بویلر و دیگ آبگرم

16 محصول وجود دارد

با مطالعه مطالب زیر می توانید خرید آنلاین بویلر دیگ آبگرم و مشخصات فنی، قیمت مناسب در مدل های مختلف و همچنین اطلاعات فروش دیگ آبگرم، تصاویر و روش های محاسبه ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر را به راحتی در وب سایت دماپویا با توجه به برند های موجود از قبیل آب بند، ساحل صنعت، شوفاژ کار، ام آی تری، پاکمن و دابوصنعت در مدل های چدنی و فولادی را مشاهده و بررسی نمایید.

آنچه باید درباره انتخاب و خرید بویلر و دیگ آبگرم با گارانتی معتبر بدانیم

گرمایش محیط و تامین آبگرم یکی از اولویت ها و نیازهای مبرم در زمینه تاسیسات ساختمان بشمار می آید. همواره بشر بدنبال ابداع و طراحی تجهیزاتی بوده که علاوه بر رفع نیاز وی، آسایش و راحتی را نیز برای او به ارمغان بیاورد. سیستم گرمایش مرکزی از دیرباز تا کنون یکی از روش های تامین آبگرم مورد نیاز ساکنین ساختمان ها بوده و تا به امروز نیز همانطور که شاهد هستیم بسیاری از سازه های مسکونی، اداری و یا تجاری از سیستم گرمایش مرکزی بهره می برند. موتورخانه از کنار هم قرار گرفتن اجزای مختلفی تشکیل شده که هماهنگی بین این تجهیزات سبب گرم شدن آب مصرفی می گردد. یکی از مهمترین تجهیزات سیستم موتورخانه دیگ آبگرم یا همان بویلر می باشد. دیگ یا بویلر مخزن استوانه ای شکل با موقعیت نصب افقی و عمودی است، دیگ آبگرم انرژی حرارتی مورد نیاز خود را از سوخت مشعل دریافت کرده و باعث گرم شدن آب درون محفظه می شود. توسط یک پمپ آب گرم درون محفظه به گردش درامده و به سیستم گرمایشی ساختمان از قبیل رادیاتور ها منتقل شده و مقداری از دمای خود را از دست داده و دوباره وارد چرخه ی گردشی بویلر آبگرم می گردد. بطور معمول دیگ آبگرم و بویلر هایی که در سیستم موتورخانه بیشترین کارایی را دارند از دو نوع چدنی و فولادی می باشند. این دو مدل دیگ آبگرم هردو وظیفه ی تامین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان را به عهده دارند اما به توجه به جنس آنها هریک مزایا و معایب مختص به خود را دارا می باشند. در حال حاضر شرکت های بسیاری در زمینه تولید و ساخت دیگ آبگرم فعالیت دارند که محصولاتی با سطح کیفیت و بازدهی بالا با رعایت استانداردهای بین المللی ارائه می نمایند. از شرکت های مطرح در این زمینه می توان به آب بند، ساحل صنعت، شوفاژکار، ام آی تری، پاکمن، دابو صنعت اشاره نمود. دیگ آبگرم از سوخت هایی نظیر گاز، گازوئیل، مازوت برای ایجاد احتراق بهره می برد. قابل توجه شما مشتری گرامی تمامی مدل های دیگ آبگرم یا گارانتی اصلی در وب سایت دما پویا با بالاترین کیفیت قابل ارائه می باشد. در ادامه به ویژگی های بویلر آبگرم چدنی آبگرم و دیگ آبگرم فولادی اشاره خواهیم داشت.

دیگ چدنی آبگرم

دیگ چدنی آبگرم همانطور که از نامش پیداست دارای بدنه ای از جنس چدن می باشد. این نوع دیگ آبگرم معمولا به صورت پره ای به روش ریخته گری در کارخانه های صنعتی تولید و عرضه می شود. تعداد پره ها بر اساس ظرفیت حرارتی مورنیاز انتخاب می شود، به این معنی که هرچه تعداد پره ها بیشتر باشد دیگ آبگرم ظرفیت حرارت دهی بالاتری دارد می باشد. اساس کار دیگ چدنی آبگرم به این صورت است که در فضای خالی بین پره ها شعله مشعل قرار می گیرد و از این طریق باعث گرم شدن آب درون محفظه بویلر آبگرم می شود. در این مدل دیگ آبگرم به هدف افزایش راندمان دیگ مجراهای خاصی در محیط پره ها در نظر گرفته شده که گازهای حاصل از احتراق با عبور از این مجرا انرژی مضاعفی به داخل دیگ منتقل می کنند. پره های دیگ چدنی برحسب ظرفیت آنها شامل یک پره جلو، یک پره عقب و تعدادی پره ی وسط می باشند. پره های وسط از نظر شکل واندازه یکسان بوده اما پره های جلو وعقب با یکدیگر و با پره های وسط تفاوت دارند. به دلیل ساختار پره ای دیگ چدنی آبگرم قابلیت افزایش پره ها در محل به علت نیاز به ظرفیت بیشتر قابل اجرا می باشد، همین امر یکی از مزایای ویژه ی این نوع دیگ آبگرم بشمار می آید که این موضوع سبب سهولت در نصب و همچنین حمل و نقل راحت آنها شده است. دیگ چدنی آبگرم دارای مزایایی از قبیل استهلاک کم و طول عمربالا، امکان افزایش ظرفیت حرارتی، امکان تعویض پره ها در محل، مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی اشاره نمود. اگر شما از دیگ چدنی آبگرم در سیستم موتورخانه بهره می برید و یا قصد خرید این نوع دیگ و بویلر را دارید باید توجه داشت که دیگ آبگ چدنی برای فشارهای پایین و تا حداکثر 5 بار توانایی کارکرد دارد، همچنین به مناطق سردسیر که روزهای زمستانی سردی را تجربه می کنند و یا مکان هایی که اختلاف دمای آب رفت و برگشت بسیار زیاد باشد، ممکن است بر اثر تنش و شوک حرارتی از آب سرد برگشتی، پره ها دچار ترک خوردگی و شکستگی شوند. سازنده های مطرحی که در این زمینه فعالیت دارند برای رفع این مشکل با بهره مندی از تکنولوژی اکواستریم چاره ای اندیشه اند. مخزن دیگ چدنی آبگرم لازم است که همیشه پر باشد و درصورتیکه بنابه هر دلیل آبی داخل دیگ نباشد و شعله به طور مستقیم به پره ها برخورد کند، در کوتاهترین زمان یعنی کمتر از چند دقیقه پره ها خراب و معیوب می شوند.

