسیم می شوند که شامل برند دیگ ساحل صنعت می باشد .

دیگ فولادی

دیگ لوله های آبی (water-tube boiler) :

به صورت پکیج ، در سایزهای کوچک تری ساخته میشوند و کاربرد آن در صنعت پتروشیمی بسیار زیاد است مهم ترین مزیت دیگ های آبگرم لوله آبی آزادی در افزایش ظرفیت ساختار آنهاست . دیگ های آبگرم لوله آبی از ظرفی به نام درام تشکیل شده است که توسط لوله ها به یکدیگر متصل شده اند که آب درون این لوله ها قرار می گیرد ، و گازهای داغ از اطراف لوله ها عبور می کنند.

دیگ واترتیوب

دیگ های لوله آتشی (fire-tube boiler) :

این نوع دیگ های آبگرم هم به صورت ثابت برای پروسه صنعتی و هم به صورت قاب حمل می باشد و برای تولید بخار اشباع بکار می رود. دیگ های آبگرم لوله آتشی شامل صفحه ، لوله های جلو وعقب و بدنه اصلی واتاقک برگشت است . تفاوت لوله آتشی با لوله آبی در این است که در لوله آتشی شعله داخل لوله ها و آب خارج از لوله ها ولی در لوله آبی شعله اطراف لوله ها و آب داخل لوله ها در جریان است.

دیگ فایرتیوب

دیگ چدنی :

جنس دیگ آبگرم چدنی از چدن خاکستری در ظرفيت های مختلف و به صورت قطعاتی پره ای به روش ريخته گری توليد می گردد در فضای وسط پره ها شعله مشعل قرار می گیرد و جهت افزایش بازده دیگ آبگرم و حداکثر استفاده از انرژی حرارتی سوخت، در محیط پره ها مجرا های خاصی در نظر گرفته شده است که گاز های حاصل از احتراق از آن ها عبور می کنند و انرژی خود را به آب داخل دیگ آبگرم منتقل می کنند. از مزایای این نوع دیگ آبگرم می توان به تعویض پره ها در صورت شکسته شدن ، حمل ونقل اسان بدلیل جداشدن پره ها ، مقاومت زیاد در برابر گرما و پوسیدگی ، قابلیت افزایش توان گرمایی می باشد. قسمت های اصلی بویلر شامل پوسته بدنه ، دیگ بخار ، مخزن زیرآب ، تیوبهای داخلی ، مشعل ، سیستم احتراق ، سیستم تخلیه آب ، دودکش ، تجهیزات تغذیه آب ، سیستم کنترل ، پیش گرم کننده آب و ...  که شامل برند دیگ شوفاژکار می باشد.

دیگ چدنی

عملکرد دیگ ها به صورت تک پاس ، دو پاس ، کوره برگشتی ، سه پاس ، چهارپاس طبقه بندی می شوند و می توانید در ادامه با هر یک از آنها آشنا شوید .

دیگ تک پاس:

این نوع از بویلرها دیگر ساخته نمی شوند و جز نسل اول بویلرها می باشد.

دیگ دو پاس:

گازهای حاصل از احتراق دوبار مسیر دیگ آبگرم را طی میکند و سپس وارد دودکش می شود.

دیگ سه پاس :

گاز های حاصل از احتراق سه بار مسیر دیگ آبگرم را طی میکند و بعد وارد دودکش می شود .

دیگ چهار پاس:

گاز های حاصل از احتراق مسیر دیگ آبگرم را چهار بار طی می کند و بعد وارد دودکش می شود.

دیگ کوره برگشتی

 گاز حاصل از احتراق دو بار مسیر را طی میکند سپس به پاس لوله ها منتقل شده و بعد وارد دودکش می شود .

پنهان کن
بیشتر
نمایش 1 - 24 از 40 مورد

فیلتر توسط :