دیگ چدنی آبگرم دماپویا

دیگ فولادی آبگرم

دیگ فولادی آبگرم همانطور که از نامش پیداست از ورق و لوله های فولادی تهیه شده است. دیگ های فولادی در کارخانه و توسط دستگاه به صورت یکپارچه ساخته می شوند. این سری از دیگ آبگرم در دو نوع آب درلوله یا واتر تیوب، و آتش در لوله یا فایر تیوب موجود می باشند. این دو مدل بویلر آبگرم با یک هدف یعنی تامین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی فعالیت دارند اما دارای تفاوت های ساختاری مختص به خود می باشند. قابل ذکر است که بویلر آبگرم فولادی به دلیل نوع آلیاژ بکار رفته در بدنه ی آن از مقاومت بالاتری در برابر شوک حرارتی بالا و نیز فشارهای خیلی بالا را دارا می باشد. همچنین این سری از دیگ آبگرم با هر نوع سوخت قابلیت عملکرد بدون محدودیت را دارند. دیگ آبگرم فولادی از اجزایی شامل بدنه دیگ، لوله ها، صفحات نگهدارنده لوله ها، کوره دیگ، اتصالات لوله رفت و برگشت، اتصال لوله انبساط، شیر اطمینان و شیر تخلیه، دریچه های بازرسی، محفظه دود، درب های جلو و عقب، اتصال دودکش عایق و روکش، شاسی تشکیل شده است. بویلر آبگرم فولادی در ظرفیت های بالا و نامحدود تهیه می شوند که به طور عمده در پروژه های بزرگ، مجتمع های مسکونی کارایی موثری دارند. همانطور که اشاره شد بدنه ی این نوع دیگ آبگرم از فولاد تهیه شده که این آلیاژ دارای وزن سنگین تر در عین حال بازدهی و حرارت دهی مطلوبتری می باشد. شاید واژه ی پاس دیگ فولادی برایتان آشنا باشد و اما مفهوم آن چیست. پاس در دیگ فولادی به معنی عبور و جابه جایی آب در بویلر آبگرم می باشد. هر بار که شعله طول دیگ را طی می کند یک پاس گویند، لوله های پاس دوم به آنهایی گفته می شود که گازهای حاصل از احتراق بعد از خارج شدن از کوره به جلو هدایت می شوند. دیگ آبگرم فولادی در مدل های تک پاس، دو پاس، سه پاس، دیگ آبگرم برگشتی تقسیم می شوند. در ادامه به ساختار بویلر آبگرم فولادی واتر تیوب و فایر تیوب اشاره خواهیم داشت.

دیگ فولادی آبگرم دماپویا

دیگ فولادی لوله آتشی : همانطور که اشاره شد دیگ فولادی آبگرم از یک محفظه و تعدادی لوله ی فولادی تشکیل شده است. اگر درون لوله های دیگ فولادی گاز حاصل از احتراق، و درون محفظه یعنی اطراف لوله ها آب باشد به این نوع بویلر آبگرم فولادی لوله آتشی یا همان فایر تیوب گویند. از این مدل دیگ آبگرم متداول ترین نوع بویلر در صنعت تاسیسات ساختمان بشمار می آید.

دیگ فولادی لوله آبی : دیگ فولادی لوله آبی یا واتر تیوب در ظرفیت های بالا در پروژهای صنعتی کارایی دارند. این نوع دیگ فولادی آبگرم نیز از محفظه و لوله های فولادی تهیه شده که درون لوله های آن آب درجریان بوده و اطراف آن یعنی داخل محفظه گازهای حاصل از احتراق در جریان است، وآب از این طریق گرمای لازم را دریافت می نماید.

دیگ فولادی لوله آتش دیگ فولادی لوله آب دماپویا

بویلر و دیگ آبگرم قیمت بویلر و دیگ آبگرم | مشخصات بویلر و دیگ آبگرم - دماپویا
نمایش 1 - 16 از 16 مورد

فیلتر توسط :